dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Głowice termostatyczne Danfoss i podzielniki ciepła Metrona

  1. #1

    Domyślnie Głowice termostatyczne Danfoss i podzielniki ciepła Metrona

    Kupilem niedawno do grzejnikow glowice termostatyczne Danfoss RTD Inova 3130.Sa to glowice gazowe ,z czujnikiem mrozu ,maja na korpusie skale od 1 do 5 ktora ktora odpowiada zakresowi temperatury od 6 do 26 stopni Celsjusza.Po zamontowaniu okazalo sie jednak ze grzejnik po ustawieniu skali na 1 albo 2 nie grzeje ,wlacza sie dopiero po ustawieniu na 3.Najbardziej martwi mnie jednak ze nie grzeje w calosci tylko ok 1/4 grzejnika i tylko na gorze.Po ustawieniu na 3 i 1/2 grzejnik grzeje w 3/4 ale dol pozostaje chlodny.Dopiero po ustawieniu na 4 zaczyna grzac caly.Czy tak powinnien sie zachowywac grzejnik przy tych glowicach?Na jakiej zasadzie one dzialaja ze daja taki efekt?Grzejniki sa zasilane bocznie .Martwi mnie to poniewaz mam na grzejniku zamontowany podzielnik ciepla TELEMTRIC STAR firmy METRONA.Podzielnik jest zamontowany w gornej czesci grzejnika ,po srodku ,czyli w miejscu ktore praktycznie zawsze jest cieple.To stwarza kolejne pytanie czy miernik odczytuje tez ze reszta grzejnika jest zimna jesli grzeje tylko 1/4 na gorze?Jesli ktos jest w stanie mi wyjasnic te watpliwosci to czekam na odpowiedzi.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Ciepła woda jest lżejsza od zimnej czyli będzie w górze. Termostaty regulują przepływ ciepłej wody przez grzejnik i jeśli w pomieszczeniu jest założona temp. to takie jego działanie jest prawidłowe.
    Jeśli podzielnik jest na części ciepłej grzejnika to chyba oczywiste, że pokaże większe zużycie niż gdyby był na części zimnej, ale czy jest ono prawidłowe, czy nie nie sposób na forum ocenić.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  3. #3

    Domyślnie

    To cos jest chyba nie tak z tymi glowicami ,nawet jesli pobieraja grzeja w ten sposob jak mowisz ze cieple woda jest lzejsza dlatego grzeja na gorze to chyba zle pobieraja temperature z otoczenia.W innym mieszkaniu mam wlasnie taki problem ze w pokoju jest zimno a kaloryfer mimo ze nastawiony na 5 grzeje sobie do polowy albo nawet nie.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    To cos jest chyba nie tak z tymi glowicami ,nawet jesli pobieraja grzeja w ten sposob jak mowisz ze cieple woda jest lzejsza dlatego grzeja na gorze to chyba zle pobieraja temperature z otoczenia.W innym mieszkaniu mam wlasnie taki problem ze w pokoju jest zimno a kaloryfer mimo ze nastawiony na 5 grzeje sobie do polowy albo nawet nie.

    Za zimno i za ciepło to pojęcia względne. To po pierwsze. Po drugie jest kwestia obiegu powietrza przy termostacie. Jeśli będzie osłonięty np. zasłonką to możliwe, że mierzy temp. wyższą niż w innej części pomieszczenia. Trzecia sprawa to może ta głowica nie jest dokręcona do końca?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  5. #5

    Domyślnie

    Raczej jest dokrecona do konca ,chyba ze trzeba uzywac do tego klucza i naprawde mocno dokreca ale nie wydaje mi sie ze te glowice sie az tak mocno dokreca.No wlasnie nikt nie wiem dlaczego sie zachowuja te grzejniki tak.Niby nie jest niczym zaslonieta glowica.Zimno cieplo to pojecie wzgledne ale na pewno nie ma takiej temperatury na jaka jest ustawiona glowica czyli 28 stopni .Takiej temperatury nie ma w pokoju bo po prostu byloby w nim goraco.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    Raczej jest dokrecona do konca ,chyba ze trzeba uzywac do tego klucza i naprawde mocno dokreca ale nie wydaje mi sie ze te glowice sie az tak mocno dokreca.No wlasnie nikt nie wiem dlaczego sie zachowuja te grzejniki tak.Niby nie jest niczym zaslonieta glowica.Zimno cieplo to pojecie wzgledne ale na pewno nie ma takiej temperatury na jaka jest ustawiona glowica czyli 28 stopni .Takiej temperatury nie ma w pokoju bo po prostu byloby w nim goraco.

    No to w tym mieszkaniu problem leży gdzie indziej. Ani w głowicach, ani w grzejniku, ale w układzie zasilania. Może jest po prostu zapchany i wystarczająca ilość ciepłej wody nie dociera do grzejnika lub (co się z tym wiąże) grzejnik już jest zamulony.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  7. #7

    Domyślnie

    Nie jest zapchany ,mysle ze problem lezy wlasnie w tych glowicach bo jesli odkrece glowice grzejnik grzeje pelna para, jest tak goracy ze nie mozna go dotknac.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dizzeeRascal
    Nie jest zapchany ,mysle ze problem lezy wlasnie w tych glowicach bo jesli odkrece glowice grzejnik grzeje pelna para, jest tak goracy ze nie mozna go dotknac.
    No to od tej informacji trzeba było zacząć. Moja wina, że o to nie zapytałem. Masz pewnie coś nie tak z głowicą (lub źle dobraną). Jeśli masz możliwość założyć inną (z innego grzejnika) to sprawdź to i będziesz miał pewność.

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  9. #9

    Domyślnie

    Z jedna glowica gdybym mial problem to wtedy nie bylby problem.Mam duzy dom i duzo grzejnikow ,wsyzstkie maja te same glowice Danfoss i wszystkie grzejniki grzeja w caly swiat.Np, dzisiaj wchodze rano do pokoju ,glowica na 5 odkrecona a w pokoju chlodno.Innym razem wchodzisz do tego samego pokoju i jest za goraco.Nie wiem o co tu chodzi ,cos jest chyba z tymi glowicami albo zaworami ,chociaz sa podobierane dobrze ,bo zawor tez jest Danfoss.Ostatnio slyszalem ze Danfoss wogole wycofal te gowice z produkcji(te zakrecane) teraz beda juz produkowac tylko te na "click" ,moze mialy jakas wade ....?

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    głowice pracują jak najbardziej prawidłowo,
    może najpierw zmierz temperaturę w pomieszczeniu a później napisz czy grzejnik grzeje czy też nie,

    masz typowy syndrom blokersa,
    grzejnik grzeje jest ciepło,
    grzejnik nie grzeje jest zimno,

    niezależnie od temperatury pomieszczenia

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  11. #11

    Domyślnie

    diziraskal napisał
    Po zamontowaniu okazalo sie jednak ze grzejnik po ustawieniu skali na 1 albo 2 nie grzeje ,wlacza sie dopiero po ustawieniu na 3.Najbardziej martwi mnie jednak ze nie grzeje w calosci tylko ok 1/4 grzejnika i tylko na gorze.Po ustawieniu na 3 i 1/2 grzejnik grzeje w 3/4 ale dol pozostaje chlodny.Dopiero po ustawieniu na 4 zaczyna grzac caly
    Nie rozumiem - przeciez to najbardziej prawidłowe.
    na 1 i 2 nie grzeje bo temperatura w pokoju wyższa i głowica się zamyka-
    jak spadnie poniżej 6 st (ptzy 1) to się otworzy i bedzie grzać.
    Przy wyższych nastawach otwiera proporcjonalnie i dlatego grzeje najpierw u
    góry (potem się wychładza)(po dłuższym czasie powiino sie prawie wyrównać).

    Natomiast w ostatnim poście że przy nastawie 5 w pokoju jest raz chłodno
    rza ciepło - dziwne. Co to znaczy chłodno, ciepło - temperatura ?
    Moze to momenty skrajne rozbujania (histerezy) temperatura spadnie głowica
    się odkręci, temper. wzrośnie głowica się przykręci.
    M. Lenart

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony