dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kupić nowy czy remontować stary ?

    Witam

    Zastanawiam się nad kupnem domu. Rozglądałem sie trochę na rynku nieruchomości w naszej okolicy i jestem w rozterce.
    Mianowicie , co radzicie kupić :
    - nowy dom (ok 2 lata) stan surowy zamknięty, w środku do porobienia wszelkie instalacje, kosztuje ok. 300tyś zł. Do tego potrzebne by było kolejne 200tyś na jego wykończenie.

    - stary dom do remontu, tynki wapienne, ogrzewanie węglem (tzw. kafloki w pokojach) Cena ok. 200tyś.

    Wiadomo, że opcja pierwsza wiąże się z zaciągnięciem kredytu, weżmiesz 300tyś. a po 25 latach spłącisz 600tyś. Pozatym nie możesz mieszkać w nowym póki nie wykończysz wnętrza.
    Natomiast stary dom, gotowy jest do zamieszkania, wyremontujesz jeden pokój i resztę można robić systematycznie z czasem. Trochę gotówki mamy , trochę pożyczyło by się od rodziny i nie trzeba by było brać kredytu.

    Co radzicie, nowy czy stary ??

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli dom stary nie jest zawilgocony i nie jest do komlentnej przebudowy czyli do wymianu dachu itp to zdecydowanie kup stary nie pchaj się w taki kredyt wrzuć parę fotek kandydatów będzie łatwiej ważne są też czy oba domy maja przyłącza gazu,światła,wody u mnie dom wyglądał tak i się zdecydowałem na przebudowę domu .Sprawdz jaka jest izolacja domu i odkop fundamenty i zobacz w jakim stanie są ławy wylane .Z którego roku jest ten stary dom?pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/nasza-roz...mu,t176550.htm

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Dom za którym się rozglądałem był z 1955.
    Dzięki za odpowiedź.
    Pytanie tylko czy opłaca się remontoać taki stary dom i czy nie wyjdzie to drożej jak kupno nowego ?

  4. #4

    Domyślnie

    witam ale co tam jest do roboty w tym starym np dach ,.decyzja należy do ciebie z 95r to nie jest stary dom zapewne wszystko jest ok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony