dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 81
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalisko30

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    32-626
    Posty
    56

    Domyślnie Czy warto rezygnować z gazu?

    Witam.
    W ciągu kilku miesięcy muszę zdecydować, w jaki sposób będę ogrzewał swój dom. Na razie skłaniam się ku ogrzewaniu piecem na paliwo stałe ze względu na niższe koszty, w pokojach grzejniki, w hallu, łazienkach i w kuchni podłogowka.
    Aktualnie mieszkam w bloku, koszt używania gazu ok. 1100zł na rok. Instalację gazową mam w pobliżu działki, więc nie ma problemu z doprowadzeniem tego paliwa do budynku. Ale tak się zastanawiam, skoro będę miał ogrzewanie paliwem stałym, w kuchni piec indukcyjny, to tak naprawdę gaz nie bedzie mi (teraz) potrzebny. Czy jest sens, by całkowicie zrezygnowac z gazu?
    Czy też może doprowadzić gaz do budynku, ale po prostu z niego nie korzystać? Ale tutaj i tak chyba musiałbym płacić dostawcy gazu jakieś opłaty abonamentowe, sieciowe stałe, zmienne, nawet jeśli nie korzystałbym z samego gazu.
    Czy ktoś, kto nie ma instalacji gazowej w domu mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami?
    Opinie posiadaczy instalacji gazowej również mile widziane.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jak podpiszesz umowe i bedzie licznik to bedzie abonament, na początek pewnie wcisna W-3 ale jak nie chcesz używać to po co zakładac?
    co do stałopalnych to moim faworym jest kociol zgazowujący plus bufor ewentualnie coś z podajnikiem

  3. #3

    Domyślnie

    Jak będziesz miał dom dobrze ocieplony to nie ma sensu się pchać w paliwa stałe, nawet jak koszt ogrzewania ekogroszkiem w największe mrozy wyniesie około 500zł to gazem może być z 20-30% więcej to jest nieduża różnica, a odejdzie ci sporo niedogodnień związanych z węglem jak choćby loteria z zakupem dobrego opału - kupisz zły to różnicy do gazu nie będzie żadnej, czyszczenie pieca, wynoszenie popiołu itd. Jak dom słabo ociepliłeś to różnica 20-30% może się przekładać już na duże kwoty i wtedy węgiel jest już bardziej opłacalny.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    jak podpiszesz umowe i bedzie licznik to bedzie abonament, na początek pewnie wcisna W-3 ale jak nie chcesz używać to po co zakładac?
    co do stałopalnych to moim faworym jest kociol zgazowujący plus bufor ewentualnie coś z podajnikiem
    Nic nie wcisna. Jak zechce W2 to dostanie.
    Trzeba tylko wiedziec, ze ma sie prawo wyboru.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    na forum ludzie pisali ze musieli miec w-3 i dopiero po roku zmieniali

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    na forum ludzie pisali ze musieli miec w-3 i dopiero po roku zmieniali
    To pisali ci co uwierzyli w to co im powiedziano w Boku. Mi powiedziano, ze do niczego zmusic mnie nie moga. Jezeli chce W2 to dostaje W2. Pan z ironicznym usmiechem dodal tylko, ze po roku i tak trafie do W3.
    Mylil sie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Chcesz W2, dostaniesz W2, nie ma zadnego problemu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem więcej: chciałem W1, dostałem W1 i nikt mi nie robił problemów, co nie znaczy, że rozmowa od W1 się zaczęła. Tylko była dość krótka: Wpiszemy panu taryfę W3,bo taka jest najpopularniejsza przy co+cwu+gotowanie... A ja na to: nie, wpiszemy W1. Aaalae się Pan nie zmieści, a jak Pan zużyje....., A jak zużyje to mnie przeniesiecie zgodnie z zapisem w regulamnie,co nie I się rozmowa urwała

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalisko30

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    32-626
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    jak podpiszesz umowe i bedzie licznik to bedzie abonament, na początek pewnie wcisna W-3 ale jak nie chcesz używać to po co zakładac?
    co do stałopalnych to moim faworym jest kociol zgazowujący plus bufor ewentualnie coś z podajnikiem
    No nie chcę używać (gazu), ale czy to jest "normalne", czy są osoby, które tak postępują, że całkowicie rezygnują z gazu?

    Jak będziesz miał dom dobrze ocieplony to nie ma sensu się pchać w paliwa stałe, nawet jak koszt ogrzewania ekogroszkiem w największe mrozy wyniesie około 500zł to gazem może być z 20-30% więcej to jest nieduża różnica
    jak będę miał dobrze ocieplony dom, to rachunki za paliwo stałe tez będą mniejsze, a sprzątaniem i dokładaniem paliwa do pieca raczej się nie przejmuję, bo chyba codziennie się tego nie robi?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalisko30 Zobacz post
    No nie chcę używać (gazu), ale czy to jest "normalne", czy są osoby, które tak postępują, że całkowicie rezygnują z gazu?



    jak będę miał dobrze ocieplony dom, to rachunki za paliwo stałe tez będą mniejsze, a sprzątaniem i dokładaniem paliwa do pieca raczej się nie przejmuję, bo chyba codziennie się tego nie robi?
    Kocioł zgazowujący to nie kocioł gazowy a kocioł na paliwo stałe (wegiel, drewno)

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalisko30 Zobacz post
    jak będę miał dobrze ocieplony dom, to rachunki za paliwo stałe tez będą mniejsze, a sprzątaniem i dokładaniem paliwa do pieca raczej się nie przejmuję, bo chyba codziennie się tego nie robi?
    Koszt kWh z ekogroszka to 0,16zł (przy umiejętnym paleniu)
    Koszt kWh z gazu ziemnego 0,22zł
    Róznica 6gr na kWh,zatem jaką róznice będziez mial w ogrzewaniu między bezobsługowym gazem a syfiastym ekogroszkiem w swoim domu ? Ile kWh zużyjesz na ogrzewanie ?
    Liczyłeś ?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a koszt przy zgazowanym drewnie?

  13. #13
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    a koszt przy zgazowanym drewnie?
    Nie wiem,tym się nie interesowalem,zostawiam to dla maniaków
    Ale czytam,że u załozyciela będzie instalacja mieszana także dom pogrzebany a nawet się jeszcze nie urodził

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    na stronie viessmanna podają dla groszku 17 gr a dla drewna 14

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalisko30 Zobacz post
    jak będę miał dobrze ocieplony dom, to rachunki za paliwo stałe tez będą mniejsze, a sprzątaniem i dokładaniem paliwa do pieca raczej się nie przejmuję, bo chyba codziennie się tego nie robi?
    Niekoniecznie zawszę będziesz miał niższe rachunki, zobacz ile tematów jest na temat jakości węgla - kupisz zły jesteś w plecy, kupisz zły kocioł -jesteś w plecy, nieumiejętnie palisz - jesteś w plecy. Tak jak pisałem wyżej różnica przy dobrze ocieplonym domu jest nieduża i nie wiem czy warta ryzyka.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kto będzie palił węglem kiedy pojedziecie na zimowe wczasy?

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalisko30

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    32-626
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie wiem,tym się nie interesowalem,zostawiam to dla maniaków
    Ale czytam,że u załozyciela będzie instalacja mieszana także dom pogrzebany a nawet się jeszcze nie urodził
    Możesz rozwinąć swój wniosek? Poza tym niemal wszyscy znajomi narzekają na wysokie rachunki przy ogrzewaniu gazem

  18. #18
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalisko30 Zobacz post
    Możesz rozwinąć swój wniosek? Poza tym niemal wszyscy znajomi narzekają na wysokie rachunki przy ogrzewaniu gazem
    Zużycie gazu na ogrzewanie zależy tylko od domu i ile on będzie potrzebował energii na ogrzewanie i wiadomo im mniej tym niższe zapłacimy rachunki.
    Cenę jednostki energii z gazu i z ekogroszka masz wyżej to jak u ciebie wychodzi porównanie gazu i ekogroszka ?
    A instalacja mieszana,cóż,droga,skomplikowana i nie na dzisiejsze czasy gdy współczesne źródła ciepła opierają się na niskiej temp.zasilania.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalisko30 Zobacz post
    Możesz rozwinąć swój wniosek? Poza tym niemal wszyscy znajomi narzekają na wysokie rachunki przy ogrzewaniu gazem
    Jak robisz instalacje mieszaną to nie ma wtedy najmniejszego sensu zakładać oszczędniejszego pieca gazowego kondensacyjnego bo będzie pracował z sprawnością zwykłego pieca gazowego, blokujesz też możliwość zamontowania w przyszłości pompy ciepła (też mniejsza sprawność), a wszystko związane z tym że musisz do ogrzewania mieszanego przygotować dwie różne temperatury ciepłej wody - do podłogówki niższa, do kaloryferów wyższa, czyli musisz dostarczyć wyższą temperaturę do kaloryferów, a następnie ją obniżyć do podłogówki (droższa instalacja i wszystkie oszczędniejsze źródła energii pracują najekonomiczniej przy niższych temperaturach).

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalisko30 Zobacz post
    Możesz rozwinąć swój wniosek? Poza tym niemal wszyscy znajomi narzekają na wysokie rachunki przy ogrzewaniu gazem
    u nas wszyscy na wszystko narzekają, zdarza się że gazem wychodzi taniej niż w śmieciuchu

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony