dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie kolorowy beton??

    Wiem, że są farby do betonu i można go pomalować, ale z czasem się wycierają i trzeba malować od nowa.
    A czy istnieje coś takiego, czego dodaje się do betonu (jakiś barwnik??), żeby beton był trwale(!) kolorowy, bez konieczności malowania co jakiś czas?
    Dodam jeszcze, że to na zewnątrz jest, konkretnie chodzi mi o taras.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Kolorowe betony oczywiście da sie zrobić, ale jest to drogie. Betoniarnia musi umyć dokładnie urządzenia przed i po dodaniu barwnika do masy betonu, a to kosztowna operacja i opłaca sie tylko przy b. duzej ilości betonu...

  3. #3

    Domyślnie

    Znajomi zrobili sobie (w domu letniskowym) blat ze zlewozmywakiem z kolorowego betonu (kręconego w betoniarce). O ile pamiętem, w celu kolorowania dodawali do masy zwykłe pigmenty "do farb emulsyjnych" (przy większej ilości betonu to raczej oznaczałoby bankructwo). W efekcie (podobno zmierzonym) wyszedł dość nieokreślony melanż. Jeśli taras, to raczej wchodzi w grę beton z gruchy, chyba że nie przeszkadza Ci nieunikniona różnica zabarwienia.
    Tomasz M.

  4. #4

    Domyślnie

    Wylewałem "czapę" komina Schiedel dodając pigmentu do betonu (szaroczarny beton pod grafitowy dach). Pigment kupiłem w hurtowni budowlanej - specjalny do betonu, ceny nie pamiętam, ale mieli to w co najmniej dwóch hurtowniach które odwiedziłem.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi .
    Na tarasie będę robić wylewkę, beton będzie kręconny w betoniarce.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    u nas w wytwórni betonów sprzedają takie barwniki cena ok 13 zł i ponoć starcza na 1 m3 a pozatem dostaniesz wszędzie tam gdzie produkują kolorowe kostki brukowe racze jest to trwalsze aniżeli zwykłe pigmenty malarskie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony