dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Jaka wiertarka udarowa do wiercenia w betonie?

    Witam!
    Remont niemal dobiegł końca, czas pomału brać się za meblowanie itp.

    Chciałbym zakupić wiertarkę udarową, która posłużyłaby do wiercenia dziur:
    - w betonie (jednorazowo - pod szafki kuchenne)
    - w betonie i pustakach (pod wszelkie szafki, półki, lustra itp.)
    - w glazurze (jednorazowo - pod lustro, polki itp.)

    Wiem, że lepiej byłoby zakupić młot udarowy na SDSie, ponieważ wiercenie w betonie do najprostszych nie należy, jednak chce kupić wiertarkę, która później jeszcze do czegoś się przyda i nie będzie kłopotliwa w przechowywaniu. Raz z szafkami i żyrandolami mogę się trochę pomęczyć i wywiercić dziury wiertarką udarową...

    Czy możecie polecić coś konkretnego w granicach do 400zł?

    Na razie wpadł mi w oko Bosch 650RE.
    Jednak mam pewne wątpliwości co do konstrukcji głowicy (szybki zacisk + wiercenie w betonie = hmmm?) oraz tego, czy 650W wystarczy, żeby wywiercić w betonie co trzeba i nie paść przy tym kompletnie
    Dzieki za wszelka pomoc!
    R

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    A może coś takiego:
    MŁOTOWIERTARKA PBH 2000RE

    Do 400zł. Sam taką posiadam i nie jestem zadowolony. Na pewno lepsza od "zwykłej" wiertarki.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Kup se Einhalla w tesco za 180 PLN (młot) i przejściówkę na zwykłe wiertła, to najlepiej zrobisz
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Do 400zł to faktycznie można kupić sensowną młotowiertarkę i napewo to będzie lepsze niż wiertarka. Niebieskie bosche to niewiele ponad 400zł a to już profesjonalna półka.


    Ale skoro chcesz wiertarke ze względu na to, że jest mniejsza to do wiercenia w betonie ZDECYDOWANIE ODRADZAM wiertarkę z głowicą samozaciskową. To się kompletnie nie sprawdza przy udarze, głowica się odkręca od drgań i czasami trzeba dobre kilka razy dokręcać wiertło aby wywiercić jedną dziurę. Generalnie męczarnia. Ja miałem właśnie taką wiertarkę (co prawda tani Einhell), ale kupiłem młotowiertarkę boscha i nie żałuje wydanej kwoty.[/url]
    Buduje Dom w Groszku 2

  5. #5

    Domyślnie Re: Jaka wiertarka udarowa do wiercenia w betonie?

    Cytat Napisał fallen
    Witam!
    Remont niemal dobiegł końca, czas pomału brać się za meblowanie itp.

    Chciałbym zakupić wiertarkę udarową, która posłużyłaby do wiercenia dziur:
    - w betonie (jednorazowo - pod szafki kuchenne)
    - w betonie i pustakach (pod wszelkie szafki, półki, lustra itp.)
    - w glazurze (jednorazowo - pod lustro, polki itp.)

    Wiem, że lepiej byłoby zakupić młot udarowy na SDSie, ponieważ wiercenie w betonie do najprostszych nie należy, jednak chce kupić wiertarkę, która później jeszcze do czegoś się przyda i nie będzie kłopotliwa w przechowywaniu. Raz z szafkami i żyrandolami mogę się trochę pomęczyć i wywiercić dziury wiertarką udarową...

    Czy możecie polecić coś konkretnego w granicach do 400zł?

    Na razie wpadł mi w oko Bosch 650RE.
    Jednak mam pewne wątpliwości co do konstrukcji głowicy (szybki zacisk + wiercenie w betonie = hmmm?) oraz tego, czy 650W wystarczy, żeby wywiercić w betonie co trzeba i nie paść przy tym kompletnie
    Dzieki za wszelka pomoc!
    R
    Tobie jest potrzebny młot udarowo-obrotowy (SDS)a nie jakaś tam wiertarka udarowa.
    Zawsze możesz dokupić uchwyt wiertarski(byc może dostaniesz w zestawie)
    A w cenie do 400 zeta masz wielki wybór.
    Może to być cytowany 2000RE,lub o połowe tańszy produkt z marketu budowlanego(posiadam oba).
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  6. #6

    Domyślnie

    Do wiercenia w betonie tylko młotowiertarka. Ja żałuję że pod koniec wykończeniówki dopiero kupiłem bo prawie wszystkie żyrandole męczyłem się zwykłą udarową i szlag człowieka trafić może. Do tego momentalnie tępisz wiertła...

    A do delikatnego wiercenia w glazurze (nie gres) używałem wiertarki akumulatorowej na niższych obrotach i ostrych wierteł.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    simluc

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    236

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam narzedzia z Lidla- zaskakujaca dobra jakosc za nieduze pieniadze. Akurat od poniedzialku bedzie w ofercie wiertarka za 199 zl- wiecej: http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages...tarka_z_udarem


    A tu dyskusja o narzedziach ze spozywczaka : http://www.narzedzia.com.pl/forum/PRAKSIDE-3244-2.html .

    Od zakupu gitary (swietne brzmienie) i koszul (bardzo dobra jakosc i swietnie uszyte) stalem sie fanem Lidla (wczesniej patrzylem z przymruzeniem oka na tescia , ktory w Lidlu wyposazal sobie warsztacik przydomowy.

    Aha, gwarancje daja 3-letnia.

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Najtańsza młotowiertarka na sds do 200zł będzie lepsza niż jakaś wiertarka udarowa do 400-500zł. Ja mam już poczciwą młotowiertarkę firmy kinzo 5 lat przekuwałem nią stropy, fundamenty, a wiercenie w żelbecie to przyjemność ścianę zewnętrzna w bloku przewiercasz w niecałe 2 minuty testowałem ostatnio wiercąc dziury pod kable antenowe.
    Wiec jak chcesz mieć coś dobrego to kup wiertarkę z pneumatycznym udarem albo młotowiertarkę, do prac domowych wcale nie musi to być sprzęt firmowy.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Najtańsza młotowiertarka na sds do 200zł będzie lepsza niż jakaś wiertarka udarowa do 400-500zł. Ja mam już poczciwą młotowiertarkę firmy kinzo 5 lat przekuwałem nią stropy, fundamenty, a wiercenie w żelbecie to przyjemność ścianę zewnętrzna w bloku przewiercasz w niecałe 2 minuty testowałem ostatnio wiercąc dziury pod kable antenowe.
    Wiec jak chcesz mieć coś dobrego to kup wiertarkę z pneumatycznym udarem albo młotowiertarkę, do prac domowych wcale nie musi to być sprzęt firmowy.
    Dokładnie to samo myślę. Pneumatyczna udarowa lub młotowiertarka. To wbrew pozorom narzędzie dosyć uniwersalne, kupujesz zwykły uchwyt mocowany na SDS i masz zwyczajną wiertarkę, ale za to wiercenie we wszystkim wymagającym udaru to przyjemność. Ja też mam "jakąś" młotowiertarkę od kilku lat. Dwa remonty z kuciem bruzd pod rury przeżyła i jakoś nie chce się zepsuć.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Canadian82

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie SKIL Młot udarowo-obrotowy 750 W

    Witam serdecznie

    Przed podobnym wyborem zostałem postawiony już jakiś czas temu, przeszukując wiele forów poświęconych majsterkowaniu znalazłem mnóstwo opinii sugerujących zakup młoto-wiertarki i jej przewagi nad zwykłą wiertarką udarową. Koniec końców rozważając już sam zakup brałem pod uwagę dwa czynniki stosunek ceny do jakości i mój wybór padł właśnie na młoto-wiertarkę SKIL 750 W. Używam jej do zwykłych prac, dom również na wykończeniu (wiercenie, skuwanie). Po tym roku średniointensywnego użytkowania nie zamieniłbym jej na żadną inną. Uważam, iż jeżeli nie potrzebujesz sprzętu profesjonalnego to ten wybór powinien również być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

    Wiertarkę kupiłem w Praktikerze - cena promocyjna 249 zł do tego otrzymałem elektryczne nożyce SKIL'a gratis.

    Podobne promocje ma również Leroy Merlin - cena 249 zł - z tym, że tutaj do wiertarki dodają 6 wierteł SDS+ gratis.

    Takie promocje odbywają się średnio kilka razy do roku, więc warto poczekać, jeżeli zakup nie jest tym z kategorii niecierpiących zwłoki.

    Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

  11. #11

    Domyślnie

    witam
    Są 2 wyjścia ,albo kupić sds-a firmowego(ewidentnie polecam makite,która jest tansza od niebieskiego bosha i zdecydowanie zywotniejsza)-sprawdzone wielokrotnie,koszt ok 750-900 zł...wtedy masz ją juz do końca zycia.
    ta z linku jest idealna;http://www.makita.sklep.pl/mlotowier...5szt-p-42.html

    Albo sds z tych ,marketówek tanich tylko tam jest loteria ale do gwarancji powinna pochodzic,na twoje podstawowe potrzeby starczy,aczkolwiek sprzet nietrwały na dłuzszą mete,Einhell,Kinzo itp. za 200-400 zl,

    Innych opcji nawet nie ma sensu,normalną wiertarką nawet firmówka za tysiaka..nie wywiercisz otworu w żelbetonie ani nawet w betonie,a jesli sie cudem uda to po drodze wypalisz kilka wierteł,mozliwe ze uszkodzisz sprzet,i napewno dostaniesz nerwa
    Sprawdzone.

  12. #12

    Domyślnie

    Motowiertarka Hitachi DH 24 PM to mocny i zywotny sprzet na cale zycie! Odkad Makite robia w Chinach to nie polecam.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_1961
    Motowiertarka Hitachi DH 24 PM to mocny i zywotny sprzet na cale zycie! Odkad Makite robia w Chinach to nie polecam.
    Powiem tak...nie wiem odkad makite robią w chinach lecz ja około 3 tyg temu kupilem kątówke i była made i n japan zreszta tak jak wiertara kupiona i uzywana przeze mnie juz 4 rok na budowie...od jakiegos roku juz chce ją dobic ,ale ona nie chce sie posuc ,rzucam ja z wysokosci itd i nic dalej wierci.
    Natomiast o makicie moge powiedziec tyle że mam znajomego który robi elewacje i kupuje tylko i wylacznie motowiertary makity ...po prostu sprzet pracuje u niego od 0,5-1 roku(kilkanascie sztuk) ,po roku wyrzuca je na smietnik i kupuje nowe,bynajmniej nie dlatego ze nie chodzą tylko głowica jest tak rozchwiana ze wiertlo albo wypada albo,ma takie bicie ze wiercenie jest niemozliwe,naprawiac sie nie oplaca...boscha juz nie chce bo kosztuje wiecej i wytrzymuje 3 razy krócej,wczesniej uzywał Milwakee i Hilti ale stwierdzil ze sie nie opłaca bo sa duzo drozsze a wytrzymuja tyle ile makita niekiedy minimalnie dluzej A serwis jest bardzo drogi.
    Tyle ze facet robi to na wielka skale...dziennie kilkaset otworów w betonie itd.
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Witam orginalna Makita produkowana jest tylko w Japoni a jeśli masz made in china to jest to jakaś Makieta a nie Makita
    Polecam Makita HR 2470T z wymiennym uchwytem wiertarskim. Mam i jestem b. zadowolony cena 700-800zł sprzet na całe życie w beton jak w masło wchodzi

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał robaczek301
    Witam orginalna Makita produkowana jest tylko w Japoni a jeśli masz made in china to jest to jakaś Makieta a nie Makita
    Polecam Makita HR 2470T z wymiennym uchwytem wiertarskim. Mam i jestem b. zadowolony cena 700-800zł sprzet na całe życie w beton jak w masło wchodzi
    Sprawa ma się jak z samochodami japońskimi: Np. niektóre Toyoty robią w Japonii, a niektóre w Portugalii, Anglii i jeszcze gdzieś tam, podobnie Hondy i inne marki... Zobaczcie konkretne kody krajów produkcji: może być tak: Makita - Chiny, Bosch - Malezja...

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Również polecam Makitę. Używam wkrętarki aku z udarem i wierci lepiej niż niektóre sprzety na kablu dobre baterie, szybkie ładowanie. pozdr adam

  17. #17

    Domyślnie

    Witam tez mialem taki problem,kupiłem makite 2470t.do tego walizke wierteł makity.akurta mam sasiada ktory zajmuje sie pokryciami dachow,powiedzial mi ze tej wiertarki to moje dzieci jeszcze beda uzywac,jezeli u niego na firmie wytrzymuje.podam ci prosty przklad katowka mala mialem roznej masci wdomu naliczylem 6szt.roznej masci,teraz mam makite i spokuj.pamietaj chytry 2razy traci.

  18. #18

    Domyślnie

    następny,który zaproponuje sprzęt powyżej czterech stów; dopłaca różnice w cenie !!!
    fallen może być taki układ?
    nieodebrany paragon ze stacji paliw przeradza się w fakturę...i wspiera szarą strefę

  19. #19

    Domyślnie

    OK, widze ze jednak wiertarki udarowej nie ma co brac.
    Niech zatem będzie młot udarowy!
    900zl nie wydam, nadal chce sie zmiescic w 400 (im mniej, tym lepiej.

    Na razie znalazlem kilka, ktore wpadly mi w oko:

    BOSCH 2000RE (550W / 1,5J) - 350zl
    SKIL 1735 (550W /1.3J) - 180zl
    SKIL 1758 (750W /2.0J) - 260zl
    GRAPHITE 58G509 (900W / 2.3J) - 280zl


    Nowe zapytanie: czym sie kierować przy wyborze i zakupie młotowiertarki?
    Czy wazna jest moc? Siła uderzenia? Predkosc obrotowa? Firma?
    R

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Gwarancja i serwis . pozdr adam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony