dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: ocieplenie sufitu w garażu

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar niktspecjalny
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

Domyślnie ocieplenie sufitu w garażu

Nad większa częścią garażu mam swoja sypialnię.Jest to jedyne pomieszczenie ,które ma dość zimna podłogę i jest w ogóle najchłodniejsze.Czy ocieplenie styropianem sufitu poprawi taką sytuacje ? w garażu jest jeden duży grzejnik.Dać spokój czy ocieplać?

Domyślnie

Ja bym ocieplił.

3. Czy po izolacji ze styropianu można chodzić? Poradnik Płytki podłogowe jak drewno lub kamień. Płytki ceramiczne udające inne materiały Schody zewnętrzne do domu. Co zamiast schodów żelbetowych? Wykończenie schodów betonowych. Montaż stopni drewnianych na schodach betonowych

Domyślnie

Ja przykleiłem 10 cm na sufit w garażu. Podobnie na ścianę oddzielającą garaż od ogrzewanej klatki schodowej.
    W pokoju nad garażem temperatura podobna jak w innych.

Domyślnie

Sufit w garażu - tak jeśli tam jest temperatura niższa niż w pokoju nad nim przegroda (strop/podłoga)się wychładza tzn ciepło pozyskane w pokoju oddawane jest szybko w garażu - dasz styropian spowolnisz ten proces - szybkośc wychładzania bedzie mniejsza niż dogrzewania i bedzie toretycznie cieplej. Ja dałem 15cm na sufit w garażu a co tam.
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*

Domyślnie

Ocieplać. Ja mam wymiennik w pom. gosp. przy garażu, duży kaloryfer w garażu i mimo tego styropian na suficie.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

Guest

Domyślnie

Pewnie, że ocieplaj. Ja mam 10 cm styropianu plus w sypialni (wysokiej - "ukośny" sufit z odsłoniętymi jętkami ) podłogę na legarach ocieploną wełną.

Domyślnie

Dociepliłem, a także ścianę łączącą garaż z domem. Przez swoją nieuwagę wykonawca ocieplił też tylną ścianę...
    WARTO? WARTO!

Domyślnie

Pewnie że ocieplaj, 10 cm styropianu powinno wystarczyć.

Domyślnie styro

Ja też ociepliłem. Nad garażem mam łazienkę i ogrzewanie podłogowe. Dałem styro 15 cm + siatka + klej.

Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia