dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Adamie
    styro jest izolacją akustyczną, tylko nie każdy wie, że nie każdy
    generalnie ten miękki, stąd dorabianie filozofii do nowych typów izolacji, typu 44/40 czy jak tam to robią
    pierwsza pozycja to grubość przed położeniem, druga po odciśnieciu posadzką
    a chodzi o to, że jest to materiał miekki
    kupując najprostszy miękki styro uzyskamy ten sam efekt pozostawiając trochę keszu w kieszeni
    to tak jak z tą pianką pod panele i inne wynalazki

    tu nie chodzi nawet o tłumienie, tylko odizolowanie materiałem nieprzenoszącym dgrań na strop, ściany, taka jest idea pływających podłóg
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  2. #22

    Domyślnie

    tu nie chodzi nawet o tłumienie, tylko odizolowanie materiałem nieprzenoszącym dgrań na strop, ściany, taka jest idea pływających podłóg
    Właśnie dlatego pytałem o te instalacje ułożone w wyciętym styropianie i na to wylewka betonowa w tych wycięciach łącząca się ze stropem tworząca mostek akustyczny.

    Czy zważywszy na to, nie lepsze rzeczywiście byłoby zastosowanie jakiejś lekkiej wylewki, perlit, polytech?

    Pozdrawiam

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie bardzo kumam o co Ci chodzi
    jak masz komfort nie cięcia styro to go nie tnij, ale z reguły się to robi dlatego, ze nie ma miejsca na poprowadzenie instalacji inaczej niż w styro, to jest jedymy powód prowadzenia w taki sposób instalcji, a nie że taka jest idea i filozofia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #24

    Domyślnie

    No widzisz, niby nie kumasz, a dokładnie odpowiedziałeś mi na pytanie

    Rozważam też pomieszanie technologii, tam, gdzie zależy mi najbardziej na cieple (podłoga na gruncie) zastosuje tradycyjne styropian + wylewka betonowa, a tam gdzie zależy mi na jak najlepszym wyciszeniu (strop poddasza użytkowego) zastosuję wylewkę perlitową, jak uda mi się znaleźć wykonawcę który mi to zrobi i ma w tym doświadczenie.

    Fajnie by było zrobić wszędzie perlitową, ale jednak 14 cm perlitowej jest znacznie zimniejsze od 8 cm styropianu + 6 cm wylewki betonowej.

    Pozdrawiam

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    "..ale jednak 14 cm perlitowej jest znacznie zimniejsze od 8 cm styropianu + 6 cm wylewki betonowej. "

    Jesteś tego ABSOLUTNIE pewny?
    Adam M.

  6. #26

    Domyślnie

    Po Twojej PW i poczytaniu trochę więcej. Jednak nie jestem aż tak pewny

    Wyglada to to całkiem nieźle, nie powiem, pytanie tylko czy znajdę wykonawcę który będzie chciał mi to zrobić, jak na razie w internecie lipa - nie znalazłem nikogo kto by miał wykonawstwo z perlitobetonu w swojej ofercie Ktoś chętny? Mam około 180 m2 wylewki do wykonania na wiosnę

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a co to za filozofia, dodać perlit do mixokreta
    tyle, że po co tak sobie komplikować życie, tego nie rozumiem
    perlit to nie soja
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #28

    Domyślnie

    Jeju jak mnie denerwują takie odpowiedzi... To jest to problem z tym dorzuceniem do mixokreta zamiast piasku czy nie ma?

    Jeszcze jedno: wyczytałem że perlit ma sporą nasiąkliwość. Czy jest to porównywalne z nasiąkliwością normalnego betonu czy o wiele większa i trzeba zachować ostrożność w stosowaniu na przykład w garażu na wylewkę?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony