dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 43
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 849
  1. #1

    Domyślnie projekt M72 ZIELONY OGRÓD

    Szukam kontaktu z osobami budującymi ten domek.

  2. #2

    Domyślnie

    szukam ciągle,może już ktoś zaczął???

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie ja zbudowałam

    Cytat Napisał jk48 Zobacz post
    szukam ciągle,może już ktoś zaczął???
    nie wiem, czy jeszcze tu zaglądasz, ale dopiero zauważyłam ten wątek i melduję, że zbudawałam "Zielony ogród" w ubiegłym roku.

  4. #4

    Domyślnie Zielony ogród

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    nie wiem, czy jeszcze tu zaglądasz, ale dopiero zauważyłam ten wątek i melduję, że zbudawałam "Zielony ogród" w ubiegłym roku.
    Witam serdecznie,dopiero zobaczylem ten wpis.Jasne ze jestem zainteresowany,dom jest super i intersuje mnie wszystko w jego temacie .Jestem teraz na etapie powiekszania działki budowlanej, a to potrwa.
    Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kontakt.
    Janusz

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    witam ponownie, ja tez dopiero dzisiaj zajrzałam tu znowu, dlatego tak późno odpowiadam. 15 wrzesnia minął rok, jak mieszkam w tym domku. Budowalismy go 3 miesiaca (całkowicie wykończony), z ytonga. Nic nie zmienialismy w projekcie (tylko wejście do garderoby zrobilismy z sypialni, a nie z korytarza.) Gdyby czas się cofnął, chyba nic nie zmieniłabym. A trzeba przyznać, że takich skromnych domów bardzo niewiele sie buduje, dziwne, bo jest tani, wygodny, łatwy w budowie i idealny na stare lata. I myślę, że ładny, jak mi sie uda to dorzucę jakieś zdjęcia. Pytaj o co chcesz, bo nie wiem, o czym pisać.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    no niestety, nie mam pojęcia jak tu wkleic zdjęcia. szkoda, bo mam ich dużo, na pewno dałyby ci jakis pogląd na ten dom. nie mogę znaleźć jaakiejs ludzkiej instrukcji zamieszczania zdjeć, otworzyłam galerię, ale nic w niej nie zamieściłam, bo link do instrukcji jest nieczynny.

  7. #7

    Domyślnie

    wrzuc je np tutaj

    http://www.fmix.pl/

    a potem przy kazdym zdjeciu beda podane kody do wyboru(bedzie oznaczenie,ktore na forum),nastepnie wkleja sie je normalnie do okienka odpowiedzi

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    udało sie od razu, dziękuję Anika

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    mogę więc już pokazać kilka zdjeć z budowy wg projektu M72 Muratora
    fundamenty- pocztek czerwca 2009
    Ostatnio edytowane przez Zielony ogród ; 13-09-2011 o 07:44

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ciąg dalszy - czerwiec 2009
    Ostatnio edytowane przez Zielony ogród ; 13-09-2011 o 07:45

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    jakoś lipiec 2009
    proszę zwrócić uwagę, jak czysto są wymurowane ściany; naszemu murarzowi nic nie mozna było zarzucić
    Ostatnio edytowane przez Zielony ogród ; 13-09-2011 o 07:46

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    lipiec, sierpień 2009


    Ostatnio edytowane przez Zielony ogród ; 13-09-2011 o 07:42

  13. #13

    Domyślnie

    super sie zapowiada
    czekamy na jeszcze....

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    domek był bardzo prosty w budowie, dlatego moglismy wprowadzać sie już po 3 miesiacach od wbicia łopaty w ziemię. rosliny sadziłam dopiero wiosną, mam nadzieje że urosną i jeszcze bardziej otulą domek. jeszcze czeka nas sianie trawy wzdłuż drogi i budowa wiaty na samochód dopasowanej do domu, ale z tym nie ma pospiechu.




  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie


  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    no i ostatnie dwa zdjęcia - taras od południowa i południowego zachodu. pieknie sie tu przyjeły winogrona, które maja w sposób kontrolowany owinąć pergolę połączona z dachem, a bazylia rosła jak szalona - dwa kroki od kuchni.


  17. #17

    Domyślnie

    3 miesiace?????? pobiliscie chyba wszelkie rekordy!!!!!

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    no tak, ale chyba trudno byłoby taki prosty dom budować dłużej. nie zmienialismy projektu (szukałam tak długo, aż znalazłam taki, którego nie trzeba zmieniać). dwa tygodnie roboty ziemne i fundamenty, dwa tygodnie mury (ytong 40cm), murarz był jeden z pomocnikiem, szybki jak błyskawica i dokładny.Ja w tym czasie zamawiałam kominek, drzwi, okna, wyposażenie łazienki. Dach też dwa tygodnie (bez stropu). W trakcie pracy przy dachu wylewane były posadzki (2razy mixokret, styropian, kable grzewcze pod betonem - w sumie dwa dni). Dekarze kończyli dach, a juz weszło dwóch wykończeniowców - podwieszali sufit, tynki gipsowe bardzo cienkie (ytong jest idealnie równy). Razem z nimi pracowało 2 elektryków (4 dni). Okna firma załozyła w jeden dzien. Drzwi wejściowe tak samo. Kominek przyjechał dokładnie kiedy trzeba, drzwi wewnetrzne tak samo. Firmy sprzedające instalują te rzeczy błyskawicznie i własciwie w cenie produktu, i z reklamacja potem nie problemu. W czasie tych wszystkich montaży cały czas pracowała dwuosobowa ekipa wykończeniowców. Jeden kładł płytki, hydraulikę drugi mu pomagał i robił tynki na zewnatrz. Do malowania tylko był trzeci gość. Wprowadzalismy sie do domu zupełnie wykończonego 14 września, wg planów miał to być 15 wrzesnia. Zaczynaliśmy jakoś koło 5 czerwca. Zresztą co tu się dziwić - dom bez stropów, prosta instalacja, żadnych cudów tylko dwa podciągi, nie miałam wielkich wymagań co do wykończenia.
    W niedziele nie pracowalismy, tylko w tygodniu, do 17-18, ale za to codziennie, Tzn. nie my, tylko fachowcy, ja zajmowałam sie podejmowaniem decyzji, zbieraniem ofert, kupowaniem i umowami, a mój maz był zaopatrzeniowcem. W tym czasie bardzo często korzystałam z tego forum - jest bezcenne. Chociaz widzę tutaj, że ludzie nie budują takich domów, prawdopodobnie więc jest to brzydki dom, ale bardzo wygodny i do kredytu nas nie zmusił. Pozdrawiam serdecznie

  19. #19

    Smile

    Ale z ciebie skromnisia
    Masz prześliczny domek i wbrew pozorom i takie domki ludzie budują tylko nie wszyscy chcą o tym pisać
    Jeśli mogłabyś napisać ile kosztował sam domek było by super

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    nie ma problemu, chociaż w pewnym momencie straciłam rachubę, sam dom z "papierologią" bez mebli kuchennych to jakieś 220 tys, ale na pewno można taniej, bo kupiliśmy drogie płytki i armaturę, dosyć drogie drzwi i nic nie robilismy sami. Ładnych pare tysięcy mozna było zaoszczędzić na prostych czynnościach, ale my nie mielismy czasu, bo pracowalismy i zajmowalismy sie organizacja budowy, a poza tym mój maż ma "dwie lewe" do majsterkowania.

Strona 1 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony