dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie Czy opłaca się robić nocną taryfę na prąd?

    Kochani pomóżcie , bo nie wiem czy robić czy nie?! Mnie elektryk powiedział, że sie nie opłaca. Prawda to?
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    i prawda i nie
    jak masz jakies ogrzewanie co to noca dziala na prad to sie oplaca jak masz pralke z kumputrem i mozesz to nastawic na zaske to tyz sie oplaci to samo ze zmywarka jak masz halupke oswietlona to tez sie oplaci jak siedzisz nocami wlepiona w kompa a mymzonek w tv to tyz sie oplaci wszystko zalezy jak zyjesz co robisz nie mozna powiedziec czy sie oplaci czy nie nie znajac trybu zycia mieszkancow pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #3

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Niaka

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za link. Mi elektryk już załatwił, że mam taryfę całodobowo- jeszcze nie wiem czy go za to #$%^&*&&, ale czy w razie czego można to zmienić?
    "Niektórzy ludzie uważają, że luksus jest przeciwieństwem biedy. Ale tak nie jest. Jest przeciwieństwem wulgarności" Coco Chanel

  5. #5

    Domyślnie Re: Czy opłaca się robić nocną taryfę na prąd?

    Cytat Napisał Niaka
    Kochani pomóżcie , bo nie wiem czy robić czy nie?! Mnie elektryk powiedział, że sie nie opłaca. Prawda to?
    Głupoty gada ten elektryk. Mam u siebie licznik trójfazowy dwutaryfowy. Po zakończeniu budowy i wszelkich robót. Zużycie prądu na taryfie nocnej stanowi ok 65 % ogólnego zużycia. Więc się opłaci bo nocny prąd jest tańszy.
    Wybrałem taryfę tzw. weekendową.

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko zależy od trybu zycia domowników, od cen u konkretnego dostawcy energii.

    Jak ktoś potrafi puszczać pralkę, zmywarkę, grzanie ciepłej wody tylko w taniej taryfie to może się opłacać, ale jak nie zwraca na to uwagi to wyjdzie go drożej.

  7. #7

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze dodać, że "prąd dzienny" jest droższy od "całodobowergo" a i opłaty stałe przy dwoch taryfach są wyższe. Znam takich, co przeszli z dwutaryfowej energi na jednotaryfową i płacą mniej.

  8. #8

    Domyślnie

    Opłacalne tylko w przypadku bycia konsekwentnym. Czyli pranie i zmywarke nastawiamy na godziny nocne. Te 2 urzadzenia biora ok 25% dziennego zapotrzebowania. Jak do tego dolozymy, ze pewne urzadzenia (lodowka, kocioł CO) pracuja rownomiernie przez cała dobe - to bez innych wyrzeczen można uzyskac 50% w tanszej taryfie - a to juz oznacza oszczednosci.
    Jak jeszcze ciasta bedzisz piekła 13-15 lub po 22 to juz luz-blus.
    U mnie sredniorocznie wychodzi 50/50 i nie ma żadengo cudowania z bajkami, oswietleniem czy filmami.

  9. #9

    Domyślnie

    Potwierdzam, że się opłaca ale trzeba być konsekwentnym i mieć urządzenia umożliwiające nastawienie ich pracy na "tanie godziny". Jeżeli zdołasz zużyć ponad 15% energii w "tanich godzinach to jesteś do przodu. Podam Ci mój przykład: roczne zużycie energii =3558 kWh , dzień =2042, noc=1516. Pamiętaj że "tanie godziny to nie tylko noc (od 21 do 7) ale i dzień (od 13 - 15) przynajmniej u mnie.

  10. #10

    Domyślnie

    jak napisali poprzednicy: sprawdź ceny u swojego dostawcy. Nocą jest taniej ale w dzień drożej niż w normalnej taryfie, więc żeby się opłacało to musisz zużywać jak najwięcej właśnie w tej tańszej taryfie. Ja mam 75-80% zużycia w II taryfie (tańszej) więc mi się opłaca

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaltam
    Pamiętaj że "tanie godziny to nie tylko noc (od 21 do 7) ale i dzień (od 13 - 15) przynajmniej u mnie.
    Fajnie, ja mam II taryfe 22-6 i 13-15...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Jak najbardziej może się opłacać, ale nie musi. U mnie większość zużywanej energii to taryfa dzienna, a i tak po podliczeniu wychodzi mi sporo taniej z 2 taryfami.
    Wielkość zysku uzależniona jest też od cen prądu za obie taryfy bo nie są jednakowe wszędzie. U mnie nawet przy zużyciu 50/50 w taryfie nocnej i dziennej jest opłacalne posiadanie 2 taryf, a jeśli do tego dodać pranie i zmywanie oraz podgrzewanie wody latem prądem to wychodzi zdecydowanie na plus mimo gotowania, pieczenia i pracy warsztatu w dziennej taryfie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    u nas sa mniej wiecej takie proporcje

    zuzycie 100% z czego
    dzien - 33%
    noc - 67%

    Odnosze wrazenie ze sie oplaca

    pralka, zmywarka, piekarnik, parowar - wszystko z programowalnym startem

    pranie, wieksze przygotowywanie jedzenia w sumie i tak w weekendy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #14

    Domyślnie

    Też myślałam nad taryfą nocną, ale czy mi się to opłaca?

    Co można włączyć w nocy bądź w weekend:
    Prania nie robię codziennie tylko 1-2 razy na tydzień, zmywarka - będzie używane codziennie, w lecie bojler, kosiarka, weekendowe gotowanie, prasowanie - ale to od wielkiego święta

    Gotuję codziennie - kuchenka elektrycz. i to między 16-20h, do tego nonstop tv włączone, laptop i komputer. Piec będzie włączony do prądu - chociaż jest na paliwo stałe, lodówka/zamrażarka, do tego zawsze w ładowaniu są jakieś akumulatorki od woki toki, baterie od instrumentów geodezyjnych, komórki się ładują,radio, czajnik bezprzewodowy.

    Patrząc na nasze obecne życie w mieszkaniu - jesteśmy nocnymi markami - no ale po 22 to ja oglądam tv, albo siedze na kompie, napewno mi nie wgłowie gotowanie, pranie, sprzątanie.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Też myślałam nad taryfą nocną, ale czy mi się to opłaca?

    Co można włączyć w nocy bądź w weekend:
    Prania nie robię codziennie tylko 1-2 razy na tydzień, zmywarka - będzie używane codziennie, w lecie bojler, kosiarka, weekendowe gotowanie, prasowanie - ale to od wielkiego święta

    Gotuję codziennie - kuchenka elektrycz. i to między 16-20h, do tego nonstop tv włączone, laptop i komputer. Piec będzie włączony do prądu - chociaż jest na paliwo stałe, lodówka/zamrażarka, do tego zawsze w ładowaniu są jakieś akumulatorki od woki toki, baterie od instrumentów geodezyjnych, komórki się ładują,radio, czajnik bezprzewodowy.

    Patrząc na nasze obecne życie w mieszkaniu - jesteśmy nocnymi markami - no ale po 22 to ja oglądam tv, albo siedze na kompie, napewno

    mi nie wgłowie gotowanie, pranie, sprzątanie.
    PRALKA - pierzesz w weekendy lub nastawiasz np. na 5 rano wlaczenie i jak wstajesz z rana to wieszasz pranie

    ZMYWARKA - jesli codziennie to nastawiasz wlaczenie na 13.00 gdzie do 15.00 spokojnie skonczy

    BOJLER - grzejesz w nocy i poprawiasz 13-15 za pomoca zegara sterujacego wlozonego w gniazdko za 30 zeta

    KOSIARKA - u nas 100% weekend

    PRASOWANIE - u nas 100% weekend

    GOTOWANIE wieksze - tylko w weekend jest na wymyslanie czas

    cala reszta jak lodowka i inne bzdety o ktory piszesz mam pewnie podobnie jak Ty jednak 2/3 zuzycia mamy w tanszej taryfie. nocnymi markami nie jestesmy a tv ogladamy niezmiernie malo. natomiast radio chodzi non stoper
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał mynia_pynia
    Też myślałam nad taryfą nocną, ale czy mi się to opłaca?

    Co można włączyć w nocy bądź w weekend:
    Prania nie robię codziennie tylko 1-2 razy na tydzień, zmywarka - będzie
    ZMYWARKA - jesli codziennie to nastawiasz wlaczenie na 13.00 gdzie do 15.00 spokojnie skonczy
    sprawdź czy masz w ofercie taryfę weekendową - u nas (Vattenfall) nie ma, więc w weekendy też tylko 22-6 i 13-15.
    mój bosch na oełny program 55-65stopni potrzebuje 2:20 więc nie skończy spokojnie

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask
    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał mynia_pynia
    Też myślałam nad taryfą nocną, ale czy mi się to opłaca?

    Co można włączyć w nocy bądź w weekend:
    Prania nie robię codziennie tylko 1-2 razy na tydzień, zmywarka - będzie
    ZMYWARKA - jesli codziennie to nastawiasz wlaczenie na 13.00 gdzie do 15.00 spokojnie skonczy
    sprawdź czy masz w ofercie taryfę weekendową - u nas (Vattenfall) nie ma, więc w weekendy też tylko 22-6 i 13-15.
    mój bosch na oełny program 55-65stopni potrzebuje 2:20 więc nie skończy spokojnie
    taryfa G12w z enea czy energa w toruniu - nie pamietam

    mam cale weekendy od piatku 22 do poniedzialku 6

    mam http://www.ceneo.pl/347984 bosch sri 45m15 eu

    najkrotszy program trwa okolo 28 minut i idealnie domywa nawet stojace 3-4 dni talerze. nie zmywamy w maszynie garnkow

    dla porownania mylismy na okolo 2 godzinnym i roznicy absolutnie nie widac

    malo jej uzywamy bo i malo w domu brudzimy. chodzi w weekend i zwykle jeszcze z raz w tygodniu

    to tak po za tematem
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #18

    Domyślnie

    Niaka, spokojnie wybór taryfy nie jest dożywotni W lubzelu raz do roku można np zmienić taryfę bez konsekwencji. Pomieszkaj, poobserwuj zużycie. Przeanalizuj co możesz w swoim trybie życia pozmieniać czy dopasować, żeby było taniej Mnie usilnie namawiali w biurze obsługi na taryfę nocną lub weekendową. Po analizie okazało się, że u mnie się to nie sprawdzi. Jedyne urządzenie programowalne to zmywarka. Pralka używana częściej niż raz w tygodniu i nie zawsze jest możliwość czekania do weekendu czy ochota na nocne „manewry” W pracy jesteśmy od 7-15. Jak ktoś ma zapędy do majsterkowania to albo nocka albo weekend … Czajnik elektryczny , cóż tez przeważnie w taryfie droższej. Przy włączonym CO, pompy obiegowe przeważnie pracują również na droższym prądzie (w nocy mamy ustawioną temp. obniżoną i pompy się praktycznie nie włączają). Komputery, telewizory, mikrofala … to wszystko też przeważnie na droższym prądzie. Kolejny składnik, oświetlenie i tu znowu porażka bo również w 90 % nie w tych godzinach się włącza kiedy taniej. Oczywiście przy taryfie weekendowej odrobin te proporcje się prostują ale nie na tyle, żeby było to opłacalne. Podczas jednej z rozmów z boa wycisnąłem z pani ilu sąsiadów ma obecnie taryfę inną niż całodobową … tylko jeden pozostał w taryfie nocnej, pozostali pomimo, że początkowo dali się namówić pozmieniali powrotem na całodobową. Tak więc na razie nie panikuj, nie morduj swojego elektryka tylko na poobserwuj i na zimno przekalkuluj
    pozdrawiam
    Sławek

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał freetask
    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał mynia_pynia
    Też myślałam nad taryfą nocną, ale czy mi się to opłaca?

    Co można włączyć w nocy bądź w weekend:
    Prania nie robię codziennie tylko 1-2 razy na tydzień, zmywarka - będzie
    ZMYWARKA - jesli codziennie to nastawiasz wlaczenie na 13.00 gdzie do 15.00 spokojnie skonczy
    sprawdź czy masz w ofercie taryfę weekendową - u nas (Vattenfall) nie ma, więc w weekendy też tylko 22-6 i 13-15.
    mój bosch na oełny program 55-65stopni potrzebuje 2:20 więc nie skończy spokojnie
    taryfa G12w z enea czy energa w toruniu - nie pamietam

    mam cale weekendy od piatku 22 do poniedzialku 6
    też bym tak chciał...

    Cytat Napisał piotrulex
    mam http://www.ceneo.pl/347984 bosch sri 45m15 eu
    ja mam coś bardziej w ten deseń (ale chyba jakiś starszy, mniej wypasiony model, bo nie mam programu 70st):http://www.bosch-home.pl/produkty/zm...?source=browse
    no i program 55-65 zajmuje 2:20, można przyspieszyć, ale podobno wtedy jest szybciej ale drożej (tak napisali w instrukcji...) tzn. szybciej jest (1:11) ale nie wiem jak z tym drożej - podobno więcej wody zużywa, ale nie mierzyłem...

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oliffka20

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Kod pocztowy
    42-660
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam, temat może już nieświeży ale i ja coś napiszę Od roku mam taryfę nocną i wszystko fajnie, ładnie pilnuję żeby robic pranie i zmywanie w nocy, jakieś mięso w piekarniku też robię z reguły wieczorem, żeby było na następny dzień itp itd jednak chcę zmienić teraz taryfę z powrotem na całodobową a to po prostu dlatego, że męczy mnie czekanie na ten tani prąd :/ Wracam z pracy jest 17, nie mogę w tym czasie odkurzać, czy prasować albo prania wstawić, bo drogo. Tzn teoretycznie mogę ale to się mija z celem Podejrzewam, że podniesie to nieco moje rachunki ale za to zyskam czas, którego ciagle brakuje. Każdy musi indywidualnie przemyśleć, czy mu się taryfa opłaca, każdy ma inne zapotrebowania. U mnie np. codziennie w domu kilogramy siersci po psie i musze czekac do 21 z odkurzaniem, odkurzacz ciągnie dość sporo prądu a używam go dużo.


    Zwróćcie jeszcze uwagę jaką godzinę macie ustawioną na liczniku!!!!!! u mnie jest np 35 minut do tyłu, czyli jak jest 21:00 to na liczniku mam dopiero 20:25!!!!! Więc tak naprawdę tani prąd mam od 21:35 i od 13:35. Jakbym tego nie zauważyła i załanczała wszystko według normalnego czasu to przez pierwsze 35 min używałabym drogiego prądu, a te pierwsze minuty to czas kiedy pralka grzeje wode itp

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony