dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ABC222

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie KTO WŁAŚCICIELEM DZIAŁKI? JAK SPRAWDZIĆ?

    Witam!

    Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
    W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

    Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Zazwyczaj wybiera się sposród oferowanych na rynku działek ...a nie stosuje taką metodę ...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ABC222

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, ale niestety nic ona nie wnosi i jest w stylu gdy ktoś pyta "jaką rasę psa najlepiej kupić" odpowiedź - "kup kota, mniej problemów"

  4. #4

    Domyślnie

    A nie przyszło Ci do głowy,że działki nie są na sprzedaż z różnych powodów ...np. niechęć do sprzedaży lub problemy nieuregulowanego stanu prawnego.... Ta metoda nie jest genialna...ale z pewnością naszukać się trzeba

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ABC222

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Oczywiście, ale można próbować. Sąsiad dzięki swojemu koledze zdobył namiary na właścicieli domu z działką i pomimo kilku współwłaścicieli m.in. w USA przeprowadził sprawę do końca i ma dom z lat '80 170 m2 + działkę 1200 m2 w sumie za 170 tys. zł. W Łodzi za tą lokalizację i powierzchnię cena od 400 tys. zł

    Nie chodzi o cenę, ale o lokalizację, jeśli od roku nie można znaleźć dogodnej lokalizacji to zaczyna się szukać innych sposobów, ale nie o tym jest dyskusja.
    Proszę o podpowiedź osoby, które są w temacie.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Kolejny pomysł na genialny biznes....

  7. #7

    Domyślnie Re: KTO WŁAŚCICIELEM DZIAŁKI? JAK SPRAWDZIĆ?

    Cytat Napisał ABC222
    Witam!

    Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
    W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

    Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    Potrzebujesz dane osobowe, a te są w Polsce prawnie chronione. Jeżeli udowodnisz interes prawny to je otrzymasz z geodezji (wypis z rejestru gruntów). Pozostają sąsiedzi.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Zapytaj o kontakt:
    - sąsiadów
    - sołtysa
    - lokalnego proboszcza

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ABC222

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie .

    Sąsiedzi nie mają namiarów a mieście Łódź brak sołtysa, parafia tak się rozrasta że sam proboszcz nie wie ile tysięcy osób w niej jest więc nie ma opcji żeby miał namiary na właścicela jakiejś działki

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Nie wzięłam pod uwagę, że szukasz w mieście...
    Moje rady rzeczywiście sprawdziłyby się, ale na wsi...

    Przyszło mi do głowy, że jeszcze możesz spróbować zatrudnić do tego jakiegoś obrotnego pośrednika w obrocie nieruchomościami - tacy co działają długo na rynku często mają znajomości w urzędach i mogliby wydobyć dla ciebie dane, których potrzebujesz.

  11. #11

    Domyślnie Re: KTO WŁAŚCICIELEM DZIAŁKI? JAK SPRAWDZIĆ?

    Cytat Napisał pjr
    Potrzebujesz dane osobowe, a te są w Polsce prawnie chronione. Jeżeli udowodnisz interes prawny to je otrzymasz z geodezji (wypis z rejestru gruntów). Pozostają sąsiedzi.
    Od maja 2009 r. wystarczy jako interes prawny podać "chęć zakupu". Ściężka postępowania jest taka:

    1) znajdujemy na mapie nr działki (geoportal)
    2) w Wydziale Geodezji dostajemy nr księgi na podstawie nr działki
    3) w sądzie sprawdzamy właścicieli w księdze
    4) dalej to już różnie... niektórych łatwo znaleźć (google, nasza-klasa), innych trudniej

  12. #12

    Domyślnie

    teco dał jedyny słuszny sposób ja tak własnie szukałem

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    biernak

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    1

    Domyślnie Działka

    Cytat Napisał ABC222 Zobacz post
    Witam!

    Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
    W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

    Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    Z mojej perspektywy wygląda to tak jak mamy imie i nazwisko to problem ale jak mamy nr ksigi wieczystej to wchodzimy na strone https://ekw.ms.gov.pl/eukw/menu.do później wchodzimy w przeglądanie ksiegi wieczystej i wpisujemy tam nr ksiegi. po tym wyswietli sie nam cala ksiega z wszystkimi danymi wlasciciela ( o chyba ze sprzedal dzialke tydzien temu to jeszcze nie bedzie aktualizacji

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał biernak Zobacz post
    Z mojej perspektywy wygląda to tak jak mamy imie i nazwisko to problem ale jak mamy nr ksigi wieczystej to wchodzimy na strone https://ekw.ms.gov.pl/eukw/menu.do później wchodzimy w przeglądanie ksiegi wieczystej i wpisujemy tam nr ksiegi. po tym wyswietli sie nam cala ksiega z wszystkimi danymi wlasciciela ( o chyba ze sprzedal dzialke tydzien temu to jeszcze nie bedzie aktualizacji
    No to aktualizacja szybsza niż porada na posta sprzed 5 lat

  15. #15

    Domyślnie Jak znaleźć właściciela nieruchomości

    Aby znaleźć właściciela działki/nieruchomości, zapraszamy na stronę http://www.czyjadzialka.pl

  16. #16

    Domyślnie jak znaleźć właściciela działki

    Cytat Napisał ABC222 Zobacz post
    Witam!

    Bardzo proszę o pomoc - wybrałem sobie kilka lokalizacji działek, które chętnie bym kupił - oczywiście jedną, pod budowę domu. Pytanie - w jaki sposób ustalić namiary na właściciela działki?
    W wydziale geodezji dostałem nr księgi do danego adresu, w wydziale ksiąg wieczystych udostępniają tylko imię i nazwisko właściciela bez adresu. Niestety to niewiele daje.

    Bardzo proszę o pomoc osoby, które przeszły tą drogę.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    Witam,
    Na portalu www.czyjadzialka.pl jest możliwość sprawdzenia właściciela działki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony