dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podłoga /strop ze szkła -gdzie i jakie panele szklane wybrać

    Proszę o porady dotyczące montażu szklanych paneli w podłodze na piętrze tak by ok. 1m2 podłogi był ze szkła i łączył wizualnie poddasze z parterem. Mam taką opcję w projekcie. Jakie są ceny, producenci, zasady montażu i na co zwracać uwagę przy zakupie i montażu.
    Coś takiego występuje w większej ilości np. w centrach handlowych Plaza. Czy ktoś montował już coś takiego?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tej wielkości przeszklenie to nie jest jakiś wielki problem.

    Wystarczy zestaw szklany z folią ulb szkło hartowane.
    Gdzieś na forum spotkałem ładne zdjęcia . Jak znajdę podam namiary.

    Już mam;
    http://forum.muratordom.pl/szklo-w-s...ht=przeszklony end strop

  4. #4

    Domyślnie

    Super, dzięki!
    Czy ktoś montował i korzysta z paneli szklanych "komercyjnych" tzn. nie zamawianych indywidualnie, tylko powszechnie dostępnych na rynku? Bardzo wartościowe byłyby opinie osób które użytkują coś takiego kilka miesięcy/lat.

  5. #5

    Domyślnie

    Podnoszę temat. Mam pomysł na przeszklenie części holu, na styku ze ścianką kolankową, wymiary 2.2x1m.
    Bardzo proszę o opinie użytkowników przeszkleń w stropach. Z czego, u kogo, koszty, wady...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    Podnoszę temat. Mam pomysł na przeszklenie części holu, na styku ze ścianką kolankową, wymiary 2.2x1m.
    Bardzo proszę o opinie użytkowników przeszkleń w stropach. Z czego, u kogo, koszty, wady...
    Hartowana szyba 10mm wystarczy, kazdy szklarz takie cis zrobi i zamontuje. Z wad to na pewno to ze z czasem sie porysuje i bedzie widac matowe sciezki
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  7. #7

    Domyślnie

    Dostałam wycenę od szklarza. szkło 3x10mm na stalowym ruszcie malowanym proszkowo, wymiary 100x220cm = 4700 zł ... Moim skromnym zdaniem ciut dużo...

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    asw.sikor

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-209
    Posty
    6

    Domyślnie

    Szkło hartowane 10mm jak ktoś wyżej proponuje jest za słabe. Tj wytrzyma pewnie ciężar człowieka czy nawet 2 ale tu ma być bezpiecznie na 200%. Robili u mnie w firmie byłej coś takiego. Szkło było na podkładzie z poliwęglanu litego. Da się to taniej zrobić bez utraty bezpieczeństwa ale nigdy nie będzie to cena szkła okiennego 6mm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony