dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Naprawa nożyc do żywopłotu - prośba o pomoc

    Posiadam nożyce do żywopłotu ALKO. W trakcie pracy nożyce zaczęły się przycinać. Skończyło się na tym, że nożyce nie ruszają się, ale silnik pracuje. Rozebrałem je, oczyściłem, jednak i tak nie działają. Wygląda na to, jakby sprzęgło się zacięło, czy coś w tym rodzaju. Oczywiście gwarancja się już skończyła. Czy ktoś miał podobny problem, czy da się to samemu naprawić, czy raczej oddać do serwisu? Czy jest możliwe, aby był tam jakiś "bezpiecznik" który przy zacięciu odcina elementy ruchome?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Skoro silnik pracuje a noże się nie ruszają to znaczy że coś urwałeś. Rozwaliłeś przekładnie, urwałeś zaczep noża albo coś podobnego. Skoro samodzielnie nie potrafisz nawet zidentyfikować usterki to niby jak chciałbyś ją naprawić? Tym bardziej że naprawa najprawdopodobniej będzie polegała na wymianie takiego czy innego elementu niedostępnego dla szarych ludzików inaczej niż za pośrednictwem serwisu (obecnie to powszechna praktyka większości firm). Sznurkiem, plasteliną i spinaczem a nawet kropelką i gwoździem, tego nie naprawisz. Niestety ale pozostaje Ci serwis. Znajomy miał podobną sytuację tyle że z nożycami innej firmy. Rozebrałem, zobaczyłem że urwał końcówkę noża po czym poskładałem i dałem mu żeby zaniósł do serwisu.

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro samodzielnie nie potrafisz nawet zidentyfikować usterki to niby jak chciałbyś ją naprawić?
    W życiu mnóstwo rzeczy sam naprawiłem, mimo iż na początku nie mogłem zidentyfikować przyczyny. Z ogrodowych rzeczy podobny sposób udało naprawić się kosiarkę, kosę spalinową. Lubię majsterkować, ale jedynie w przypadku gdy skończyła już się gwarancja. W dzisiejszych czasach Internet jest pełen wiedzy, którą przy odrobinie chęci można wykorzystać dla swoich potrzeb i oszczędności. Nawet sam zamontowałem drzwi, ościeżnicę itd.
    Z nożycami masz racje, czeka serwis. Tej klasy sprzęt posiada wiele zespolonych części, które raczej są jednorazowe. Nie znalazłem żadnego pęknięcia, nożyce są na swoim miejscu, wszystko wygląda prawidłowo. Myślałem, że coś po prostu przeoczyłem, że ktoś spotkał się z podobną sytuacją.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony