dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hanys996

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie duże zużycie gazu valianta

    Mam valianta PI 240 3-3 m, w mieszkaniu 54m parer,mam nastawioną temp na pieu 60 stopni i nie umiem zagrzać mieszkania, czujnik nastawiony na 20,5 a na czujniku max 17,5 (temp na zewnątrz ok 8 stopni) wszystkie grzejniki odpowietrzone i dobrane odpowiednio do pomiesczeń, było piersze uruchomienie i serwisant ustawił mi go na 20kw i po tym uruchomieniu jak i przed zauważyłem że w ciągu doby piec zużył mi średnio 20m3 gazu bez użycia ciepłej wody i gotowania to strasznie dużo, czy to dużo czy mało? dlaczego tak się dzieje że jest tak duże zużycie, jakie powinny być dobre ustawienia by piec nie jadł tyle gazu, prosze o poradę, dziękuje.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boguslawskia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Sprawdź:
    1. Jak masz włączone sterowanie CO: dwustawne czy ciągłe.
    Ciągłe - większy komfort grzewczy, ale więcej gazu.
    2. Zobacz jak masz ustawione zmienne serwisowe: d0, d1, d2.
    Zasada jest taka, im dłuższy wybieg pompy tym rzadziej zapala się piec, ale nie należy przesadzać.
    Blokada palnika, ma mniejszy wpływ na częstość zapalania pieca, ponieważ zależy ona od temp.
    Moje ustawienia:
    d0: 20 - ograniczenie mocy kotła dla CO.
    d1: 15
    d2: 20
    Piec AqauPlus.

    3. Jaki STEROWNIK?
    4. Podnieś temp. na 65St.C, chociaż to powinno mieć najmniejszy wpływ przy mieszkaniu w bloku.
    5. Sprawdź czy instalator nie włączył funkcji korekta temp. instalacji

    Ze strony Vaillanta ściągnij instrukcję serwisową i poczytaj

  3. #3

    Domyślnie Re: duże zużycie gazu valianta

    Cytat Napisał hanys996
    Mam valianta PI 240 3-3 m, w mieszkaniu 54m parer,mam nastawioną temp na pieu 60 stopni i nie umiem zagrzać mieszkania, czujnik nastawiony na 20,5 a na czujniku max 17,5 (temp na zewnątrz ok 8 stopni) wszystkie grzejniki odpowietrzone i dobrane odpowiednio do pomiesczeń, było piersze uruchomienie i serwisant ustawił mi go na 20kw i po tym uruchomieniu jak i przed zauważyłem że w ciągu doby piec zużył mi średnio 20m3 gazu bez użycia ciepłej wody i gotowania to strasznie dużo, czy to dużo czy mało? dlaczego tak się dzieje że jest tak duże zużycie, jakie powinny być dobre ustawienia by piec nie jadł tyle gazu, prosze o poradę, dziękuje.
    To strasznie dużo, kiedy był ustawiany kocioł na skład spalania i ile lat eksploatacji ma kocioł?

    20 m3 /dobe przy 54 m2 mieszkania to zapotrzebowanie wychodzi na poziomie 150W/m2 gdzie teraz dąży się w ocieplonych domach do poziomu 50 - 70 W/m2
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jakie będzie spalanie gdy kaloryczność gazu spada a nie wiemy o ile ? pozdr adam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Jakie będzie spalanie gdy kaloryczność gazu spada a nie wiemy o ile ? pozdr adam

    Jak to dobrze że tylko hanysowi spada a mi nie choć pewnie gaz z tej samej rury bierzemy ( gazownia Zabrze )
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Hanys hanysowi nie równy W Poznaniu z kalorycznością różnie nie sądzę aby w innych rejonach kraju praktyki były inne. pozdr adam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hanys996

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mariankossy co najlepsze kocioł jest nowy serwisant z valianta był 22 grudnia 2009 i sobie go ustawił na jakieś 20kw powiedział że początkowe zurzycie będie większe ale cały czas utrzymuje się ok 20 m3, niewiem co mam robić

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanys996
    Mariankossy co najlepsze kocioł jest nowy serwisant z valianta był 22 grudnia 2009 i sobie go ustawił na jakieś 20kw powiedział że początkowe zurzycie będie większe ale cały czas utrzymuje się ok 20 m3, niewiem co mam robić
    Napisz coś więcej o budynku w którym jest mieszkanie: stary/nowy , docieplony, czy zamieszkałe są inne mieszkania, ocieplenie od piwnicy , jakie okna itp.

    Zapotrzebowanie na ciepło moze być związane właśnie z energożarłocznościa domu.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hanys996

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie gaz

    Jest to budynek ocieplony ma ok. 50 lat, od piwnicy wieje i to ostro jest nieocieplona, mieszkania na około zamieszkane wszyscy jadą z ogrzewaniem na gaz i na dobę z moich obserwacji wynika że oni zużycia mają ok. 10 m3, podkreślam moje mieszkanie jest rogowe więc z boku jak i od piwnicy jest nienajlepiej, okna nowe i szczelne, drzwi wejściowe do domu też nowe i szczelne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony