dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 94
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1874
  1. #1141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz4567 Zobacz post
    Witam serdecznie,

    chcialem zapytac za co odpwiada w sterowniku pieca Vitodens 200W parametr B0 i B5 i jak powinny byc ustawione.

    Czy sa jakies mozliwosci wyregulowania tego pieca przez ustawienia serwisowe.

    Dziekuje

    Pozdrawiam.
    Witam !

    Z czym masz dokładny problem, jeśli chodzi o wyregulowanie kotła ? Tutaj z instrukcji serwisowej i montażu dla kotła typu B2HB, B2KB, od 1,8 do 35 kW opis kodów, oraz możliwe ustawienia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	22,3 KB
ID:	378185Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	378186

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #1142

    Domyślnie

    [QUOTE=Konsultant Viessmann;7382985]Witam !

    Z czym masz dokładny problem, jeśli chodzi o wyregulowanie kotła ?

    Nie mam jakis wiekszych problemow z ustawieniem kotla.Firma zalozyla kociol i wlaczyla przyciskiem nic nie ustawiajac, chyba ze ten piec sam sie optymalnie ustawia.Pytam dlatego bo w instrukcji serwisowej jest to jakos tak malo zrozumiale opisane.
    Probuje pewnie jak kazdy wyregulowac optymalnie piec, zeby zuzycie bylo jak najnizsze i temp. odpowiednia w pomieszczeniach.
    @pegaziatko opisal to dokladnie i zrozumiale.
    Majac regulator pokojowy czyli ten wewnetrzny jest raczej wskazane go uzywac i z tego co przeczytalem jezeli bedzie ustawiony parametr B3, a temperatura w pomieszczeniu bedzie wyzsza od zadaniej to piec zredukuje temp. na zasilaniu?, chyba ze zle kombinuje.Chyba ze ten reg. pokojowy to Gadżet.
    Mozecie podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami.Jak zabrac sie wogole za optymalne dopasowanie temp. pomieszczen, ustawien kotla.
    Ostatnio edytowane przez mariusz4567 ; 10-01-2017 o 17:34

  3. #1143

    Domyślnie

    Jeżeli wrócisz i przeczytasz moje posty to opisywałem dokładnie jak funkcjonuje OG z czujnikiem wewnętrznym.

  4. #1144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam,

    Dolna temp wody kotłowej oznacza, że niżej kocioł nie zejdzie ponieważ temperatura wody w kotle jest ograniczana przez elektroniczny
    czujnik temperatury w sterowniku palnika, dlatego zakres regulacji temperatury na zasilaniu jest też od 20. W Twoim przypadku zgodnie z wytycznymi projektowymi chodzi głównie o włączenie pompy obiegu grzewczego i utrzymaniu wody kotłowej oraz pojemnościowego podgrzewacza wody na poziomie temperatury wynoszącym ok. 20°C.

    Pozdrawiam !
    no chyba tak nie jest, bo woda na zasilaniu nawet okolo 40C! a w domu okolo 20C! co jest calkowicie bezsensu dla mnie, czy nie da sie z tym cokolwiek zrobic? wiem ze mógłbym to calkowicie wylaczyc ale nie chce tego robic, ewentualnie moglbym zmniejszyc jeszcze temp zalaczania, wynika z tego ze tak naprawde nie wiadomo jak ten piec grzeje w trybie antyzamrozeniowym napewno wg jakiegos tamalgorytmu ale jakiego nie znalazlem

  5. #1145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dik72

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    Jaka jest min/max moc vitodens 200- W B2HA-26 ?
    Ostatnio edytowane przez dik72 ; 12-01-2017 o 13:33

  6. #1146

    Domyślnie

    Cytat Napisał dik72 Zobacz post
    Witam
    Jaka jest min/max moc vitodens 200- W B2HA-26 ?
    5,2-26 kw

  7. #1147

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    wszystko wiadomo, algorytmy pracy są dokładnie opisane w instrukcji kotła.
    Przy nastawach standardowych funkcja ochrony przed zamarazniem jest aktywna i:
    przy temp zewnętrznej powyżej +1C wszystko jest wyłączone. gdy na zewnątrz jest temperatura poniżej +1C startują pompy (wyłączają sie jak temperatura zew wzrośnie powyżej +3). Jak dalej zaczyna spadać temperatura zewnętrzna to dołączany jest palnik. Temperatura kotła jest utrzymywana zgodnie z krzywą grzewczą obliczona dla parametrów +3C w pomieszczeniu. Od temperatury -5C aktywuje sie tryb ochrony przed zamarzaniem i zaczyna dodatkowo podnosić żądaną temperaturę pomieszczenia (a co za tym idzie i temperaturę kotła). Do -14C kocioł pracuje tak jak w trybie komfortowym.
    pegaziatko ktore kody odpowiadaja za te ustawienia? moje A3 jest-4... czy to tez się odnosi do mojej sytuacji gdzie mam instalacje wylączoną (dom w budowie, nie ogrzewam) i aktywna jest tylko funkcja anty? Instalacje mam tylko z pogodówka bez vitotrola..
    który kod odpowiada temu ustawieniu? ("Temperatura kotła jest utrzymywana zgodnie z krzywą grzewczą obliczona dla parametrów +3C w pomieszczeniu"),czyli generalnie przy funkcji anty kociol grzeje wg krzywej grzewczej i zadanej temp w domu na vitotronicu? co mam zrobić żeby mi kociol nie grzal w domu do 20 stopni jak potrzebuje tylko zeby mi instalacja nie zamarzła

  8. #1148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dik72

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    20

    Domyślnie

    odgrzeję starego kotleta odnośnie sprawności kotła

    Esc napisał:
    "Wracając do przeprowadzonego przeze mnie testu.
    Jeżeli kocioł rzeczywiście może pracować z minimalną mocą 3,2 kW to sprawność kotła podczas 30 min testu wynosiła
    3,2/8.61*0.4=0.93 czyli 93%
    Uwzględniając zwiększone zużycie gazu podczas startu tak z 1% to myślę, że faktyczna sprawność kotła wynosiła 94%. "

    Zrobiłem pomiary swojego kotła wg wskazań Esc

    Żadnego poboru gazu w domu,
    Kocioł ustawiony w tryb serwisowy i uruchomiona opcja "test przekaźników/Obciążenie podstawowe - Palnik pracuje z min. mocą, pompa wewnętrzna jest włączona
    Test trwał 30 min (dokładnie)
    wynik
    Po 30 min zużycie gazu 0,299 m3 na godzinę pracy 0.600 m3
    Sprawność
    Z metra sześciennego gazu można otrzymać 8.61 kW/h
    Jeżeli kocioł rzeczywiście może pracować z minimalną mocą 5,2 kW
    5,2/8.61*0.6=1.006
    faktyczna sprawność kotła wynosi 100,6%

    Drugi pomiar mocy pieca wykonałem mierząc zużycie gazu z kilku dni ale on zawiera zużycie całego domu łącznie z 2 x kuchenka
    średnie zużycie gazu na godzinę pracy kotła wyszła mi 0.62 m3/h
    5,2/8.61*0.62=97.41%

    Dlatego pytałem czy modulacja mojego kotła jest od 5.2kW
    Ostatnio edytowane przez dik72 ; 12-01-2017 o 16:52

  9. #1149
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dik72

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dla ciekawości w ciągu 1 godziny pracy kotła wyprodukował 0,85 l kondensatu
    Czy ktoś to mierzył ?
    Ostatnio edytowane przez dik72 ; 12-01-2017 o 16:51

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    ustawiając w kodzie A3 wartość -4, spowodowałeś, że pompy w trybie ochrony przed zamarzaniem zostaną uruchomione przy temperaturze zew -5C a wyłączone przy -3C.
    za tryb ochrony przed przechłodzeniem odpowiadają kody F8 (temperatura zewn aktywująca ochronę przed przechłodzeniem) F9 (temp zew poniżej której ma byc w ramach ochrony przed przechłodzeniem utrzymywana temperatura komfortowa).

    Pytanie jaki masz dokładnie kocioł i jaką automatykę. Jeśli to Vitodens 200-W B2HB (kolorowy dotykowy wyświetlacz) to aktywujesz asystenta pierwszego uruchomienia i tam zmieniasz tryb regulatora z pogodowego na stałotemperaturowy) po czym ustawiasz taką temperaturę jaką sobie życzysz (uwaga ta funkcja wyłączy obiegi mieszaczowe - jeśli takie masz)
    Inna możliwość (dla wszystkich regulatorów pogodowych po 2001 roku) w kodzie 06 ustawiasz maksymalną temperaturę kotła (kocioł nigdy nie pójdzie powyżej tej wartości).
    mój to poprzedni model B2HA z vitotronic 200 h01b...tak A3 z premedytacja zmniejszylem nie chcialem schodzic z temp. za bardzo a jak polecasz ustawic F8 i F9 w moim przypadku? co do kodu 06 to nie pomyślalem o nim choć zmniejszyłem go juz wczesniej do 57 na grzejniki i 40 na podlogówke, powiem szczerze ze to powinno byc jakos inaczej rozwiazane

  11. #1151

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    wbrew pozorom rozwiązane jest to bardzo dobrze.
    Co możesz zrobić:
    1. wyłączyć kocioł wyłącznikiem głównym - rozwiązanie skrajnie nieodpowiedzialne
    2. wyłączyć tryb ochrony przed zamarzaniem (A3:-9, A4:1) i wyłączyć tryb ochrony przed przechłodzeniem (F8:-61) - rozwiązanie skrajnie nieodpowiedzialne
    3. ustawić A3:2 i F9:-35 - teoretycznie możesz spać spokojnie bez obaw że ci instalacja zamarznie.
    A3:2 i F9:-35 nie jest rozwiązaniem mojego problemu bo instalacja nie zamarznie mi przy moich dotychczasowych ustawieniach, przypomnę ze chodzi mi o nie nagrzewanie domu do nie wiadomo jakich temp, wystarczy mi zasilanie ok 25 stopni i tak zrobię jak radziłeś wcześniej kodem 06 ustawie go na 25 mam nadzieje ze kocioł nie zgłupieje
    aha i jeszcze mam pytanie czym się różni w praktyce kod 06 od C6 bo mnie chodziło wcześniej ze zmiana o C6
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 13-01-2017 o 10:22

  12. #1152

    Domyślnie

    Czy w tych kotlach pompa wewnetrzna zawsze jest wlaczona.Mam ustawiona przerwe w grzaniu woda na piecu ma 25 stopni, palnik jest wylaczony a pompa dalej chodzi.Mozna to zmienic jakims parametrem, czy te piece tak maja.
    Pozdrawiam

  13. #1153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam ponownie,
    Tak, to urządzenie w modelu OPTO1 jest już u nas w ofercie i w cenniku. Cena Katalogowa to 400 PLN.
    Interfejs WLAN do zdalnej obsługi instalacji grzewczych poprzez Internet, np. aplikację mobilną Vitotrol Plus App. Vitoconnect 100 udostępnia interfejs WLAN, który poprzez router DSL tworzy połączenie z Internetem.
    Zakres dostawy:
    • Moduł WLAN do połączenia z routerem DSL, do montażu naściennego
    • Przewód zasilający z zasilaczem wtyczkowym (długość 1 m)
    • Przewód połączeniowy z Optolink/USB (moduł WLAN/regulator kotła (długość 3 m)



    Vitoconnect 100, typ OT1 będzie dostępne od 2017r.

    Pozdrawiam!
    Witam,

    Czym się różni Vitoconnect 100 typ OPTO1 od OT1 który będzie dostępny od 2017r?

    Pozdrawiam

  14. #1154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cez82 Zobacz post
    Witam,

    Czym się różni Vitoconnect 100 typ OPTO1 od OT1 który będzie dostępny od 2017r?

    Pozdrawiam
    niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale OT 1 jest chyba dla starszych modeli vitodens jak 100 z regulatorami kotła open therm

  15. #1155

    Domyślnie

    Witam,
    Vitoconnect 100 i Vitocom Lan moga dzialac rownoczesnie w jednym piecu?

  16. #1156

    Domyślnie

    Wiem , ze nie wyrazam sie precyzyjnie, ale wiadomo o co chodzi.Vitoconnect ma lepsza apke na telefon, Vitocom ma wieksze mozliwosci ustawien kotla przez internet.

  17. #1157
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Vitoconnect 100 OT jest planowany do kotłów ze złączem opentherm czyli Vitodensów 100, 111
    Witam!

    OT1 jest przeznaczony do kotłów wyposażonych w zintegrowany regulator kotła. Oprócz Vitodens 100-W dotyczy to również Vitodens 050-W.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #1158

    Domyślnie

    A ja się dzisiaj zawiodłem na firmie Viessmann i to srogo...

    Dzisiaj rano dostaję zgłoszenie, że od rana grzejniki w firmie są zimne. Idę do kotłowni a tam błąd automatu palnikowego F9. Standardowo restart... i znów ten błąd i tak jeszcze z 3 razy, więc zadzwoniliśmy do autoryzowanego serwisu.
    Przyjechał serwisant, w 5 minut stwierdził uszkodzony wentylator (podpiął inny, mniejszy i działał a nasz nie).
    I tu pojawił się klops - to kiedy będzie zrobione padło pytanie.
    Pan serwisant obdzwonił wszystkie magazyny łącznie z jakąś główną centralą serwisową bodajże w Mysłowicach i wszędzie ta sama odpowiedź - trzeba sprowadzać z Niemiec.
    Czas realizacji 10 dni roboczych!!!
    No kuźwa mamy środek zimy, największe mrozy, kocioł wydawało mi się, że flagowiec (Vitodens 200W) od renomowanej firmy a serwisy w całej Polsce nie mają części zapasowych.
    I pomijam już fakt wyceny na 1200zł netto za wentylator, ale za serwis.
    Nie mam pretensji, że urządzenie się popsuło bo mogło jak każde inne. Ale brak wentylatora do topowego kotła to już żenada.
    Tym bardziej, że serwisanci nie bawią się w naprawę modułów tylko wymieniają je całe a jak widziałem za wiele ich nie ma...
    Przy wyborze kotła oprócz ceny i jakości urządzenia co raz częściej ludzie zwracają uwagę na serwis...

    Prezes jak usłyszał o całej sytuacji stwierdził, że jakiś czas temu ktoś uszkodził linię zasilającą osiedle i spalił mu się panel główny kotła. Jemu również trzeba było z Niemiec sprowadzać.

  19. #1159

    Domyślnie

    Jaki to model, z którego roku?

  20. #1160

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resized_20170124_072914.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	15,4 KB
ID:	379591

    Roku teraz nie pamiętam, ale będzie miał coś koło 7 lat.

    Trochę słabo czytelne zdjęcie wyszło - model 80kW.

Strona 58 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony