dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wilgoc w domu.Pomocy

    Witam.W dobudowanej czesci domu wychodzi mi wilgoc na suficie i przy podłodze na tej samej scianie.

    Opisze dokładnie jak jest zrobione:

    Wiec tak jest to dobudowka do starego domu z zwylego suporexa ocieplona 10 cm styro..
    sufit jest zrobiony podwieszany wełny jest 15 cm sufit od dachu w najwyzszej czesci dzieli jakies 70 cm.na dachu sa deski i papa.
    nie ma kominow wentylacyjnych.
    Dawno było to budowane i jest popellnionych kilka błedow.Pomozcie mi pozbyc sie tej wilgoci?
    pokoj ma wymiary 4 x2,7
    Ja mysle tak to zrobic;
    zdjac wystarczajaco czesci sufitu zeby dołozyc wełny z 20 cm i nad sufitem poprowadzic wentylacje rura kratka w jednym rogu pokoju a wylot z 2 strony pokoju oczywiscie nad sufitem i na dwor???zda to egzamin??czy macie moze jeszcze jakies sugestie?i czym pozbyc sie tej wilgoci tzn czym ja zniszczyc?
    Jestem słabszy,ale daje z siebie wszystko...

  2. #2

    Domyślnie

    Wentylacja, wentylacja i jeszcze raz wentylacja, nie ma nic gorszego w domu niż taka wilgoć - grzyby bakterie itp., moja rada - nie ma co oszczędzać tylko zaproś jakiegoś fachowca od wentylacji na miejsce - niech ci doradzi gdzie poprowadzić przewody wentylacyjne, gdzie wstawić nawiewniki.
    Dodatkowe ocieplenie to kwestia wtórna.
    Dom ....drogi dom ...ech

  3. #3

    Domyślnie

    Sam jestem budowlancem i wszystko zrobiłbym sam, tylko potrzebuje fachowej odpowiedzi w kwestii jak to poprowadzic zeby działalo, dlatego napisałem na forum.[/i]
    Jestem słabszy,ale daje z siebie wszystko...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Główną przyczyną zawilgocenia jest brak wentylacji. Skorzystaj na miejscu z porady osoby znającej temat. Jeśli chcesz się sam borykać z problemem, to wyjdż z założenia: ciepłe a zarazem najbardziej wilgotne powietrze znajduje się w górnej części pomieszczenia i tu trzeba wykonać otwór wentylacyjny /wywiewny/ z odprowadzeniem do góry w celu zwiększenia różnicy ciśnień. Dla sprawnej wymiany konieczny jest nawiew powietrza z zewnątrz. Na ogół wystarcza nieszczelność stolarki okiennej czy drzwiowej, ewentualne jej rozszczelnienie. A jeżeli to nie wystarczy, należy wykonać otwór nawiewny po przeciwnej stronie pomieszczenia w jego dolnej części. Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Moja rada no ten problem będzie taka jak poprzedników. Potrzebna jest porządna wentylacja. Poza tym napewno pomoże wietrzenie pomieszczenia co jakiś czas. wtedy napewno wilgoć zniknie. spróbuj mikrowentylacji w stolarce. może już samo to zda egzamin.

  6. #6

    Domyślnie

    Uwierz - żadne wietrzenie nie wystarczy dopóki nie zainwestujesz w wentylację. Mam ten sam problem - pojawił się gdy w starym domu wymieniliśmy okna na nowe, szczelne. Wietrzę jak głupia, walczę jakimiś środkami chem. ale to nic nie da. Dlatego w nowym domu inwestuję w porządną wentylację. I Tobie też radzę bo z wilgocią nie wygrasz innym sposobem!
    basia228

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony