dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wie19666

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie MCR 24 DE DIETRICH

    Witam,
    ponad rok temu przebijalem się przez to forum, ponieważ chcialem wybrać najbardziej optymalny piec gazowy do mojego domu. Teraz wracam tu ponieważ mam dość ciekawe uwagi w tym temacie, a mianowicie uwagi co do jakości serwisu ,co jak pokazuje mój przypadek ( nie wiem może odosobniony), jest rzeczą niesłychanie ważną.
    Opisze to w skrócie. 28 minie równo rok jak uruchomilem swój piec MCR 24 marki Die Dietrich ( inatalacji oraz uruchomienia dokonał autoryzowany serwis De Dietrich) do początku sierpnia tego roku chodził bez zarzutu, ale nagle wyłączył się. Wezwany serwisant orzekł awarię płyty głównej czyli sterownik pieca, za dwa dzionki wymienił sterownik- piec znów ożył ,ale tylko tydzień i znow zgasł. Ponownie wezwany serwisant dokonał oględzin, wymienił bezpiecznik i ponownie piec pracował ,ale tylko tydzień. Znany serwisant wyjechał w tym czasie na wakacje, tak więc zadzwonilem do szefa serwisu we Wroclawiu, żeby kogoś przyslał w zastępstwie. Po kilku dnaich przyjechal Serwisant orzekł awarię sterownika dopatrzyl się widocznych śladów przepięcia( zmierzył moją instalację elektryczną, wszystko było ok) na plycie głównej oraz widocznych śladów zalania wodą? kondensatem? nie wiadomo. Serwisant pojechał, przekazal sprawę szefowi serwisu. Póżniej dzwoni do mnie i informuje mnie, że nie uzna mi gwarancji, ponieważ to jest napewno moja wina, mojej instalacji itd. w nawiasie ta płyta główna kosztuje ponad dwa tysiące złotych!!!. Szok konsternacja, co zrobić?.Oczywiście ze strony serwisu zero pomocy co do utalenia przyczyny powstania tej awarii ,zero zainteresowania... kupiłeś baranie to się sam martw, tak to teraz ja odbieram. Moja instalacja jest ok Mam w domu wiele urządzeń elektronicznych i nic sie z nimi nie dzieje.Nawet wynająłem elektryka, który sprawdzil mi instalację i jest wszystko ok. Na moją prośbę o pisemne uzasadnienie odmowy o uznanie gwarancji odpisano mi( treść tego pisma w skrócie: nasz produkt jest tak doskonaly, że niemożliwe jest żeby się popsuł z naszej winy), przysyłali mi dopiero końcem września odpowiedź. Ja ze swej strony udałem się do Rzecznika Praw Konsumentów, który napisał im pismo a na odpowiedź czekam do dziś heh serwis ma ciepło pewnie w swojej siedzibie nie spieszy się. Ktoś ma jakąś radę?? kupić za swoją kasę sterownik ( jak z tego badziewia cieknie woda to wydam dwa tysiące i co nowy sterownik??) . Zima się zbliża i nie wiem co robić? zdemontować ten piec kupić nowy a znimi do sądu? ma ktoś podobne doświadczenia?. Jak zejdę na dół do piwnicy i popatrze na tę kupę złomu to mnie szlag trafia, w każdym razie jak kupujesz nowy piec pomyśl o serwisie dobra rada...

  2. #2

    Domyślnie

    A wolno spytac jaka cena była za to " cacko"?
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Ja za piec De Dietrych MCR 24/28 MI we wrześniu 2008 zapłaciłam 6.100,- +
    instalacja kominowa 2.100,- .
    Piec w ub roku chodził fantastycznie cichutko i oszczędnie, w m-cu kwietniu zrobiłam przegląd i konserwację po sezonie zimowym przez serwisanta z De Dietrych w Gdyni skasował 250,- NO . Obecnie zaczął się sezon grzewczy oraz moje problemy z CO. Otóż pan serwisant ustawił mi ciśnienie na 1 bo ponoć tak powinno być , po tygodniu grzania awaria w postaci komunikatu P 13 , przyszedł drugi "fachowiec" i nastawił ciśnienie na 2 bary i piec zaczął grzać ale po jego wyjściu i drugim włączeniu piec dostał jakichś wibracji zaczął dudnić trwało to kilka minut a potem ucichło , pieca nadal pracował ale kaloryfery były bardzo gorące . No szlak abo jak zadzwoniłam do 3 "fachowca" ( wszyscy z serwisu De Dietrych) a ten stwierdził , że na piecu była ustawiona za duża temperatura i zmniejszył do 50 st C. NO . Na dzień dzisiejszy jest tak ; regulator temperatury Euroster 2000 TX mam cały czas przy sobie aby regulować temperaturę którą mam na 21 st C bo gdy o 6 rano piec przełączy się na dzień to chodzi prawie 2 godziny a regulator zatrzymuje się na 20.5 st C i dalej ani w ząb , a kaloryfery są chłodne . Sama już nie wiem do kogo mam się zwrócić bo z tego co kolega pisze i moje doświedczenie z Serwisem De Dietrych można wywnioskować iż pseudofachowcy z tego serwisu to niedouczeni naciągacze których w ogóle nie obchodzi los klienta tylko KASA bo za każdą wizytę trzeba płacić pomimo , że piec jest na gwarancji . Nie zostawiają żadnego pokwitowania ani informacji o przeprowadzonych pracach tak , że nie ma podstaw do jakichkolwiek roszczeń. Za każdym razem mówili mi . że to moja wina bo nie czytam instrukcji obsługi .
    Teraz zastanawiam się nad wymianą regulatora temperatury na De Dietrych AD 200 może to coś pomoże
    Pozdrawiam Kalia

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalia
    Witam
    . Na dzień dzisiejszy jest tak ; regulator temperatury Euroster 2000 TX mam cały czas przy sobie aby regulować temperaturę którą mam na 21 st C bo gdy o 6 rano piec przełączy się na dzień to chodzi prawie 2 godziny a regulator zatrzymuje się na 20.5 st C i dalej ani w ząb , a kaloryfery są chłodne .
    Teraz zastanawiam się nad wymianą regulatora temperatury na De Dietrych AD 200 może to coś pomoże
    Pozdrawiam Kalia
    Spróbuj ustawic na programatorze 22 st.C i zobacz czy ci dogrzeje do 21,5 st.C
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  5. #5

    Domyślnie

    Użytkownik o nicku 1950 ma tym forum bardzo silnie udziela się w MCRach. Może uderzcie do niego. Powinien pomóc.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazik
    Użytkownik o nicku 1950 ma tym forum bardzo silnie udziela się w MCRach. Może uderzcie do niego. Powinien pomóc.
    Jak mnie " namierzy" 1950 i bedzie wiedział to napewno podpowie co robić.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wie19666

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Razem z wymiennikiem kosztował cos koło 6000 PLN, co z tego jak sama płytka kosztuje 2000PLN???, gdzie tu sens i logika. Co do fachowości to jeden z serwisantów (ten co uruchamial mi piec) po trzeciejj wizycie przy okazji wymiany bezpiecznika stwierdził że faza i zero są zamienione, zmienił w kostce pozycję fazy i zera. Ten co przyjechal po nim stwierdzil że faza i zero są zamienione, ręcę opadają...

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Nic nie dało ustawienie na 22 st C temperatura zatrzymała się na 21, 5 no i powtórka z rozrywki . A Pana 1950 nie widać na Forum

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał lazik
    Użytkownik o nicku 1950 ma tym forum bardzo silnie udziela się w MCRach. Może uderzcie do niego. Powinien pomóc.
    Jak mnie " namierzy" 1950 i bedzie wiedział to napewno podpowie co robić.
    Jak widać unika on / 1950 / wątków w których się udzielasz i w których serwujesz swoje "cenne rady" ...
    --
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalia
    Witam
    Nic nie dało ustawienie na 22 st C temperatura zatrzymała się na 21, 5 no i powtórka z rozrywki . A Pana 1950 nie widać na Forum
    NO TO TERAZ JEST OK.

    Wpisz sobie tylko poprawkę na temperature ustawioną ( - 0,5 )

    regulować temperaturę którą mam na 21 st C bo gdy o 6 rano piec przełączy się na dzień to chodzi prawie 2 godziny a regulator zatrzymuje się na 20.5 st C i dalej ani w ząb
    Jak ustawisz 24,5 st C to bedziesz miała 24.0 st C , ok
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał lazik
    Użytkownik o nicku 1950 ma tym forum bardzo silnie udziela się w MCRach. Może uderzcie do niego. Powinien pomóc.
    Jak mnie " namierzy" 1950 i bedzie wiedział to napewno podpowie co robić.
    Jak widać unika on / 1950 / wątków w których się udzielasz i w których serwujesz swoje "cenne rady" ...
    Fakt, może się bać konfrontacji
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie Re: MCR 24 DE DIETRICH

    Cytat Napisał wie19666
    Witam,
    ponad rok temu przebijalem się przez to forum, ponieważ chcialem wybrać najbardziej optymalny piec gazowy do mojego domu. Teraz wracam tu ponieważ mam dość ciekawe uwagi w tym temacie, a mianowicie uwagi co do jakości serwisu ,co jak pokazuje mój przypadek ( nie wiem może odosobniony), jest rzeczą niesłychanie ważną.
    Opisze to w skrócie. 28 minie równo rok jak uruchomilem swój piec MCR 24 marki Die Dietrich ( inatalacji oraz uruchomienia dokonał autoryzowany serwis De Dietrich) do początku sierpnia tego roku chodził bez zarzutu, ale nagle wyłączył się. Wezwany serwisant orzekł awarię płyty głównej czyli sterownik pieca, za dwa dzionki wymienił sterownik- piec znów ożył ,ale tylko tydzień i znow zgasł. Ponownie wezwany serwisant dokonał oględzin, wymienił bezpiecznik i ponownie piec pracował ,ale tylko tydzień. Znany serwisant wyjechał w tym czasie na wakacje, tak więc zadzwonilem do szefa serwisu we Wroclawiu, żeby kogoś przyslał w zastępstwie. Po kilku dnaich przyjechal Serwisant orzekł awarię sterownika dopatrzyl się widocznych śladów przepięcia( zmierzył moją instalację elektryczną, wszystko było ok) na plycie głównej oraz widocznych śladów zalania wodą? kondensatem? nie wiadomo. Serwisant pojechał, przekazal sprawę szefowi serwisu. Póżniej dzwoni do mnie i informuje mnie, że nie uzna mi gwarancji, ponieważ to jest napewno moja wina, mojej instalacji itd. w nawiasie ta płyta główna kosztuje ponad dwa tysiące złotych!!!. Szok konsternacja, co zrobić?

    w przypadku źle wykonanego komina,
    brak uszczelek, lub podwinięta uszczelka na składaniu,
    możliwe jest przedostanie się kondensatu do kotła i zalanie płyty głównej,
    niestety tego typu rzeczy nie są objęte gwarancją,
    to tak jakbyś w nowym samochodzie nie wymieniał oleju i zatarł z tego powodu silnik,
    to nie jest wada fabryczna,
    serwis jak sama nazwa wskazuje, ma serwisować urządzenie i jeżeli było tak jak piszesz to nie wieszaj psów na serwisie,
    instalacja to niestety nie jego działka,
    ścigaj instalatora


    .Oczywiście ze strony serwisu zero pomocy co do utalenia przyczyny powstania tej awarii ,zero zainteresowania... kupiłeś baranie to się sam martw, tak to teraz ja odbieram. Moja instalacja jest ok Mam w domu wiele urządzeń elektronicznych i nic sie z nimi nie dzieje.Nawet wynająłem elektryka, który sprawdzil mi instalację i jest wszystko ok. Na moją prośbę o pisemne uzasadnienie odmowy o uznanie gwarancji odpisano mi( treść tego pisma w skrócie: nasz produkt jest tak doskonaly, że niemożliwe jest żeby się popsuł z naszej winy), przysyłali mi dopiero końcem września odpowiedź. Ja ze swej strony udałem się do Rzecznika Praw Konsumentów, który napisał im pismo a na odpowiedź czekam do dziś heh serwis ma ciepło pewnie w swojej siedzibie nie spieszy się. Ktoś ma jakąś radę?? kupić za swoją kasę sterownik ( jak z tego badziewia cieknie woda to wydam dwa tysiące i co nowy sterownik??) . Zima się zbliża i nie wiem co robić? zdemontować ten piec kupić nowy a znimi do sądu? ma ktoś podobne doświadczenia?. Jak zejdę na dół do piwnicy i popatrze na tę kupę złomu to mnie szlag trafia, w każdym razie jak kupujesz nowy piec pomyśl o serwisie dobra rada...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalia
    Witam
    Ja za piec De Dietrych MCR 24/28 MI we wrześniu 2008 zapłaciłam 6.100,- +
    instalacja kominowa 2.100,- .
    Piec w ub roku chodził fantastycznie cichutko i oszczędnie, w m-cu kwietniu zrobiłam przegląd i konserwację po sezonie zimowym przez serwisanta z De Dietrych w Gdyni skasował 250,- NO . Obecnie zaczął się sezon grzewczy oraz moje problemy z CO. Otóż pan serwisant ustawił mi ciśnienie na 1 bo ponoć tak powinno być , po tygodniu grzania awaria w postaci komunikatu P 13

    chyba E 13 tj. i tego przyczyną było najprawdopodobniej zbyt niskie ciśnienie w instalacji, przynajmniej tak można wywnioskować z Twojego postu,

    przyszedł drugi "fachowiec" i nastawił ciśnienie na 2 bary i piec zaczął grzać ale po jego wyjściu i drugim włączeniu piec dostał jakichś wibracji zaczął dudnić trwało to kilka minut a potem ucichło, pieca nadal pracował ale kaloryfery były bardzo gorące.

    czy po uzupełnieniu wody w instalacji, była ona odpowietrzana,
    to tak nagłe przegrzanie instalacji może wskazywać, że nie,


    No szlak abo jak zadzwoniłam do 3 "fachowca" ( wszyscy z serwisu De Dietrych) a ten stwierdził , że na piecu była ustawiona za duża temperatura i zmniejszył do 50 st C. NO . Na dzień dzisiejszy jest tak ; regulator temperatury Euroster 2000 TX mam cały czas przy sobie aby regulować temperaturę którą mam na 21 st C bo gdy o 6 rano piec przełączy się na dzień to chodzi prawie 2 godziny a regulator zatrzymuje się na 20.5 st C i dalej ani w ząb , a kaloryfery są chłodne . Sama już nie wiem do kogo mam się zwrócić bo z tego co kolega pisze i moje doświedczenie z Serwisem De Dietrych można wywnioskować iż pseudofachowcy z tego serwisu to niedouczeni naciągacze których w ogóle nie obchodzi los klienta tylko KASA bo za każdą wizytę trzeba płacić pomimo , że piec jest na gwarancji. Nie zostawiają żadnego pokwitowania ani informacji o przeprowadzonych pracach tak , że nie ma podstaw do jakichkolwiek roszczeń. Za każdym razem mówili mi . że to moja wina bo nie czytam instrukcji obsługi .

    czy to na pewno byli serwisanci De Dietricha?
    znam kilku i wiem, że są to fachowcy z najwyższej półki,
    czy też instalatorzy, którzy mają uprawnienia do pierwszego uruchomienia,
    a to jest zasadnicza różnica,
    każda wizyta serwisu kończy się wpisem do gwarancji, bo oni od tych wpisów mają wypłacane pieniądze,
    jeżeli ci serwisanci nie robili wpisów, to chyba nie byli serwisem,
    na stronie De Dietricha masz wykaz autoryzowanych serwisów firmowych,
    zadzwoń do nich i przedstaw sprawę,
    nie wiem jak masz wykonaną instalację, ale być może powodem tych zimnych grzejników (zakładam że instalacja jest odpowietrzona) może być zbyt niska temperatura zasilania, te 50 C,
    zrób coś takieigo,
    weź sobie instrukcję techniczną i na stronie 55 zobacz jak robi się reset do parametrów fabrycznych,
    zrób go i daj znać co i jak


    Teraz zastanawiam się nad wymianą regulatora temperatury na De Dietrych AD 200 może to coś pomoże
    Pozdrawiam Kalia

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał wie19666
    Razem z wymiennikiem kosztował cos koło 6000 PLN, co z tego jak sama płytka kosztuje 2000PLN???, gdzie tu sens i logika. Co do fachowości to jeden z serwisantów (ten co uruchamial mi piec) po trzeciejj wizycie przy okazji wymiany bezpiecznika stwierdził że faza i zero są zamienione, zmienił w kostce pozycję fazy i zera. Ten co przyjechal po nim stwierdzil że faza i zero są zamienione, ręcę opadają...
    od paru lat sposób podłączenia zasilania do kotła, nie wpływa na jego pracę,

    skąd wy bierzecie takich fachowców ,

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Cytat Napisał wie19666
    Co do fachowości to jeden z serwisantów (ten co uruchamial mi piec) po trzeciejj wizycie przy okazji wymiany bezpiecznika stwierdził że faza i zero są zamienione, zmienił w kostce pozycję fazy i zera. Ten co przyjechal po nim stwierdzil że faza i zero są zamienione, ręcę opadają...
    od paru lat sposób podłączenia zasilania do kotła, nie wpływa na jego pracę,

    skąd wy bierzecie takich fachowców ,
    Ano z Polski biorą Panie , z Polski
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    a jak tak napomkne kociol kupowalem w zeszlym roku za 3900 a wymiennik za 1500

    a co do przygod z de dietrichem to mimo iz byla jakas promocja i darmowe pierwsze uruchomienie
    to serwis ktory przyjechal to zrobic chcial ode mnie kase - duzo walki bylo
    troche telefonow do de dietricha ( z 2 godz. serwisant ze swoim szefem mnie
    chcieli niemal ukamienowac ze im kase daje tylko za sam dojazd )
    pozniej pare pism i sie okazalo ze jednak sam de dietrich ma im za to zaplacic
    a mi wmawiali ze skoro kupilem przez internet to mi sie nie nalezy
    ale co mnie obchodzi ze im sie sposob dystrybucji nie podoba
    ja fakture odstalem, za towar zaplacilem i tyle - szkoda gadac

    najlepszy i tak byl tekst serwisanta - zbadal wode i powiedzial ze jest tak twarda
    ze jakas tam awaria bedzie nieunikniona, ale de dietrich nie uzna tego na gwarancji
    bo oni maja w gwarancji ustalone parametry wody ktore de facto bez filtrow sa nie do uzyskania w naszym kraju - super co ?
    takze zastanawiam sie czy zamowic przeglad po roku skoro i tak gwarancja moze nie zostac uznana

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie wnikam w uczciwość firmy która Ci robiła pierwsze uruchomienie,
    ale tekstu o twardości wody nie pojmuję,
    to tak trudno zrozumieć, że urządzenie ma pracować w określonych warunkach
    jak kupiłbyś samochód z silnikiem benzynowym, to rozumiem, że lałbyś do baku ropę i miał pretensje do producenta, że zniszczenie silnika nie podlega gwarancji,
    czasami warto się zastanowić,

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    czasami warto się zastanowić,
    1950 z racji ze podono jesteś szpecem forowym od MCR to sie podłącze pytaniem pod watek.
    Sterowanie do tego kociołka przy posiadaniu tylko kaloryferów to:
    1) Sterownik pokojowy celcie20 + pogodówka S100268/
    Wtym przypadku które z tych urządzeń sterujacych ma priorytet?
    Tzn czy działa to tak ze Celcia zezwala na start kotła w porach gdy temperatura w domu spada ponizej żądanej (zaprogramowanej) a pogodówka tylko dopasowuje modulacje kotła by woda w obiegu miała odpowiednią temperaturę w odniesieniu do temp zmierzonej na zewnątrz eliminując w tym zakresie celcie20 która regulowała by wode w obiegu w zależności od temperatury wewnątrz domu ? Czy tez jest tu jakies inne sterowanie modulacja kotła?

    2) Jak działał by taki układ np sterownikiem euroster (start/stop z zaleznosci od programu) przy jednoczesnym podłączeniu czujnika S100268 - czy pogodówka prawidłowo sterowała by mocą kotła?

    pozdrawiam i zgóry dziękuje za pomoc
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał 1950
    czasami warto się zastanowić,
    1950 z racji ze podono jesteś szpecem forowym od MCR to sie podłącze pytaniem pod watek.
    Sterowanie do tego kociołka przy posiadaniu tylko kaloryferów to:
    1) Sterownik pokojowy celcie20 + pogodówka S100268/

    zarówno jeden jak i drugi sposób
    może jaśniej,
    MCR, jest fabrycznie przystosowany do sterowania pogodowego,
    warunkiem tego, jest podłączenie czujnika zewnętrznego,
    w przypadku gdy nie będziesz go miał, kocioł będzie sterowany w funkcji pokojowej ze sterownikiem i tutaj Celsja do sterowania tylko obiegiem grzejnikowym jest jak najbardziej wskazana,

    Wtym przypadku które z tych urządzeń sterujacych ma priorytet?
    Tzn czy działa to tak ze Celcia zezwala na start kotła w porach gdy temperatura w domu spada ponizej żądanej (zaprogramowanej) a pogodówka tylko dopasowuje modulacje kotła by woda w obiegu miała odpowiednią temperaturę w odniesieniu do temp zmierzonej na zewnątrz eliminując w tym zakresie celcie20 która regulowała by wode w obiegu w zależności od temperatury wewnątrz domu ? Czy tez jest tu jakies inne sterowanie modulacja kotła?

    dokładnie tak jak piszesz,
    logiczne jest że Celsia musi pilnować temperatury w budynku,
    to ona decyduje kiedy grzać,
    natomiast do jakich temperatur zasilania (modulacji palnika) ma pracować kocioł, decyduje czujnik zewnętrzny i pogodówka,


    2) Jak działał by taki układ np sterownikiem euroster (start/stop z zaleznosci od programu) przy jednoczesnym podłączeniu czujnika S100268 - czy pogodówka prawidłowo sterowała by mocą kotła?

    nie wiem,
    i nawet chyba w DD, by nie wiedzieli,
    trzeba by sprawdzić to organoleptycznie

    pozdrawiam i zgóry dziękuje za pomoc
    Pawlok

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aladin07
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    885
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    1950

    wszystko sie zgadza tylko jakos producenci aut z dieslem nie mowia nam ze
    jezdzac na polskim paliwie nie bedzie mozna miec pretensji w razie awarii

    dziwny jak dla mnie zabieg ze beda uwzgledniane tylko i wylacznie gwarancje
    przy kotlach pracujacych na wodzie super miekkiej - praktycznie do uzyskania
    tylko w warunkach laboratoryjnych (tak mowil serwisant)

    no coz dla mnie to dziwne co najmniej bo to przynajmniej zakrawa na kpine
    wobec Polaka ktorego kraj a raczej woda i tak nie jest w stanie zaspokoic
    potrzeb producenta

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony