dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał fallen
    OK, widze ze jednak wiertarki udarowej nie ma co brac.
    Niech zatem będzie młot udarowy!
    900zl nie wydam, nadal chce sie zmiescic w 400 (im mniej, tym lepiej.

    Na razie znalazlem kilka, ktore wpadly mi w oko:

    BOSCH 2000RE (550W / 1,5J) - 350zl
    SKIL 1735 (550W /1.3J) - 180zl
    SKIL 1758 (750W /2.0J) - 260zl
    GRAPHITE 58G509 (900W / 2.3J) - 280zl


    Nowe zapytanie: czym sie kierować przy wyborze i zakupie młotowiertarki?
    Czy wazna jest moc? Siła uderzenia? Predkosc obrotowa? Firma?
    R
    siła uderzenia ja bym postawil na pierwszym miejscu, co z tego ze beda duze obroty jak wiertlo bedzie sie palic. Pozniej moc,a na koncu dostep do czesci. Firmowe dobre odpadaja ze wzgledu na cene

  2. #22

    Domyślnie

    Jak udar to tylko pneumatyczny , żadne tam marketowe popierdółki, które tylko dużo brzęczą a efekt praktycznie żaden. Szukaj coś z DeWalt, Metabo, Hilti, AEG, HITACHI, o ile na trzy pierwsze budżet ma stanowczo mikry, to w pozostałych dwóch coś wybierzesz, ale też będziesz musiał trochu dorzucić takie moje zdanie, jeden porządny strzał i sprzęt na wiele lat, pozostałe z marketów Chińczykom zostawcie, niech sobie w swoich betonach wiercą

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Jaka wiertarka udarowa do wiercenia w betonie?

    Napiszę tak-przed 5-6 laty kupiłem sobie taka wiertarkę wtedy kosztowała ok 300,- więcej i pracuje do dzisiaj wywierciła kilkaset otworów w betonie,stali służyła jako mieszadło do kleju i zaprawy cementowej posłuży na pewno jeszcze długo polecam choć cena obecna ok 480-500,- jest wyższą niż masz na ten cel ale naprawdę warto
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    @CityMatic mam też takie cudo i jestem bardzo zadowolony.
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał langerob25
    Mam też takie cudo i jestem bardzo zadowolony.
    Bo to naprawdę dobry sprzęt-używam jeszcze do tego "futerka"adaptacyjnego i jest naprawdę dobra

    bo nie raz potrzeba wymaga zastosowania wiertła lub mieszadła
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #26

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał langerob25
    Mam też takie cudo i jestem bardzo zadowolony.
    Bo to naprawdę dobry sprzęt-używam jeszcze do tego "futerka"adaptacyjnego
    Też używam takiego adaptera,nie zawsze człowiek ma wkrętarkę,czy zwykłą wiertarkę pod ręką
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał langerob25
    Mam też takie cudo i jestem bardzo zadowolony.
    Bo to naprawdę dobry sprzęt-używam jeszcze do tego "futerka"adaptacyjnego i jest naprawdę dobra

    bo nie raz potrzeba wymaga zastosowania wiertła lub mieszadła
    na moje oko to futerko za dokladne nie jest bicie podczas wiercenia.jezli jęst mocowane sds.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał langerob25
    Mam też takie cudo i jestem bardzo zadowolony.
    Bo to naprawdę dobry sprzęt-używam jeszcze do tego "futerka"adaptacyjnego i jest naprawdę dobra

    bo nie raz potrzeba wymaga zastosowania wiertła lub mieszadła
    na moje oko to futerko za dokladne nie jest bicie podczas wiercenia.jezli jęst mocowane sds.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Nie chodzi o jakieś ekstremalne prace.Czasem trzeba wywiercić małą dziurkę,lub coś wkręcić i taki adapter może się przydać
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał langerob25
    Nie chodzi o jakieś ekstremalne prace.Czasem trzeba wywiercić małą dziurkę,lub coś wkręcić i taki adapter może się przydać
    Pod jednym małym warunkiem. Za pomocą adaptera nie wiercimy z udarem!!! Nie oszczędzamy na wiertłach i kupujemy wiertła SDS. Użycie udaru z adapterem często kończy się śmiercią adaptera i uszkodzeniem uchwytu SDS w wiertarce.
    Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
    Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Jednak pozwolę sobie mieć odmienne zdanie od pozostałych uczestników. Autor postu potrzebuje udar w zasadzie jednorazowo (do wykończenie domu) i tu rzeczywiście SDS sprawi się sporo lepiej od wiertarki udarowej, ale nie ma co przesadzać. Sprawi się on za to sporo gorzej przy wierceniu w stali poprzez ten adapter oraz mniejszą poręczność (o wierceniu otworów pod gwintowanie można w zasadzie zapomnieć). Jeśli w przyszłości tego typu prace mają być nią wykonywane to zdecydowanie polecałbym zwykłą wiertarkę udarową o mocy co najmniej 650W dobrej firmy (np. Makita).
    Do betonu polecam zaś dobre wiertła udarowe (np. również Makity) i sprawi się to nie gorzej niż kiepska wiertarka z SDS + kiepskie wiertła.
    Używam obu zestawów i wyraźna przewaga SDS jest przy wierceniu w betonie wiertłami o większych średnicach niż 10mm. Do tego wymiaru wygodniej jest użyć zwykłej wiertarki i trwa to niewiele dłużej. Gdbyby praca polegała na ciągłym wierceniu otworu za otworem to zwykła szybciej by się zagrzała.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Jednak pozwolę sobie mieć odmienne zdanie od pozostałych uczestników. Autor postu potrzebuje udar w zasadzie jednorazowo (do wykończenie domu) i tu rzeczywiście SDS sprawi się sporo lepiej od wiertarki udarowej, ale nie ma co przesadzać. Sprawi się on za to sporo gorzej przy wierceniu w stali poprzez ten adapter oraz mniejszą poręczność (o wierceniu otworów pod gwintowanie można w zasadzie zapomnieć). Jeśli w przyszłości tego typu prace mają być nią wykonywane to zdecydowanie polecałbym zwykłą wiertarkę udarową o mocy co najmniej 650W dobrej firmy (np. Makita).
    Do betonu polecam zaś dobre wiertła udarowe (np. również Makity) i sprawi się to nie gorzej niż kiepska wiertarka z SDS + kiepskie wiertła.
    Używam obu zestawów i wyraźna przewaga SDS jest przy wierceniu w betonie wiertłami o większych średnicach niż 10mm. Do tego wymiaru wygodniej jest użyć zwykłej wiertarki i trwa to niewiele dłużej. Gdbyby praca polegała na ciągłym wierceniu otworu za otworem to zwykła szybciej by się zagrzała.
    Swieta racja. Do wywiercenia kilku otworow, do zastosowania domowego wystarczy zwykla wiertarka z udarem mechanicznym. Sam wierce jakims zielonym Boschem 650-watowym i jak do tej pory nie wymiekl w zadnym materiale. Polecam kupic spret troszke mocniejszy. 750-900 W to juz bedzie wypas. I nalezy pamietac, ze porzadne wiertla to nawet wiecej niz polowa sukcesu. Wiertarka Metabo mojego ojca (800 W) zalatwila wszystkie czynnosci w trakcie budowania domu i teraz w trakcie jego uzytkowania. Nawet mieszala zaprawe w wiaderku

    I popieram tez kwestie SDS. Co z tego, ze mozna do niego dokupic przejsciowke, skoro o precyzyjnym wierceniu w drewnie czy metalu mozemy zapomniec. Mlotek z uchwytem SDS na dosc ograniczone zastosowania i sprawdza sie najlepiej podczas wiercenia z udarem w betonie. No mozna nim jeszcze jakims sednikiem duzy otwor w drewnie wywiercic.

    Summa summarum - porzadna wiertarka z udarem mechanicznym spokojnie zaspokoi domowe potrzeby kazdego majsterkowicza. Jest tansza, bardziej uniwersalna (nie tylko z faktu wachlarza zastosowan, ale takze dostepnosci przeroznego osprzetu). Jest ich mnostwo na rynku - od najdrozszych Makit, Boschow, Milwaukee, Protool, Metabo przez srednia klase Kress, AEG, Dewalt po chinszczyzne typu Graphite (bleeee).

    PS Zapomnialem jeszcze o Hitachi
    REKLAMA JEST PŁATNA

  14. #34

    Domyślnie

    Jednak niełatwo coś wybrać

    Czy dobrze rozumiem, ze przy mlotowiertarce + przejsciowce z SDS na zwykle wiertla beda klopoty z wierceniem "zwyklych" dziur (nie w betonie?)

    Jak pisałem wcześniej - urządzenie miałoby (poza wywierceniem 20-30 dziur w betonie o srednicy 8-12mm) jeszcze służyć do wywiercenia dziur pod wszelkie lustra itp. w glazurze. Jeśli młot udarowy miałby mieć z tym problemy, to wole pomęczyć sie przy wierceniu w betonie wiertarką udarową niż rozwalić sobie płytki w łazience...

    OK, wiec jesli wiertarka udarowa, to która konkretnie (modele/firmy) brać pod uwagę?

    Na razie patrze sobie na coś takiego:

    http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages...tarka_z_udarem
    http://allegro.pl/item877604279_blac...703_710_w.html
    http://allegro.pl/item880875448_wier..._re_sklep.html
    http://allegro.pl/item878636743_wier...najtaniej.html
    http://allegro.pl/item872236242_wier...a_walizka.html
    http://allegro.pl/item872243157_wier...0w_nowosc.html

    Najbardziej podchodzą mi 2:
    - Bosch GSB 1600 RE (glowica: metalowy samozacisk)
    - Makita HP 1630K (glowica: metalowy samozacisk lub metalowa z kluczem)

    Ceny zblizone (ok. 350zl), tylko jeszcze niech mi ktos powie, czy lepsza glowica samozaciskowa, czy na klucz?

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał fallen
    Jednak niełatwo coś wybrać

    Czy dobrze rozumiem, ze przy mlotowiertarce + przejsciowce z SDS na zwykle wiertla beda klopoty z wierceniem "zwyklych" dziur (nie w betonie?)

    Jak pisałem wcześniej - urządzenie miałoby (poza wywierceniem 20-30 dziur w betonie o srednicy 8-12mm) jeszcze służyć do wywiercenia dziur pod wszelkie lustra itp. w glazurze. Jeśli młot udarowy miałby mieć z tym problemy, to wole pomęczyć sie przy wierceniu w betonie wiertarką udarową niż rozwalić sobie płytki w łazience...

    OK, wiec jesli wiertarka udarowa, to która konkretnie (modele/firmy) brać pod uwagę?

    Na razie patrze sobie na coś takiego:

    http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages...tarka_z_udarem

    http://allegro.pl/item877604279_blac...703_710_w.html

    http://allegro.pl/item880875448_wier..._re_sklep.html

    http://allegro.pl/item878636743_wier...najtaniej.html

    http://allegro.pl/item872236242_wier...a_walizka.html

    http://allegro.pl/item872243157_wier...0w_nowosc.html

    Co do wyboru wiertarki to mam tą przedostatnią z listy i nie mam jej nic do zarzucenia choć pewnie używam jej trochę solidniej (więcej) niż przeciętny użytkownik.

  16. #36

    Domyślnie

    Makita 1620? Jaka glowica? Samozacisk czy na kluczyk?
    Czy byla uzywana do wiercenia w betonie?
    Jak to wyglada w praktywce (slyszalem, ze samozacisk + wiercenie w betonie to nienajlepszy pomysl
    R

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał fallen
    Makita 1620? Jaka glowica? Samozacisk czy na kluczyk?
    Czy byla uzywana do wiercenia w betonie?
    Jak to wyglada w praktywce (slyszalem, ze samozacisk + wiercenie w betonie to nienajlepszy pomysl
    R

    Uchwyt samozaciskowy zawsze odradzam. jego jedynym plusem jest brak konieczności używania kluczyka. Żadnego innego nie ma.
    Używałem do wiercenia we wszystkim co się da, w betonie również. Z wiertłami Makity wchodzi w betonowe kanoldy jak w masło przy średnicy 8mm (akurat tyle wtedy wierciłem).

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał fallen
    Makita 1620? Jaka glowica? Samozacisk czy na kluczyk?
    Czy byla uzywana do wiercenia w betonie?
    Jak to wyglada w praktywce (slyszalem, ze samozacisk + wiercenie w betonie to nienajlepszy pomysl
    R
    wez sobie kluczyk. odrazu do kabla dolacz zebys go nie zgubil.
    moj brat ma boscha profesinal z 650w modelu mie pamietam na samozacisk klekajcie narody imadlem, zaba dokrecalismy szrot wiertlo odkrecalo sie.wiertarka luz ma nalozysku juz choc nie wiele pracowala. ja w makicie mam tez samozacisk i ten jest juz solidniej wykonany nie dkreca sie wiertlo.nie jestem pewien czy ten samozacisk tez nie jest boscha. koledzy maja racje ze przejsciowka na sds + glowka precyzyjnie nie wywierci.

  19. #39

    Domyślnie

    A jakie sa wady samozacisku? Tak, z praktyki?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał fallen
    A jakie sa wady samozacisku? Tak, z praktyki?
    np. bedziesz mial sliskie dlonie i trudno bedzie ci dokrecic.choc ja makita wierclem w metalu 16 wiiertlem irwina bylo ok.w betonie tez wiercilem ale bez udaru bo tylko w sdsie mam udar i niby sie nie odkrecalo wiertlo ale to byly male srednice . moze to moje zniechecenie jest po tym samozacsku ktory byl przy boschu.ja bym wybral kluczyk. idz do sklepu i pomacaj samozacik i klucz.i bedziesz mial porownanie.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony