dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41

    Domyślnie

    a dla mnie liczy się niezależność. Dlatego przymierzam się do palenia pelletami albo owsem. Żaden szantażujący Europe Putin czy strajkujący górnicy mi wtedy nie groźni Z sąsiadem już mamy plan żeby zalesić tył naszych działek. Potem kupimy na spółkę pelleciarke za 6-10tys i nasze opłaty za ogrzewanie spadną niemal do zera. No może poza alkoholem przy którym te pomysły się rodzą w naszych głowach

  2. #42

    Domyślnie

    Witam i podłączam się z zapytaniem,piec na groszek z podajnikiem ślimakowym czy gaz płynny f-my Gaspol innej opcji nie mam.Dom 100 metrów,porotcherm 24+styropian 12cm,ocieplenie poddasza wełna 25 cm.Posiadam piec kominkowy Etna 8kW.
    Będę wdzięczny za rady i opinie.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał chester633
    Witam i podłączam się z zapytaniem,piec na groszek z podajnikiem ślimakowym czy gaz płynny f-my Gaspol innej opcji nie mam.Dom 100 metrów,porotcherm 24+styropian 12cm,ocieplenie poddasza wełna 25 cm.Posiadam piec kominkowy Etna 8kW.
    Będę wdzięczny za rady i opinie.
    Przy tym metrażu i jeśli oboje pracujecie to gaz
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  4. #44

    Domyślnie

    albo nawet prąd - pieniądze zaoszczędzone na kominie przeznaczyć na lepsze docieplenie i rekuperato. Koszt ogrzewania wyjdzie podobny a prawdopodobnie będzie taniej grzać prądem niż gazem z gaspolu.

    co do czystości w kotłowni... mam kafelki do samego sufitu i co jakiś czas przelatuje podłoge mopem na mokro. Niestety po 2 tygodniach jest syf - kurzy mi się jak wydobywam popiół z kotła łopatką - szufladę wywaliłem bo miała boczne ścianki 3cm (jakiś debil ją projektował) a chwilowo nie mam czasu tego ulepszać a i tak będzie sypało się naokoło tej szuflady - taka budowa komory spalania...

  5. #45

    Domyślnie

    jeśli tylko możesz mieć gaz, korzystaj! Wprawdzie nie mam obecnie ani gazu, ani ekogroszku () ale wiem jak się używa... Nie demonizowałbym ekogroszku, ale weź pod uwagę, że ten kocioł jednak trzeba obsługiwać, trzeba ekogroszek wnieść, czasem dosypać akurat wtedy kiedy Cię nie ma, jesteś chora, nie chce Ci się, jeśli lubisz wyjazdy w sezonie grzewczym to co wtedy? I oczywiście musisz pomyśleć, o czym tu już wspomniano, jak będziesz grzała wodę poza sezonem...
    Ja mam kominek, bo lubię, lubię czasem porąbać drewno, lubię widok ognia - mam dobre wspomnienia z tym związane - więc to moja przyjemność, ale nie wiem jak długo bym lubił, gdybym _musiał_ to robić - w przypadku kominka codziennie i w ten sposób o tym pomyśl: to będzie coś co będziesz _musiała_ robić, czy masz ochotę czy nie. Przy gazie (jeśli kocioł działa ) nie myślisz o tym... Nie twierdzę, że groszek jest "be"... Po prostu jeśli miałbym do wyboru jedno i drugie, to wybrałbym gaz. Niestety u mnie cena była taka, że to rozwiązanie w ogóle nie było brane pod uwagę... Nitka oddalona o kilkaset metrów... Mglista wizja rozbudowy sieci w bliżej nieokreślonej przyszłości...

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Hmmmm .... mam i to i to ...
    Tzn. kocioł stałopalny ( drzewo, węgiel ) i obecnie już wisi, choć nie działa piec
    gazowy ( czekam na podłączenie gazu ).
    Taka dywersyfikacja dostawców opału i źródeł grzania
    Kominek też mam

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Hmmmm .... mam i to i to ...
    hmmm, czyli zupełne przeciwieństwo ale większość jednak chyba dokonuje wyboru...

  8. #48

    Domyślnie

    W trosce o dobro wielu osób proszę nie piszcie, że jak ma się piec gazowy to zapominamy o ogrzewaniu.
    Ile to osób z takim podejściem STRACIŁO ŻYCIE w tym sezonie???

    Piec na gaz jest wygodny w użytkowaniu, ale należy pamiętać o konserwacji (serwisie) i o kominiarzu, który sprawdzi kominy i wentylacje w domu co sezon. AMEN

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    W trosce o dobro wielu osób proszę nie piszcie, że jak ma się piec gazowy to zapominamy o ogrzewaniu.
    Ile to osób z takim podejściem STRACIŁO ŻYCIE w tym sezonie???

    Piec na gaz jest wygodny w użytkowaniu, ale należy pamiętać o konserwacji (serwisie) i o kominiarzu, który sprawdzi kominy i wentylacje w domu co sezon. AMEN
    oczywiście, możne nie podkreśliłem tego, ale przy ekogroszku też musisz pamiętać o konserwacji kotła i przepisowych kontrolach komina przez kominiarza (ile? 4 razy w roku?), ja odnosiłem się tylko do różnicy w obsłudze, tzn. groszek dosypujesz, gazu nie trzeba dolewać, ekogroszek brudzi, kocioł gazowy jednak mniej, konserwacja to w jednym i drugim przypadku podstawa bezpiecznego użytkowania

  10. #50

    Domyślnie

    Wg mnie ciepło z węgla jest inne niż ciepło z gazu ale to tylko moje odczucia
    Tak naprawdę, to ciepło z drewna spalanego w kominku jest inne od jakiegokolwiek innego ciepła.
    A tak zupełnie poważnie, to gaz.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jestem zmarzluch- wybieram groszek ,bo w domku na stare lata w końcu się chcę wygrzać w 25C , dodatkowo sauna w imprezowni i kominek w salonie .A że kredyt trza spłacać to będę miała przy okazji Hawaje za free ...

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał chester633
    Witam i podłączam się z zapytaniem,piec na groszek z podajnikiem ślimakowym czy gaz płynny f-my Gaspol innej opcji nie mam.Dom 100 metrów,porotcherm 24+styropian 12cm,ocieplenie poddasza wełna 25 cm.Posiadam piec kominkowy Etna 8kW.
    Będę wdzięczny za rady i opinie.
    Przy tym metrażu i jeśli oboje pracujecie to gaz
    Zgadzam się, do tego dodam że zapotrzebowanie domu będzie w granicach 3-5 KW, znajdź taki kocioł i go nie zarżnij w ciągu kilku lat
    Generalnie problem będzie ze zbyt małym zapotrzebowaniem, dlatego gaz będzie lepszym rozwiązaniem.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony