dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Ustawienia KLIMOSZ LING DUO 25 KW

    GORĄCO PROSZĘ O KOMENTARZE i OPINIE co do ustawień pieca:

    Mam piec ok. 1 roku i musiałem się sporo doktoryzować z ustawień pieca i nie tylko. Oto moje doświadczenia i pytania.

    Moje (moim zdaniem dobre) ustawienia pieca:
    ZIMA - tryb ręczny , LATO - tryb LATO
    MOC PALNIKA: 5/18 - 5 sek podawanie i 18 sek postój (w lecie też 5/1
    TEMP. WODY UŻYTKOWEJ : 47/65 - 47C - temp. zadana c.w.u i 65 - temp. kotła c.w.u. (w lecie 45/65)
    USTAWIENIA ZAAWANSOWANE:
    dmuchawa: 04 (lato: 04)
    podawanie na podtrzymaniu: 5 sek (lato: 15)
    wybieg dmuchawy na podtrzymaniu: 15 sek (lato: 20)
    postój na podtrzymaniu: 18 minut lato 23)
    Temp. zadana pieca: 62C. (lato 60)


    Dom ma ok. 150m2 i grzeję średnio w domu (ani mało ani dużo).

    PYTANIA
    1. Czy spalanie rzędu ZIMA ok. 35 kg/ dziennie i lato (10-15kg - nie mam dokładnych danych) jest OK?
    2. Czy płyty ceramiczne powinny wszystkie być usadowione nad paleniskiem a nie tylko jedna
    3. Czy czyszczenie (szczególnie rusztu ale też otworów dymowych u góry pieca - płomienicówki?) w lecie raz na 2 tyg. a w zimie 1 raz natydzień to OK (za rzadko, za często?)
    4. Temat (jakości) pelletu poruszę w osobnym "liście"

    PISZCIE!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    I jeszcze jeden problem z tym piecem. Przy ustawieniach zimowych - temperatura 62 plus minus 2 stopnie jest problem z pracą pieca. Powyżej 64 wchodzi w podtrzymanie i jest OK. Poniżej 60C zaczyna dmuchać dmuchawa i podawać pellet ale wtedy temperatura pieca mi gwałtownie spada do ok. 50C i trwa to kilkanaście minut (nawet) kiedy temperatura dochodzi do tych 64C, kiedy piec wchodzi w stan podtrzymania. Zatem czas pracy pieca w temp. 50-64C jest moim zdaniem zbyt długi, spala wtedy dużo pelletu bo podaje co chwilę (5 sek podawanie i 18 sek dmuchanie) i wtedy też wiele tego pelletu się niedopala na popiół i jest sporo niespalonego czarnego pelletu na dole, no i retorta jest cała zawalona palącym się pelletem. Czy to normalne?

  3. #3

    Domyślnie

    Napisz, jaki masz sterownik i jaki typ instalacji (zawór 4D, wymiennik?). Masz sterowanie pokojowe, pogodowe?
    Mam ten piec (sterownik estyma), palę eko-groszkiem i wychodzi mi teraz ok. 5-6 worków węgla na tydzień. Dom 170m2, ocieplałem jak mogłem .

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Sterownik estyma. Zawór 4D. O c chodzi ze sterowaniem? (pokojowe, ogodowe). Mam w domu sterownik Euroster 2006, lecz nie działa - ponoć dlatego że czterodrogówka nie działa w automacie.

  5. #5

    Domyślnie

    Sterownika ogrodowego raczej nie podłączaj ,za to pokojowy i pogodowy to działa i to bardzo dobrze.Mam LingDuo 15 ,zawór 4d, sterownik Estyma,pokojowy Emos,pogodowy na zewnątrz podłączony wszystko śmiga super ,pale ekogroszkiem spalam ok 500 kg miesięcznie,120 m kw średnio w domu 23-22 st.Wszystkie podłączenia masz w instrukcji.W/g mnie to temp. na piecu masz za mała stąd taki spadek temp podczas włączenia pieca ustaw ok 70,choć przy opalaniu paliwem stałym zawsze temp na piecu będzie się zmieniać.Podane przez ciebie spalanie wydaje mi się bardzo duże nawet jak dla peletu tona w zimie , latem ok 400kg. -Ja latem miesięcznie spalałem ok. 140 kg węgla

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirbek
    Sterownika ogrodowego raczej nie podłączaj
    Napisałem "ogodowy" nie "ogrodowy"
    Zresztą jak taki sterownik wisi na ścianie od strony ogrodu to w zasadzie jest ogrodowy... Przy okazji jak masz ten pogodowy zamontowany? Od której strony świata, na jakiej wysokości itp.?
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Jak każdy termometr najlepiej w cieniu.U mnie wisi na ścianie od strony północnej na wys. ok.2 m,przy wejściu do kotłowni , tak było najprościej.

  8. #8

    Domyślnie

    Do MIRBEK:
    Dzięki za odpowiedź, trochę mnie zdołowałeś tym zużyciem. Chyba spróbuję dać na te 70C. Napisz proszę jakie Ty masz ustawienia.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam ling duo 35 kw, pale eko groszkiem Piklorz, dom jeszcze nieocieplony. Ustaiwnia czas pod 7 s , przerwa 45 s, dmuchawa 40%, trochę mi szlakuje bo jest wilgotny. Problem mam z osiągnieciem temperatury 65C , max to 62,63...nie wiem z czego to wynika, może mury jeszcze mokre, robią gładzie, dom 200m2

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dan bud

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Śmigiel
    Kod pocztowy
    64-030
    Posty
    1

    Domyślnie

    mam pytanie jak wejść w ustawienia pieca tzn przedmuch temperatura pompy itp kocioł Link duo25 kw proszę o szybką odpowiedź

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał dan bud Zobacz post
    mam pytanie jak wejść w ustawienia pieca tzn przedmuch temperatura pompy itp kocioł Link duo25 kw proszę o szybką odpowiedź
    Trzeba wprowadzić kod serwisowy

  12. #12

    Domyślnie

    Witam.
    Mam ten piec od miesiąca (ling duo 25kw) i zauważyłem, że w miejscu gdzie łączy się górna część retorty z tą wystającą końcówka z której wychodzi groszek była jakaś twarda otoczka przypominająca beton ?!?!?! Ostatnio zauważyłem,że dmuchawa jakby słabiej wdmuchiwała powietrze. Serwisant telefonicznie, kazał sprawdzić mi, czy otwory z których w retorcie wychodzi powietrze nie są zapchane. Wyjąłem więc ten pierścień a ta cementowa otoczka się ukruszyła i cześć z niej odpadła. Zapytałem się serwisanta co mam z tym zrobić, a on mi na to, że to nie szkodzi, i do niczego to nie służy. W instrukcji jednak przeczytałem, że to miejsce powinno być zaizolowane specjalnym wysokotemperaturowym silikonem. Moje pytanie, czy to rzeczywiście "nic takiego" jak twierdzi serwisant? Czy jednak to co napisali w instrukcji powinno być zrobione. W instrukcji jest napisane, że uszczelka ta może się po czasie wykruszyć. Ale po miesiącu ?? Czy serwisant, nie powinien tego zrobić w ramach gwarancji?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirbek Zobacz post
    Trzeba wprowadzić kod serwisowy

    a możesz podać ten kod (sterownik recalart economic 3000)
    Ostatnio edytowane przez TINEK ; 27-12-2011 o 21:44 Powód: podałem typ sterownika
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    a możesz podać ten kod (sterownik recalart economic 3000)
    góra - dół - środek - lewy

  15. #15

    Domyślnie

    dzięki, jutro spróbuję

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    dzięki, jutro spróbuję
    TINEK
    Jeśli to taki sam sterownik jak u mnie to te hasło powinno zadziałać. Mój sterownik jest z 2010 roku, a hasło mają niezmienione od 2008, jak wyczytałem w necie.

  17. #17

    Domyślnie

    ja mam kocioł uruchomiony w październiku, sterownik economic, ale czy 3000 to nie pamiętam, papiery są na budowie, jutro sprawdzę i napiszę, czy działa

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  18. #18

    Domyślnie

    Tu masz tabelkę z orientacyjnymi nastawami mocy kotła w klimoszu. Może się przyda.


  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki za tabele

    kod pasuje, ale mam sterownik economic premium (nie 3000)

    do tej pory miałem nastawy czas podawania 5 s (tak jest firmowo) przerwa 23 s moc dmuchawy 130 (skala do 250)
    wczoraj zmieniłem na 5/30/110 (wyczytałem na forum o ogrzewaniu) do tej pory robiłem bardzo małe ruchy po 1 s
    dużo mniej popiołu jest w kanałach wymiennika, ale jest bardziej czarny (czyli sadza), chyba trochę zwieksze nadmuch, żeby sie pozbyć sadzy,
    ale wpierw poobserwuję z tydzień, jak spalanie i ile tej sadzy po tygodniu

    pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    Dzięki za tabele

    kod pasuje, ale mam sterownik economic premium (nie 3000)

    do tej pory miałem nastawy czas podawania 5 s (tak jest firmowo) przerwa 23 s moc dmuchawy 130 (skala do 250)
    wczoraj zmieniłem na 5/30/110 (wyczytałem na forum o ogrzewaniu) do tej pory robiłem bardzo małe ruchy po 1 s
    dużo mniej popiołu jest w kanałach wymiennika, ale jest bardziej czarny (czyli sadza), chyba trochę zwieksze nadmuch, żeby sie pozbyć sadzy,
    ale wpierw poobserwuję z tydzień, jak spalanie i ile tej sadzy po tygodniu

    pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku
    TINEK
    Fajnie, że kod pasuje.
    Jak masz siłownik, to od razu zmień w opcjach serwisowych jego ustawienia, bo te fabryczne jakieś z kosmosu wzięte.
    Czasu podawania nie zmieniaj. Zostaw na 5s. Reguluj przerwą i dmuchawą w małych krokach.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zyzolek ; 30-12-2011 o 23:13

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony