dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wąhol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    buk
    Kod pocztowy
    64-320
    Posty
    33

    Domyślnie Esperanza listwa zasilająca rainbow 5 pro

    Witam
    mam mały problem i nie wiem czym to jest spowodowane więc proszę o logiczną odpowiedz.
    Listwę którą zakupiłem w temacie jak mam podłączoną do prądu i wszystkie gniazdka są wyłączone w każdej dziurce probówka pokazuje ze jest faza w gniazdku jest po lewej stronie - jak zamienię fazę w gniazdku coś to zmieni?? Dodam jeszcze ze podłączyłem lampki led na małą choinkę i jak wyłączam na listwie widać jak się słabo świecą.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wąhol Zobacz post
    Listwę którą zakupiłem w temacie jak mam podłączoną do prądu i wszystkie gniazdka są wyłączone w każdej dziurce probówka pokazuje ze jest faza w gniazdku jest po lewej stronie - jak zamienię fazę w gniazdku coś to zmieni??
    Tak, zmieni. Zmieni się Twoja wiedza co do budowy i podłączenia gniazdka, a to jest bardzo dużo.


  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wąhol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    buk
    Kod pocztowy
    64-320
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Tak, zmieni. Zmieni się Twoja wiedza co do budowy i podłączenia gniazdka, a to jest bardzo dużo.
    Może wypowiesz się coś więcej a nie od razu pisanie jakbyś wszechwiedzący był.

  4. #4

    Domyślnie

    Coś więcej? Proszę bardzo.
    Absolutnie nic to nie zmieni.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wąhol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    buk
    Kod pocztowy
    64-320
    Posty
    33

    Domyślnie

    A co rozwiążę sprawę?? Chodzi tu o ledy które się słabo świecą po wyłączeniu listwy bez jej odłączania od prądy??

  6. #6

    Domyślnie

    w/g mnie to coś z listwą,
    A czy jak wypniesz wszystkie wtyczki z gniazdek owej listwy, to też "w każdej dziurce probówka pokazuje ze jest faza"?


  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wąhol Zobacz post
    A co rozwiążę sprawę?? Chodzi tu o ledy które się słabo świecą po wyłączeniu listwy bez jej odłączania od prądy??
    Z listwą jest pewnie wszystko w porządku, tak bywa z ledami gdy są wyłączniki z podświetleniem. Jeśli w domu masz gniazdo podwójne możesz sprawdzić czy odwrócenie L,N coś zmienia w podwójnych to odwrócenie jest, możesz sprawdzić "probówką". A i co do "probówki" to zwróc uwagę czy jasność świecenia jest taka sama w gniazdku i w listwie po wyłączeniu.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 17-12-2015 o 20:09

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Z listwą jest pewnie wszystko w porządku, tak bywa z ledami gdy są wyłączniki z podświetleniem. Jeśli w domu masz gniazdo podwójne możesz sprawdzić czy odwrócenie L,N coś zmienia w podwójnych to odwrócenie jest, możesz sprawdzić "probówką". A i co do "probówki" to zwróc uwagę czy jasność świecenia jest taka sama w gniazdku i w listwie po wyłączeniu.
    też tak myślę, ale wolę sie upewnić.

    Identycznie mam ze zwykłą żarówką świetlówkową(kompaktową) i włącznikiem z podświetleniem. Po wyłączeniu podświetlenie zapala się, ale dodatkowo w nocy widać baaardzo delikatne rozbłyski tejże żarówki.


  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wąhol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    buk
    Kod pocztowy
    64-320
    Posty
    33

    Domyślnie

    Sprawdzałem testerem napięcia i zawsze mam fazę czy jest włączone czy wyłączone dane gniazdko lub cała listwa. A jak mierzyłem miernikiem to na wyłączonym widniało 25v.

  10. #10

    Domyślnie

    ale czy wyciągałeś wszystkie wtyczki?


  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wąhol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    buk
    Kod pocztowy
    64-320
    Posty
    33

    Domyślnie

    Do listwy nie było nic podłączone.

  12. #12

    Domyślnie

    Wygląda na uszkodzona listwę. Jaka by nie była w niej elektronika to nie powinno tak być.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony