dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Problem z podłaczeniem lamp i włączników.

    Mam taki oto problem z sypialnią. Nie wiem co projektant miał dokładnie na myśli i jak to teraz podłączyć. Dobrze by było aby włącznikiem nr.1 można było sterować lampą i kinkietami ale nie wiem czy się da. Ewentualnie zrobić lampę na włącznik dwu klawiszowy, i oddzielnie kinkiety. Przy kinkietach jest miejsce na dwa włączniki bo jest po dwie puszki. Może więc da się zrobić aby można było z obydwu miejsc włączać je osobno? Dodam że nie bardzo jest możliwość przeróbek bo już jest wszystko wykończone. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek 1.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	340591

  2. #2
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Elektryk zrobił instalacje według mnie bardzo dobrze. Masz zrobiony wyłącznik na lampę przy drzwiach i schodowy przy każdym kinkiecie dzie możesz strowac lamppą głowna oraz wyłącznki pojedyncze do każdego kinkietu. W tym momencie opacja z zapalaniem kinkietu przy drzwiach gdy to jest sypialnia jest trochę bezsensu. Dodatkowo pewnie doprowadzil zasilanie światła na kinkiety z innego "bezpiecznika"

  3. #3
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    PS zakładam że ta druga puszka nie jest do gniazd

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    A ja myślę, że masz zasilanie oświetlenia (patrząc od prawej) i zasilanie gniazd zabudowanych przy wyłączniku od kinkietu (od lewej).
    Przekroje tych przewodów to jakie są?
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Elektryk zrobił instalacje według mnie bardzo dobrze. Masz zrobiony wyłącznik na lampę przy drzwiach i schodowy przy każdym kinkiecie dzie możesz strowac lamppą głowna oraz wyłącznki pojedyncze do każdego kinkietu.
    Naprawdę ?
    Bądź taki uprzejmy i rozrysuj układ, z łaski swojej.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał tsg Zobacz post
    Mam taki oto problem z sypialnią. Nie wiem co projektant miał dokładnie na myśli i jak to teraz podłączyć. Dobrze by było aby włącznikiem nr.1 można było sterować lampą i kinkietami ale nie wiem czy się da. Ewentualnie zrobić lampę na włącznik dwu klawiszowy, i oddzielnie kinkiety. Przy kinkietach jest miejsce na dwa włączniki bo jest po dwie puszki. Może więc da się zrobić aby można było z obydwu miejsc włączać je osobno? Dodam że nie bardzo jest możliwość przeróbek bo już jest wszystko wykończone. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek 1.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	340591
    Jeśli zasilanie jest faktycznie z dwu stron to prawdopodobnie projektant przewidział przy wyłącznikach kinkietu gniazdo, w sypialniach po obu stronach łóżka w jednej ramce umieszcza się gniazdo i wyłącznik kinkietu ale rozdziela się zasilanie. Da się sterować wyłącznikiem nr 1 lampą i kinkietami a w miejscu 2 i 3 nie zakładać wyłącznika, da się też dwu klawiszowym w miejscu 1 zależy co chcesz osiągnąć.

  7. #7
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Elpapiotr ja ciebie uczyc nie będę - poszukaj w normach.
    Jak wykonałem jedną w zyciu instalacje to właśnie tak zrobiłem - 2 osobne zasilania aby w momencie wyłączenia jakiegoś bezpiecznika było drugie żródło swiatła i mozliwoś wyłaczania swiatła głownego przy łóżku i przy wejściu - tak mi się wydawało ze to ma sens.

    Remiks raczej nikt nie zrezyguje z właczenia kinkietu przy łóżku.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie potrzeba mnie uczyć, tylko pomóc autorowi w podłączeniu łączników do tego układu, kolego grend.
    Dasz radę ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #9
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    baaaa oczywiście. Tylko najpierw niech autor tego watku zainteresuje się tematem

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post

    Remiks raczej nikt nie zrezyguje z właczenia kinkietu przy łóżku.
    A może autor nie ma tam łóżka i dlatego chce wyłącznik przy wejściu.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam ponownie. Ta instalacja jest tylko pod oświetlenie. Gniazda są obok z innego obwodu ale o nich nie pisałem ponieważ nie było problemu z ich podłączeniem. Jeszcze padło pytanie czy zasilania są z różnych bezpieczników. Nie, całe piętro to jeden obwod -oświetlenie piętro.

    Łóżko jest pomiędzy puszka mi nr.2 i 3, a włącznik kinkietów przy drzwiach może być ale nie musi.
    Ostatnio edytowane przez tsg ; 15-12-2015 o 00:33

  12. #12
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    no to tak jak pisałem, od lewej strony zasilanie do kinkietów, a od prawej - zasilanie do lampy głównej i przy 1 robisz schodowy, przy 2 wyłącznik krzyżowy i przy 3 schodowy. Możesz wtedy przy łóżku gasić i zapalać lampę główną.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja bym tutaj jeszcze zastanowił się nad jakąś prostą automatyką - coś do ukrycia w puszce 1, tak żeby wszystkie 3 włączniki od lampy były monostabilne - osobiście nie lubię właczników schodowych ze względu na estetykę położenia przycisku. Jest coś takiego? Prawie jak automat schodowy tylko zeby działało na zasadzie 1 impuls - włacz, drugi impuls - wyłacz i bez wyłaczania czasowego.

  14. #14

    Domyślnie

    Jest. Szukaj pod nazwą przekaźnik bistabilny

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mturdus Zobacz post
    Jest. Szukaj pod nazwą przekaźnik bistabilny
    Ech, pomroczność mnie jasna jakaś wzięła, nie wpadłem żeby pod tym hasłem tego szukać, dzięki za podopowiedź. Tak czy inaczej, wg mnie jest to bardzo dobra alternatywa do wyłaczników schodowych/krzyżowych (szczególnie podwójnych)

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    no to tak jak pisałem, od lewej strony zasilanie do kinkietów, a od prawej - zasilanie do lampy głównej i przy 1 robisz schodowy, przy 2 wyłącznik krzyżowy i przy 3 schodowy. Możesz wtedy przy łóżku gasić i zapalać lampę główną.
    Miałeś narysować, gdy autor się odezwie.
    Do roboty!
    Bo Twój opis sugeruje tylko i wyłącznie sterowanie wszystkimi lampami.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 15-12-2015 o 17:58
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  17. #17
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    to ty tylko tak zrozumialeś... Co ma na celu twój wpis ? robienie śmietnika z forum to wiiem bo to jest twój poziom i tutaj leczysz swoja psychikę. Chcesz dodatkowo mnie sprawdzić czy potrafie zrobić taka prosta rzecz czy po prostu w normach tego nie napisali i nie wiesz ? Tak jak już pisałem zrobiłem jedna instalacje elektryczna, czyli o jedna więcej od ciebie...





    [QUOTE=elpapiotr;7021443]Mia

  18. #18

    Domyślnie

    Tylko pogratulować.
    Sukces.
    Jedną - czyli o jedną za dużo
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Miałeś narysować, gdy autor się odezwie.
    Do roboty!
    Bo Twój opis sugeruje tylko i wyłącznie sterowanie wszystkimi lampami.
    Myślę że jest w stanie Ci rozrysować to co opisał tylko nie wiem czy będziesz tym zachwycony a i dla autora wątku to nie to rozwiązanie o jakie mu chodziło. Sugeruję użycie przekaźnika bistabilnego sekwencyjnego i da się zrobić to o co chodziło w pierwszym poście oprócz sterowania głównego oświetlenia wyłącznikami przy łóżku. Choć jak by pomyśleć to na dwóch bistabilnych chyba dało by się i taką funkcjonalność osiągnąć.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 15-12-2015 o 19:56

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elekt

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    PRECZ Z KOMUNĄ
    Dzielnica
    ruska budka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Tylko pogratulować.
    Sukces.
    Jedną - czyli o jedną za dużo
    Może wreszcie ktoś wywali z forum tego idiotę?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony