dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 76 z 76
  1. #61

    Domyślnie

    a co na to naukowcy z byłego ZSRR
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a naukowcy z byłego ZSRR mają w ..... Twoje rozterki
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #63

    Domyślnie

    a kto drugi
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    11Bud11

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Smile Odpowiedź

    Znam odpowiedź

    b15 spokojnie wystarczą w średnio-trudnych warunkach glebowych przy moim budynku z dwoma pietrami w górę, bez udziwnień. bede miał dalej sciany z gazobetonu. Pytałem sie przed chwilą architekta rozważając b20.

    Tak wiec przy domu jednopietrowym tym bardziej. Z rozmowy wynikneło ,ze sytuacja moze sie zmienic jesli ktos ma duze ilosci napierajacej wody. Wtedy beton wzmocniony b20 lub nawet b25.

    Tak wiec b20 w normalnych warunkach to zbędny wydatek. B15 spokojnie powienien wystarczyć. Mam nadzieję ,że pomogłem.

  5. #65

    Domyślnie

    trochę o inne bloczki zapytam .. ale naprawdę mnie zastanowiły ..
    a mianowicie czy ktoś miał kontakt / budował itd. z bloczków keramzytowych ?
    konkretnie coś takiego
    http://www.termat.pl/termat/tresc.php?id=21
    keramzytowy bloczek fundamentowy BOX TERM
    będziemy budować dom podpiwniczony - piwnica nieogrzewana ico nie znaczy, że ma być zimna
    działka ze spadkiem więc część budynku piwnicznego w ziemi a część na powierzchni
    przeliczając koszty trochę większe na bloczki .. ale mniej stryro np. 30 mm ..
    ze strony producenta
    Wyrób (PKWiU)
    (26.61.12-10.13)
    Wytrzymałość na ścieranie [MPa] 10
    Masa [kg/szt.] Ok. 28
    Zużycie [szt./m] 11 lub 16
    Ilość na palecie [szt.] 60
    Masa palety [kg] Ok.1700
    Keramzytowy bloczek
    BOX TERM
    [szer. x dł. x wys. m]
    [240 x 380 x 240]


    co o tym sądzą znawcy ??
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 30-01-2011 o 12:03
    Piotr

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie term box

    Nigdzie nie ma informacji na temat tego bloczka, chodzi o najważniejszy parametr przenikania ciepła U. Producent nic nie podaje, może jest taki sam jak bloczka betonowego. Chciałbym zastosowac go jako ostatnią wastwę ściany fundamentowej ale najpierw chcę sie upewnic czy jest cieplejszy i o ile.
    Takie same bloczki robi tez Czemaninek i mają one 0,44w/m2 więc nieźle tylko że są sporo droższe ok 9zlnetto. Termat można miec za 7,65 brutto. U mnie 8,14 z transportem.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Nigdzie nie ma informacji na temat tego bloczka, chodzi o najważniejszy parametr przenikania ciepła U. Producent nic nie podaje, może jest taki sam jak bloczka betonowego. Chciałbym zastosowac go jako ostatnią wastwę ściany fundamentowej ale najpierw chcę sie upewnic czy jest cieplejszy i o ile.
    Takie same bloczki robi tez Czemaninek i mają one 0,44w/m2 więc nieźle tylko że są sporo droższe ok 9zlnetto. Termat można miec za 7,65 brutto. U mnie 8,14 z transportem.
    hmm.. rzeczywiście nic nie pisze o U .. jakoś to 0,44 W/m2 się kojarzyło z keramzytem .. no nic trzeba dzwonić do Termatu
    Piotr

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pietras83

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łęknica
    Kod pocztowy
    68-208
    Posty
    155

    Domyślnie

    Dzwoniłem do termatu i babka wygrzebała gdzieś w ulotkach ze ma U0,42w/m2 i już zamówione będą w środę, myślę że warto przy dużej ilości ścian fundamentowych dołożyc w moim przypadku jakieś 300 zł.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietras83 Zobacz post
    Dzwoniłem do termatu i babka wygrzebała gdzieś w ulotkach ze ma U0,42w/m2 i już zamówione będą w środę, myślę że warto przy dużej ilości ścian fundamentowych dołożyc w moim przypadku jakieś 300 zł.
    a widzisz ja też dzwoniłem i ..
    miała potwierdzić U wysyłając jakiś dokument na to
    i nic do tej pory
    oferta też dla mnie miała być przygotowana .. na skromne 24 palety
    i też nie dotarła
    może dotrze ...
    Piotr

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwusiek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    lepiej lany fundament czy z bloczków?w projekcie mam lany ale budowniczy namawia na bloczki b20.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    lany do szalunku czy do gruntu?

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwusiek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja baba ale z projektu wynika mi ze do szalunku.

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwusiek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    ps. a slyszal ktos o wylewaniu ław bez szalunku?czy tak się praktykuje?

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Pół polski leje do gruntu jak tylko w miarę gęsty jest. Bo tak robili od głębokiego socjalizmu(wcześniej to kamień lub cegła). Moim zdaniem jeżeli masz trudne warunki to lany.Ale jeżeli budujesz w piasku czy żwirze to spokojnie na ścianę fundamentową możesz dawać bloczki. Oczywiście pogadaj ze swoim kierbudem.

  15. #75

    Domyślnie

    Witam.Mam dylemat z bloczkami betonowymi na fundament. Zakupiłam takie z dwoma otworami. Kier mówi, że są ok -bo niby nie są drążone tylko tzw oszczędnościowe.Pracownica konstruktora i architekt są za pełnymi -mówią, że w gruncie nie może być elementów drążonych. I że pod silikaty (mam silikat 24) zalecane są pełne. Kier - tez ma uprawnienia konstruktorskie i jest praktykiem -mówi, że materiał widzi,że solidny i on się pod tym podpisuje. Wytrzymałość na ściskanie mają taką samą jak pełne -te 15 coś tam. Są tylko lżejsze. Mój znajomy kierbud mówi z kolei, ze się z takimi nie spotkał,ale niech wykonawca wypełni zaprawą dziury i będzie ok.
    I bądź tu człowieku mądry
    Ostatnio edytowane przez burundi ; 16-08-2011 o 20:24

  16. #76

    Domyślnie

    Mam odpowiedź odnośnie bloczków betonowych - może komuś się przyda, jakby kto.ś kiedyś miał podobne dylematy. Bloczki tzw oszczędnościowe (z dwoma otworami) - wg wskazań producenta - mogą być stosowane pod silikaty jak najbardziej. Dla pewności zaleca się jedynie pierwszą warstwę ściany fundamentowej wykonać z bloczka pełnego.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony