dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie (?) Zawór mieszający-termostat (?) do pieca C.O.

    Witam,
    czy jest coś takiego co można podłączyć do pieca C.O., chodzi mi coś na wzór termostatu. Posiadam piec miałowy i utrzymuje na nim temperaturę 55 st.(polecił mi taką znajomy, gdyż wtedy spaliny są dobrze wygrzane), ale niekiedy w domu jest po prostu za gorąco. Czy jest takie coś, co powoduje, że na piecu "zostaje" 55 st., a na grzejniki idzie np. 40 st.? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    kto pyta jest głupcem przez chwile, kto nie pyta ten jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie Re: (?) Zawór mieszający-termostat (?) do pieca C.O.

    Cytat Napisał romanp60
    Czy jest takie coś, co powoduje, że na piecu "zostaje" 55 st., a na grzejniki idzie np. 40 st.? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Zawory termostatyczne na grzejnikach.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Tak jak napisał poprzednik. Można zacząć od montażu zaworów z głowicami na tych grzejnikach, gdzie jest największe przegrzanie.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miki3

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    zawór czterodrożny z siłownikiem montowany zaraz za piecem, utrzymuje zadane parametry na kotle (z reguły wyższe) oraz takie same lub niższe na co

  5. #5

    Domyślnie

    Jak wyżej - zawór 4D.

    Głowice termostatyczne na grzejnikach zdecydowanie nie, bo jak się wszystkie zamkną, to woda w piecu pewnie się zagotuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Ew. 3D Mam taki i spisuje się bardzo dobrze.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał michcio0711
    Jak wyżej - zawór 4D.

    Głowice termostatyczne na grzejnikach zdecydowanie nie, bo jak się wszystkie zamkną, to woda w piecu pewnie się zagotuje.

    Nie pewnie, tylko jest takie ryzyko (przy zaworze 3 lub 4D nie występuje? Oczywiście też, tylko mniejsze). Nie daje się głowic na wszystkich grzejnikach i to załatwia sprawę, a komfort mamy dużo wyższy niż przy zaworach - możliwość indywidualnej regulacji temp. w każdym pomieszczeniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Nie daje się głowic na wszystkich grzejnikach
    No cóż. Ja mam na wszystkich i nic się nie gotuje. Miarkownik tłumi moc kotła i to wystarczy.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał william.bonawentura
    Cytat Napisał zbigmor
    Nie daje się głowic na wszystkich grzejnikach
    No cóż. Ja mam na wszystkich i nic się nie gotuje. Miarkownik tłumi moc kotła i to wystarczy.
    Wiele osób w kominkach z płaszczem wodnym ma naczynie wzbiorcze przeponowe, ale tego nie polecam.
    Oczywiście, że nie ma wielkiego ryzyka z głowicami na wszystkich grzejnikach, ale to żaden argument za namawianiem do tego innych. Jest wiele sytuacji (rodzaj kotła, gwałtowne zmiany temp., awaria układu sterowania...), które mogą spowodować zagrożenie, a jeśli do tego dołoży się tak modną ostatnio instalację zamkniętą to może to doprowadzić do nieszczęścia. Jeśli łatwo tego uniknąć to dlaczego do tego dążyć?

  10. #10

    Domyślnie

    Ale mi chodzi o taki zawór montowany tuż za piecem, ponieważ nie potrzebuje osobnej regulacji na każdym grzejniku. Ile taki zawór może kosztować, bo jak sprawdzałem ceny to są bardzo zróżnicowane?
    kto pyta jest głupcem przez chwile, kto nie pyta ten jest głupcem przez całe życie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał romanp60 Zobacz post
    Ale mi chodzi o taki zawór montowany tuż za piecem, ponieważ nie potrzebuje osobnej regulacji na każdym grzejniku. Ile taki zawór może kosztować, bo jak sprawdzałem ceny to są bardzo zróżnicowane?
    Czyli chodzi Ci o TZM - termostatyczny zawór mieszający. Cena jakieś 250-300zł. Głównie produkują to firmy ESBE i afriso.



    http://www.esbe.pl/pliki/Dokumentacj...eszajacych.pdf

    http://www.esbe.pl/pliki/instrukcja%20VTA300.pdf
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony