dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Ile za przyłącze tymczasowe?

    Witam,

    ile orientacyjnie może kosztować wykonanie przyłącza tymczasowego na plac budowy? Elektryk przyjechał na działkę, popatrzył i w poniedziałek ma się odezwać, nie podał żadnych konkretów, powiedział że wszystko musi sobie podliczyć...
    Przyłącze ze słupa stojącego obok działki, skrzynka z licznikiem ma stać koło słupa.

    Pozdrawiam,
    Andrzej
    Pozdrawiam,
    Andrzej

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ja płaciłem coś ok 450zł za skrzynkę (nową) + 150zł za jakąś opinię + 50zł za robociznę (w tym podłączenie)
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie dostałem odpowiedź i wyszło 2300 PLN
    Pozdrawiam,
    Andrzej

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Stanowczo za dużo. Poszukaj tańszego. Nie daj się doić na początku. Pozdro
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  5. #5

    Domyślnie

    Czekaj, czekaj,
    Czy w tej cenie jest opłata za przydział mocy(tzn za kazdy kilowat)? Jeśli nie, to pewne jest ze miał bliskie spotakania z prądem........


    Za samą skrzynkę + papiery (elektryk załatwiaw zakladzie energetycznym, ty tylko podpisujesz umowe) to max 800PLNów.

  6. #6

    Domyślnie



    umowę z ZE mam już podpisaną i opłaconą fakturę za przydział mocy. Ta kwota jest za skrzynkę plus podłączenie....
    Pozdrawiam,
    Andrzej

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No to LOL

    Szczególnie na początku budowy dopóki inwestor się nie otrzaska się w cenach wszyscy chcą z niego ździerać- - z nas udało się zedrzeć 3000 zł na początku - Ty się nie daj.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  8. #8

    Domyślnie

    Odemnie chcial 1800zl, ale dostalem uzywana skrzynke i zaciski przylaczeniowe na druty i wyszlo 1100zl.
    Warszawa-Białołęka

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Ja zapłaciłem za używaną skrzynkę z wyposażeniem i zaciskami przyłączeniowymi 600zł, elektryk za podłączenie i załatwienie papierków w zakładzie energ. 500zł.
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie też wyszło 2300pln cena za słup, skrzynkę, podłączenie i wszystkie formalności...czy to dużo...jak na Warszawę to podobno normalka

  11. #11

    Domyślnie

    zapłaciłam 1300zł za nowa skrzynkę i postawienie drewnianego słupa. Robił po godzinach elektryk z pobliskiej elektrowni,ale przyjechał nowym passatem to chyba tani nie jest....

  12. #12

    Domyślnie

    okolice Białołęki zakład energetyczny legionowo podłączenie plus papierki dla elrktryka 600 pln bez kosztów przydziału mocy skrzynkę plus słup jeśli potrzebny najlepiej poszukać z używanych na allegro lub na forum wyjdzie taniej

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Przyłącze tymczasowe:

    -opłata przyłączeniowa 150 pln
    -szafka licznikowa z rozdzielniczką budowlaną jakieś 600
    -kawałek asx lub kabla jeżeli przyłącze z linii kablowej ok 20 za m
    -ewentualny słup, żerdź lub coś podobnego
    -50 lub flaszka dla chłopaków z pogotowia i po kłopocie

  14. #14

    Domyślnie

    Cały czas jest mowa o przyłączu tymczasowym. A jak już dom będzie na ukończeniu przyjdzie niebawem zamieszkać i prąd pociągnąć od skrzynki do budynku, to pewnie czeka nas następna opłata z tym związana.
    Jeżeli ktoś ten temat przerabiał, proszę o info. Ile Was to kosztowało?

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilzan
    Cały czas jest mowa o przyłączu tymczasowym. A jak już dom będzie na ukończeniu przyjdzie niebawem zamieszkać i prąd pociągnąć od skrzynki do budynku, to pewnie czeka nas następna opłata z tym związana.
    Jeżeli ktoś ten temat przerabiał, proszę o info. Ile Was to kosztowało?
    Narazie mam podpisaną umowę na przyłączenie stałe (20 kW - pewnie trochę na wyrost) - opłata w dwóch równych ratach - pierwsza po podpisaniu umowy, druga przed założeniem licznika - po ok. 1500 PLN.
    Czas wykonania przyłącza przez STOEN - 18 miesięcy od zapłacenia pierwszej raty!!! Szkoda, że nie 20 lat....

    Pozdrowienia
    Życie to nie jest bajka!

  17. #17

    Domyślnie

    Ja podpisując umowe z energetyka zapłaciłem 1800 zł za przydział mocy i podłączenie do chyba 20 metrów od słupa. jako że mam słup przy płocie to by bykło na tyle. Potem przyłączenie z domu do skrzynki zrobi juz mój elektryk. Za prowizorke budowlaną dałem 1500. Szkrzynka i wszystko inne nowe, a właściwie dwie skrzynki, jedna z licznikiem i zaplombowanymi bezpiecznikami od strony ulicy, i jedna mała z bezpiecznikami, różnicówką i gniazdami po mojej stronie ogrodzenia. Wszystkie papierki i firmalności załatwiał elektryk. ja nawet nie byłem w RWE. Zanim się na niego zdecydowałem obdzwoniłem kilku innych i ceny były od 2500 do 1600, wiec wyszło na to że mój był solidny i do tego najtańcszy

  18. #18

    Domyślnie

    700 pln robocizna i materiał. Facet z ENEA załatwił od razu całą papierologię, plombowanie, umowę przyślą do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony