dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie jak ustawić dobrze sterownik pokojowy itd

    Mam kilka pytań jak to wszystko poustawiać ...
    a więc tak:
    Sterownik pogodowy steruje podłogówka na dale i kawałek na górze i jest ok.
    Do tego mam grawitacyjne rozprowadzenie z kominka i w jednym pokoju z wylotem mam sterownik pokojowy.
    1 . Jak temp z kominka nagrzeje pokój to sterownik wyłącza pompy i w innych pokojach zimno - jak to rozwiązac?
    2. Załózmy że wszystko stoi w danym momencie bo jest temp ok, i zimą solary dogrzały wode w baniaku. Czy teraz aby dogrzewać pomieszczenia załączą sie tylko pompy czy piec tez odpali ?

  2. #2

    Domyślnie Re: jak ustawić dobrze sterownik pokojowy itd

    Cytat Napisał Rafal111
    1 . Jak temp z kominka nagrzeje pokój to sterownik wyłącza pompy i w innych pokojach zimno - jak to rozwiązac?
    Przenieść termostat pokojowy do pokoju bez DGP. A czujnik pogodówki (wewnętrzny) dać w pokoju grze jest kominek.

  3. #3

    Domyślnie

    to wtedy w pokoju gdzie jest DGP bedzie za gorąco

  4. #4

    Domyślnie

    ja u siebie chcę zrobić sterowniki w każdym pokoju połączone z siłownikami podłogówki pogodówka ma starować kotłem a sterowniki jeszcze dodatkowo zamykać podłogę i w ten sposób jak odpalę kominek to sterownik zamknie mi podłogę w salonie jak ciepło ruszy na pokoju to przymkną siłowniki na górze chyba będzie dobrze.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    to wtedy w pokoju gdzie jest DGP bedzie za gorąco
    może użyłem skrótu myślowego ale sądziłem że pogodówka steruje też siłownikiem zaworu trójdrożnego podłogówki. Pogodówka widzi że w salonie jest gorąca i ogranicza pracę podłogówki.... rozumiem że kaloryferami steruje termostat pokojowy. A jeżeli w salonie masz dodatkowo kaloryfer to należy założyć na niego termostat (pokrętło).... taki układ....

  6. #6

    Domyślnie

    hm w salonie nie mam kaloryfera
    są tylko na górze w pokojach
    nie mam też siłownika na zaworze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony