dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    tak właśnie reguluję, przerwą i dmuchawą

    siłownika nie mam, mam mały obwód otwarty kotła, który poprzez wymiennik płytowy ogrzewa zamknięty obieg CO
    kocioł jest w bud gospodarczym (odległym o 6 m od chałupy) w domu jest "reszta kotłowni" dwa obiegi, jeden rozdzielacz to podłogówka cały dół, pompa uruchamiana przez sterownik pokojowy, zawór 3D termostatyczny. Druga pompa zasila obwód grzejników na górze (mam tylko 3 grzejniki, pokoje na górze) oraz podłogówki w łazienkach garderobie, hol góra, ta druga pompa jest sterowana drugim sterownikiem pokojowym (na górze).
    trzecia pompa od CWU sterowana jest termostatem umieszczonym w zbiorniku CWU, gdy się ona załącza obie pompy od ogrzewania się wyłączają (priorytet CWU).
    Na razie ustawione mam 15 *C trwają prace wykończeniowe, sterowniki pilnują temp. Przy tych temp za zewnątrz kocioł większość czasu czeka, jeśli nie jest załączona żadna z pomp to nie pracuje również pompa pierwotnego obiegu kotła.
    Parę fotek kotłowni jest na 9 stronie moje dziennika.

    Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowaniem tematem
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radzio1

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Milcza
    Kod pocztowy
    38-483
    Posty
    1

    Domyślnie Ling duo25 +Estyma - ustawienia - za dużo pali

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Fajnie, że kod pasuje.
    Jak masz siłownik, to od razu zmień w opcjach serwisowych jego ustawienia, bo te fabryczne jakieś z kosmosu wzięte.
    Czasu podawania nie zmieniaj. Zostaw na 5s. Reguluj przerwą i dmuchawą w małych krokach.
    Pozdrawiam

    Witam.

    Mam piec LING DUO 25 + sterownik ESTYMA.
    Nie mogę ustawić tego pieca, jak bym go nie ustawił - za dużo spala mi węgla.
    Obecnie spala mi 1,5 podajnika tygodniowo !
    Wg mnie to dużo, ponieważ kiedyś palił max 1 zasyp podajnika tygodniowo.

    Podawanie ustawione mam na 5s a przerwy na 14s. Nadmuch 106.
    Do pieca mam podłączony zawór mieszający i za nim pompki do wody, podłogówki, grzejników. Dom ma powierzchni użytkowej ok 200m2.

    Byłbym wdzięczny za pomoc, jak mam ustawić ten piec żeby mi tyle nie spalał ekogroszku !

  3. #23

    Domyślnie

    Jakie masz parametry?
    Temperatura kotła, CO, CWU, podłogówki, jaką masz temperaturę w domu? Czy dom ocieplony, jak tam okna? Bez tego nic nie poradzimy. 1,5 podajnika na tydzień, to znaczy ile kg/dobę?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pablocbr

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Posiadam piec Klimosz link duo 25 kw. Mam problem gdyż chciałem zmniejszyć temp kotła do 55 stopni, na sterowniku się udało bez problemu zmniejszyć na 55 stopni lecz piec pomimo zmiany nastawień nie reaguje, nadal grzeje go do 65 stopni i spada do 54.... nie mam już koncepcji gdzie zmienić tą blokadę. Patrzyłem już w ustawieniach serwisowych ale nic "intuicyjnie mnie nie naprowadziło" na to ustawienie. Sprawdzałem też czyjnik pogodowy który mógł to blokować u u mnie na piecu jest wyłaczony (nie posiadam takiej czujki) Będę wdzięczny za pomoc w znalezieniu ustawienia oraz przy okazji zwracam się z pytaniem gdzie ustawić histerezę w tym piecu
    Pozdrawiam
    Paweł

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    q4you

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kletnia
    Kod pocztowy
    97-545
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam uzytkuje od roku piec Klimosz ling Duo 25 kW dom 238m2. Gora 120 i dół 118 m2

    przepraszam za literowki ale mam reke w gipsie i ciezko mi pisac.

    Mam Pytanie odnosnie ustawień.
    Moje ustawienia.

    Podajnik przerwa - 34s ( pod tym mam opis Czas pom. kolejnymi cyklami podawania paliwa do kotła w pracy automat.)

    Moc Dmuchawy - 105[ ] nie wiem czeog patrząc na tabelke w instrukcji to wychodzi ze 105 no czyli ok 31 st. (pod tym mam opisane zeby ustawic odpowiednio do paliwa itp)

    Podajnik Podtrzymanie - 37[m] ( czas po upływie ktorego sterownik zal. podajnik i went. aby zapob. wyg. kotla) to moje opisy pod na wyswietlaczu


    Temp CWU 45 C
    Temp ogrzewania 65

    W piecu nie mam zalozonych tych plyt na dol i na górze bo mój serwisant sywierdzil ze nie potrzebne.


    Palenie ZIMA:
    Piec wyrzuca duzo zlepionego popiolu
    a spala na tydzien jakies 150 kg groszku czyli caly zasyp
    Czyszczce raz w tygodniu caly piec

    Lato
    Spala caly zasyp w miesiac grzeje tylko CWU
    Czyszcze raz na miesiac

    Moje pytanie jak mam go ustawic zeby chodzil ok, na innych forach niektorzy pisza zeby ustawic tak jak producent zaleca 5/15/30 ale nie wiem o co chodzi z tym 5 jak ustawie 5 na podajnik przerwa to co chwile podaje i wywyala groszek. Gdzie to sie ustawia w ustawieniach serwisowych?? Nie moge ich znalesc.

    Piec mam z 2011 roku

    W domu mam dużo podłogówki i duze pomieszczenia w tym gora 120 m2 ktorej prawie nie ogrzewam bo nie uzytkuje. Natomiast zalozony mam zawor trójdrozny do podlogówki a reszta na grzejniki daje pompka, w sumie pompek mam 3, jedna grzejniki, druga podlogowka zaraz za zaworem 3 droznym i trzecia na CWU ktora nic nie daje bo miala niby dawac na bierząco cieplą wode w kranie jak sie odkreci ale nie jest tak. Zeby byla ciepla musze spuscic wiadro wody ktorym podlewam kwiatki.
    I generalnie ten 3 drozny zawor to mi nic nie daje bo zeby ustawic temp na podlogowke to musze przykrecac powrot prawie na maximum zeby wskoczyla wyzsza temp niz 20 stopni na tę pdlogę! a zeby w domu troche docieplic to wlasnie przykręcam ten zawór powrotny na maximum ale wtedy na zegarze wskakuje mi temperatura na podloge az na 60 stopni i podnosi w domu o jakies 2 stopnie. Oczywiscie na plytkach jest troche mniejsza temp niz 60 stopni bo zegar mierzący temperature mam zaraz za zaworem 3droznym i pompką, czyli na wejsciu na podloge.

    kurde nie wiem ale chyba nie jest ok.
    Dajcie znac co mam poprawic bo mój hydraulik twierdzi ze jest ok a w domu z ,cieplem zimno bo przy takich salonach to tylko 20-22 stopnie i ciągnie po nogach.

    A jesli chodzi oz zawor trojdrozny to powinnien byc chyba czterodrozny ale hydraulik twierdzi ze nie a na dodatek pytalem tez w hurtowni w ktorej kupywalem piec o ten zawór 4D to odpowiedzieli mi zebym sobie dal z nim spokój lepiej bedzie jak jest 3 drożny i co mam myśleć.

    Nie piszać juz o pogodówce ktorej mi nie zalozono i sterowaniu z domu ale to chyba dodatki tylko.

    Proszę o pomoc bo mój hydraulik nic nie zrobi. Znalazem innego ale ten chce przerobić pół kotłowni.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony