dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie elektryczne czy gazowe w mieszkaniu

    Mam prośbę o pomoc w doborze grzejników do mieszkania. Stałam się właścicielką mieszkania 41 m, w którym są piece kaflowe. Chciałabym wynająć to mieszkanie i wydaje mi się, że najtaniej byłoby kupić grzejniki elektryczne ale zupełnie się na tym nie znam. Czy ktoś mógłby doradzić mi najtańszą opcję modernizacji ogrzewania? Mieszkanie ma wszystkie okna na południe, jest na I piętrze. Jest w nim też zepsuty junkers do podgrzewania wody. Czy opłaca się kupić nowy czy wodę też podgrzewać elektrycznie? Czym? Czy potrzebuję jakieś pozwolenie na modernizację ogrzewania?
    Mam wycenę na założenie ogrzewania gazowego: 5 tyś. (kocioł 2 funkcyjny, 4 grzejniki + łazienkowy+ usługa). Do tego jeszcze projekt instalacji. Sama już nie wiem co będzie lepsze, może ktoś pomoże?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Przy gazowym wyższe koszty inwestycji a tańsze użytkownie, przy elektrycznym odwrotnie. Dużo zależy od okien, ocieplenia. Czy warto to zależy kto płaci za ogrzewanie. pozdr adam

  3. #3

    Domyślnie

    Płacić za eksploatację będzie najemca, mnie interesują koszty inwestycji. Okna stare drewniane.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Przy dużych opłatach trudno będzie o najemcę na dłużej. Myślę, że przy jednak lepiej gazowe, za 5000 to dobra cena. pozdr adam

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko instalacja gazowa. Spoglądając na to wszystko z mojego punktu widzenia za przemawiają tańsze opłaty, a więc lokator dłużej będzie wynajmował. Nie wiem jak Ty ale ja na przykład lubię mieć ciepło w dzień, a w nocy obniżam o 2 stopnie, lepiej się śpi, więc taryfa nocna odpada. A poza tym wymień szybko okna na nowe szczelne, bez względu czy będzie gazowe czy elektryczne.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za rady - myślałam, że jakoś taniej uda mi się to zrobić ale wasze argumenty są dokładnie takie same jak moje, czyli robimy gazowe. Miałam nadzieję, że może jednak z tym elektrycznym nie będzie tak źle (też nawet brałam pod uwagę grzałki do pieców kaflowych). Okien na razie nie dam rady wymienić.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    angora5

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie prośba o namiary do fachowców :-)

    Edybre
    Dziękuję za rady - myślałam, że jakoś taniej uda mi się to zrobić ale wasze argumenty są dokładnie takie same jak moje, czyli robimy gazowe. Miałam nadzieję, że może jednak z tym elektrycznym nie będzie tak źle (też nawet brałam pod uwagę grzałki do pieców kaflowych). Okien na razie nie dam rady wymienić

    Hej, mam do Ciebie pytanie Czy założyłaś instalację gazową? Czy mogłabyś podać namiary na wykonawcę, który proponował Ci tę instalację za wskazaną na forum cenę, byłabym bardzo wdzięczna Pozdrawiam Monika

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    angora5

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej, mam do Ciebie pytanie Czy założyłaś instalację gazową? Czy mogłabyś podać namiary na wykonawcę, który proponował Ci tę instalację za wskazaną na forum cenę, byłabym bardzo wdzięczna Pozdrawiam Monika

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AnnaK.

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-540
    Posty
    6

    Domyślnie

    My używamy panelowych grzejników olejowych. Znaleźliśmy na allegro takie które można zawiesić na ścianę.
    Wyglądają bardzo estetycznie i można je zawiesić na ścianie.
    Mogę polecić, bo zużywają bardzo mało prądu. Koszt takiego grzejnika to ok 300zł i cała instalacja polega na włożeniu wtyczki do kontaktu i zawieszeniu go na ścianie.

    Gaz wcale nie jest taki tani, ciągle trąbią w telewizji o niepewnych dostawach i tak dalej..
    Jak kto woli, ja bym zainwestowała w okna a nie w instalację gazową. Nawet najtańszy gaz jak pójdzie w atmosferę to będzie kosztowało.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Grzejniki elektryczne zużywają prądu tak dużo, jak dużo ciepła potrzebuje dane pomieszczenie. Nie jest to więc prawda, że "zużywają bardzo mało prądu", bo to nie jest zasada charakteryzująca te grzejniki... Akurat jeśli chodzi o efektywność kosztową zamiany prądu na ciepło, to takie grzejniki mają tylko jedną zaletę -- kupuje się je tanio.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony