dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie szklana kabina prysznicowa na wymiar - problem

    Witam.

    Mam problem z kabiną prysznicową. Zleciłem wykonanie szklanej zabudowy wnęki prysznicowej. Zabudowa to część szklana stała + drzwi (135 stopni). Wykonawca doradziła zastosowanie zwykłych zawiasów + silikonowy prożek pod nimi. Po montażu okazało się, że zabudowa cieknie:
    - przy łączeniu części stałej ze ścianą
    - przy łączeniu uszczelki magnetycznej ze ścianą
    - pod drzwiami
    - przez zawiasy

    Woda przeciekała gdy lałem prysznicem na szyby.

    Wykonawca przyjechał i pierwsze co powiedział, to to, że na szybę nie leje się bezpośrednio wody (ciekawe jak mam ją umyć czy opłukać) !
    Następnie gdzie się dało pociapał silikonem a na zawiasy powiedział, że nie ma rady bo one takie są (mają dziury) i będą przeciekać, wszyscy ponoć takie montują i nikt nie narzeka .

    Po operacji woda przecieka mniej ale nadal (w tych samych miejscach).

    Teraz moje pytanie do właścicieli tego typu kabin / zabudów:
    - czy u Was też występują przecieki
    - czy faktycznie nie istnieją zawiasy do prysznica które nie mają dziur ...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Twój wykonawca nie zna się na tym co robi - zawiasy uszczelnia się ale przed montażem w szkle.
    Uszczelnienia szkło/ściana nie powinny przepuszczać H2O - skopana robota.
    Próbę wody powinno robić się przed zapłaceniem wykonawcy !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Twój wykonawca nie zna się na tym co robi - zawiasy uszczelnia się ale przed montażem w szkle.
    Problem w tym, że te zawiasy mają wewnątrz "dziurę" na wylot.
    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Próbę wody powinno robić się przed zapłaceniem wykonawcy !!!
    Gość niestety powiedział, że silikon musi wyschnąć a w umowie miałem zapisaną płatność niezwłocznie po montażu .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miki818

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Nie chce Cię dobijać ale teraz to już chyba za wiele nie możesz zrobić. Z ciekawości ile takie szkło kosztowało? Bo może podobnie wyszłoby zrobione pod zamówienie u któregoś z uznanych producentów kabin a zawiasy miałbyś bez otworów, porządne uszczelki i sprawny serwis ...

  5. #5

    Domyślnie

    Wiecie może, gdzie da się dokupić uszczelkę do prysznica? W Leroy Merlin mi się nie udało. Wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04721.jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	207765

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki stary. A gdzieś bliżej? Wiem, że nowy jestem na forum, ale bez złośliwości ok? Można samemu wymienić np wszystkie uszczelki?

  8. #8

    Domyślnie

    My zamówiliśmy właśnie u przedstawiciela firmy.

  9. #9

    Domyślnie

    "Przejąłem" ten prysznic po poprzednim właścicielu mieszkania. Zastanawiam się w ogóle jak to możliwe, że uszczelki nie ma, woda leje się na pół łazienki, i nikt nic ztym nie zrobił. Sporo kamienia jest też na szkle. Chyba poprostu zainwestuję w nową kabinę. Z tych tańszych.

    Nie ogarniam wyszukiwania tematów. Jest ich za dużo dla nowicjusza Znajdę tu gdzieś zestawienie producentów kabin? Przy następnej wypłacie chciałbym temat ogarnąć

  10. #10

    Domyślnie

    Proszę o opinię na temat kabin prysznicowych sanitaline. Ma ktoś?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	product-79.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	215106
    Ostatnio edytowane przez maly john ; 28-09-2013 o 10:16 Powód: estetyka

  11. #11
    Banned
    Marejko

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    43

    Domyślnie

    U mnie też przeciekało, ale zamówiłem zupełnie innego gościa, który naprawił szkody wyrządzone przez osobę, która to montowała. Ten facet albo sie nie zna, albo wie, że spartaczył i stara się wybrnąć w idiotyczny sposób.

    To jest do zrobienia, ale poszukaj kogo innego.

  12. #12

    Domyślnie

    W starym mieszkaniu nie zauważyłem, że kabina cieknie dopóki drzwi od łazienki nie zaczęły trzeć o ościeżnicę Masakra. Też była wina instalatora... Generalnie nie mam szczęścia do kabin, dlatego ponawiam pytanie:

    kojarzy ktoś kabiny SanitaLine? Ewentualnie jaką markę polecacie?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markowy

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly john Zobacz post
    W starym mieszkaniu nie zauważyłem, że kabina cieknie dopóki drzwi od łazienki nie zaczęły trzeć o ościeżnicę Masakra. Też była wina instalatora... Generalnie nie mam szczęścia do kabin, dlatego ponawiam pytanie:

    kojarzy ktoś kabiny SanitaLine? Ewentualnie jaką markę polecacie?
    Zastanawiam się nad wyborem między kabiną DUKA a właśnie SanitaLine. Za pierwsza przemawia znana marka, drugą bardzo chwalili w salonie.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowy Zobacz post
    Zastanawiam się nad wyborem między kabiną DUKA a właśnie SanitaLine. Za pierwsza przemawia znana marka, drugą bardzo chwalili w salonie.
    I co wybrałeś?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly john Zobacz post
    I co wybrałeś?
    Wybór pewnie będzie trudny, bo to firmy na podobnym poziomie technologicznym i z podobnym doświadczeniem.
    Dla wyjaśnienia - Sanita Line to nazwa serii kabin niemieckiej firmy Vigour. . Vigour robi nie tylko kabiny.
    Duka- to włoski zakład specjalizujący się głównie w szkle.Firma korzysta z okuć wykonywanych przez zewnętrznych podwykonawców, sygnując je jedynie swoją marką. Ten sam zabieg co np. Rocca robi z bateriami.
    W zależności od modelu , w obu firmach dostaniesz szkło zarówno z uszczelkami winylowymi jak i elastomerowymi i uszczelniane okucia.
    Osobiście nie widzę różnicy między produktami obu firm, może tylko "dizajn" włoski jest nieco bardziej fantazyjny. Niemcy z kolei starają się zachować wysoką kontrolę jakości i posiadają całkiem sprawny serwis.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Wybór pewnie będzie trudny, bo to firmy na podobnym poziomie technologicznym i z podobnym doświadczeniem.
    Dla wyjaśnienia - Sanita Line to nazwa serii kabin niemieckiej firmy Vigour. . Vigour robi nie tylko kabiny.
    Duka- to włoski zakład specjalizujący się głównie w szkle.Firma korzysta z okuć wykonywanych przez zewnętrznych podwykonawców, sygnując je jedynie swoją marką. Ten sam zabieg co np. Rocca robi z bateriami.
    W zależności od modelu , w obu firmach dostaniesz szkło zarówno z uszczelkami winylowymi jak i elastomerowymi i uszczelniane okucia.
    Osobiście nie widzę różnicy między produktami obu firm, może tylko "dizajn" włoski jest nieco bardziej fantazyjny. Niemcy z kolei starają się zachować wysoką kontrolę jakości i posiadają całkiem sprawny serwis.
    Rangi na forum zdecydowanie nie są nadawane "od czapy". Wielkie dzięki.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Wybór pewnie będzie trudny, bo to firmy na podobnym poziomie technologicznym i z podobnym doświadczeniem.
    Dla wyjaśnienia - Sanita Line to nazwa serii kabin niemieckiej firmy Vigour. . Vigour robi nie tylko kabiny.
    Duka- to włoski zakład specjalizujący się głównie w szkle.Firma korzysta z okuć wykonywanych przez zewnętrznych podwykonawców, sygnując je jedynie swoją marką. Ten sam zabieg co np. Rocca robi z bateriami.
    W zależności od modelu , w obu firmach dostaniesz szkło zarówno z uszczelkami winylowymi jak i elastomerowymi i uszczelniane okucia.
    Osobiście nie widzę różnicy między produktami obu firm, może tylko "dizajn" włoski jest nieco bardziej fantazyjny. Niemcy z kolei starają się zachować wysoką kontrolę jakości i posiadają całkiem sprawny serwis.
    Oglądałam jakiś czas temu wanny Vigour. To jest chyba tak, że ta firma w Polsce występuje tylko w sieci Łazienki z pomysłem, czyli w dużych miastach, w kilkunastu salonach. I tu rodzi się pytanie - czy marka związana z jednym dystrybutorem jest pewna. Cieszy mnie, co napisałeś, bo design Vigoura (konkretnie wanny) jest po prostu fajny.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rychuka Zobacz post

    Woda przeciekała gdy lałem prysznicem na szyby.
    U nas dokładnie to samo, gdy wynajmowałem mieszkanie z narzeczoną. Po kąpieli zawsze pełno wody na podłodze. Trzy razy przyjeżdżali do nas robić ten prysznic – nigdy nie zrobili tak, żeby dobrze było ;/ jak już wybudowaliśmy swój dom i wybieraliśmy prysznic, to opowiedzieliśmy o problemie w poprzednim mieszkaniu w fazie z Warszawy i jakoś mogli zrobić prysznic, z którego nie ciekła woda!

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatkaa2 Zobacz post
    Ja zamawiałam szklaną kabinę prysznicową niecałe pół roku temu. Na szczęście nic nie przecieka, ale tak jak wspominał Charlie, próbę wody zrobiliśmy przed zapłaceniem za montaż. To była zdaje się firma i do dziś nie mam problemów z nieszczelnością kabiny. Także wszelkie przecieki to chyba niestety kwestia feralności wykonania....
    Wybaczcie moderację, ale spamerów tępimy bezwzględnie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony