dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1874

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam posiadaczy kotła V.
    "Współpracuję" z vitodensem WB2A od ponad 2 lat. Mimo, iż instalację zakładał autoryzowany przedstawiciel V to niestety wszystkiego musiałem uczyć się sam /no i dalej się uczę/. Oczywiście instrukcja użytkownika niewiele daje, ściągnąłem sobie instrukcję serwisanta. Trochę bawiłem się kodowaniem 2, ale nie do końca jestem zadowolny z pracy pieca - choć generalnie nie narzekam. Schemat instalacji to 00:6- dwa obiegi A1 i M2 /bez sprzegła/. Podgrzewacz 120 litrów oraz sterowanie vitotrolem 300 /obiegu A1 tj. grzejników/. Podłogówka generalnie tam gidze kafle tj. kuchnia, łazienki i przedpokój na dole. Aktualne przyksadowe ustawienia /tam gdzie coś zmieniałem/: adres A3:-3, b0:0 /choć było już :1 i :3 nie wiem jak to optymalnie ustawić/, b5:0 /było już b5:5 nie wiem czy to ustawienie ma wpływ na zużycie gazu i pracę pieca/, A9:12, c5:10, f8:-7. d3 dla obiegu podłogówki: 6 /przy d3:5 czuć było różnicę w cieple in minus/, d3 dla grzejników:10, d4:0 w obu przypadkach. Temp zredukowana dla M2 18 st/ choć ustawiałem również tylko 3 stopnie i wówczas było duzo mniej załączeń palnika/ dla A1:18 stopni, temp. w okresie pracy- M2-21, A1: 20 stopni. Czas pracy rano około 1,5 godziny podłogówka /ale grzejiki też są wówczas ciepłe/, póżniej podłogówka M2 od 16 do 22 i grzejniki A1 od 17 do 22.30.
    Dom APS 136 plus 2 g. : http://archi-projekt.com.pl/index.ph...t=simpleSearch , wykonany z poroth. 25 cm plus 14 styro, 25cm wełny /20 cm. na skosach/, wentylacja grawitacyjna, kominek rekreacyjnie 2 razy w tygodniu /bez płaszcza i dgp/.
    Może macie jakieś rady co do ew. zmian ustawień. Obecnie piecyk pali /a mamy tego roku prawdziwą zimę w Trójmieście w dzień ok. -4 st. od dłuższego czasu i wieje/ ok. 12-13 m gazu dziennie , przy temp. powyżej 0 st. pali ok. 8-10 m, w sezonie letnim 7 m3 gazu tygodniowo /podgrzew wody/.
    Andrzej.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edwords

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam , mam taki sam piec chętnie wymienię się danymi, mój adres [email protected] , pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony