dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał wicekK
    Cytat Napisał adi_
    oki to jeszcze jedno glopie pytanie
    schody do piwnicy
    nic trudnego ale nie ma innego wyjscia sa to jedyne schody prowadzace do niej i od niej
    napisalem ze takie schody ja bym ukladal od dolu co jest dosc trudne
    boho sie z tego smieje
    wiec skoro on nie potrafi nic konkretnego napisac to moze ty cos napiszesz jak je inaczej mozna zrobic
    A ja takie schody układałem sam - po raz pierwszy i były to schody zakręcające i wylane raczej paskudnie (po kilka cm nierówności ). Wyszło nieźle .A robiłem tak :
    Rozmierzyłem wysokości stopni i podstopnic tak aby wyszły mi jednakowej wysokości i szerokości - na zakręcie skupiłem się na wysokości .
    Na bocznych scianach wyrysowałem ich przebieg .Zacząłem układać od góry do dołu ale tylko połowę szerokości ( stopnie i podstopnice razem ) .
    Jak mi jedna połówka wyschła to ułożyłem drugą - Mało tego - w trakcie pomiarów okazało się , że mi za wązkie stopnie zrobili i musiałem podstopnice układać skośnie .

    nie chę byś zlośliwy ale nie rozumiem co mają podstopnice do szerokości stopnia względem ich wysokości
    Pomyśl - jak poszerzyć szerokość już istniejąego schodka ?
    I jak poewnie podeprzeć szeroki stopień ?

  2. #22
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    kolego moze ja Ciebie nie rozumiem lub opowiadasz pierdoły być może pomyliłeś głębokość z szerokością a to zmienia opowieść

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Czepiasz się - ale faktem jest , że pisząc o szerokości miałem na mysli głebokość stopnia .
    Ich szerokość ( w moim przypadku ) ograniczona jest scianami .

  4. #24
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    nie czepiam sie ale można to zrozumieć w taki sposób jaki zrozumiałem dlatego napisałem to w taki sposób i teraz zmienia to fakt [posta i teraz rozumiem zrobiłeś poprawnie a żeby zachować nalżyty wymiar ale wytłumacz mi dlaczego pod skosem ułożyłeś podstopnice pod skosem i To nie jest zadna aluzja

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wicekK
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Skośne podstopnice zrobiłem w celu podparcia płytek na stopniach .
    W przypadku stopni , aby zwiększyć głębokość stopnia , robi się je trochę wystające do przodu . W przypadku płytek pozostawienie takiego wystepu spowodowało by z pewnością jego ukruszenie , odbicie , czy coś w rym stylu .
    Aby tego uniknąć wymyśliłem skośną podstopnicę ( w ten sposób powstało mi takie podcięcie powiększające głębokość stopnia ) która podpiera cały stopień .
    Mam nadzieję , że się jasno wysłowiłem .

  6. #26
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    tak też myślałem ale ogólnie takie schody nie są schodami do przyjęcia BHP ale też to jest jeszcze uzależnione ile powiększyłeś stopień < odległośc skosu > od pionu

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    tak też myślałem ale ogólnie takie schody nie są schodami do przyjęcia BHP ale też to jest jeszcze uzależnione ile powiększyłeś stopień < odległośc skosu > od pionu
    czy aby jesteś tego pewien widziałem takie stopnie w nowo budowanych obiektach i jakoś inspektor to przyjął a z drugiej strony jeśli nie ma miejsca na zrobienie "normalnych" schodów tzn podstopnica i trep prostopadle do siebie to co wtedy???

  8. #28
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakobs
    Cytat Napisał ANSE&DREW
    tak też myślałem ale ogólnie takie schody nie są schodami do przyjęcia BHP ale też to jest jeszcze uzależnione ile powiększyłeś stopień < odległośc skosu > od pionu
    czy aby jesteś tego pewien widziałem takie stopnie w nowo budowanych obiektach i jakoś inspektor to przyjął a z drugiej strony jeśli nie ma miejsca na zrobienie "normalnych" schodów tzn podstopnica i trep prostopadle do siebie to co wtedy???

    przeczytaj uważnie do końca tekstu ILE

  9. #29

    Domyślnie

    napisz chociaż że widziałeś kiedyś schody.....
    Nie poznali się. Niedoceniony? Niektórzy się poznali.

  10. #30

    Domyślnie

    Wiec. Wie ktoś jaka jest kolejność układania płytek na schodach?
    Od góry, czy od dołu, stopień podstopień?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony