dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 209
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 4162
  1. #2721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Bob. Najlepiej zassaj sobie sketchup - to banalnie prosty w obsłudze program 3D i rozrysuj sobie kotłownię schematycznie z armaturą...

  2. #2722

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Pomieszczenie gospodarcze u mnie ma 5,5m2. W nim znajduje się PC, wiszą dwa zbiorniki na wodę (jeden duży nie wszedł), jest stacja uzdatniania wody, pralka, suszarka, miejsce na brudne rzeczy, zlew, miejsce na miotły i jest jeszcze przejście do garażu
    Co dokładnie Ci się nie zmieściło w sensie "jeden duży nie wszedł"?
    Podobnie planuje dodatkowo jakiś zrzut brudnych rzeczy przy pralce bo z jednej granica z garażem a z drugiej właśnie łazienka więc sobie wymyśliliśmy małe "okienko" (z jednej strony szafka w łazience a między nimi z drugiej w kotłowni też szafka a w ścianie pomiędzy szafkami niewielki otwór i zrzut na brudne rzeczy do prania, żeby w łazience nie było niepotrzebnych pojemników), suszarki nie planuje jeśli myślimy o takiej co wielkością przypomina pralkę, "brudny" zlew owszem, wiesz łapy umyć po majsterkowaniu czy grzebaniu w warzywniaku.
    Jeśli chodzi o stację uzdatniania wody to domyślam się, że masz studnię w sensie jesteś niezależny od wodociągów....głębinowa? Też o tym myślę bo do nitki mam ze 250m i trza pod ulicą i ogólne korowody, kosmos koszty....
    W sumie to plany mam takie żeby dom był jaknajbardziej energooszczędny prawie termos i jaknajmniej zależny od wszelkiego typu instytucji wystawiających faktury
    Generalnie na działce (1600m2) prąd mam i nic więcej, pompę uskutecznie bo TAK, chciałbym ją wspomóc PV (fotowoltaika on-grid a może częściowo on-grid oraz off-grid) i własna woda ze studni głębinowej....ale jak tu niejeden pisał chyba Pixys (którego nawet po wyklawiaturzeniach polubiłem ale żeby nie było to innych też ) ...postaram sie go przytoczyć: POCZEKAJ JAK ZACZNIESZ BUDOWĘ TO RURA CI ZMIĘKNIE - szanuję to i jestem pełny pokory ale obym nie skończył na ekogroszku
    Wiem, że to nie ten temat ale jak możesz to napisz coś więcej o tej SUW.

    Myjk: dzięki

    Dzięki wielkie, pewnie bd miał jeszcze sporo pytań ale trochę jeszcze postudiuję żeby te pytania nie były pozbawione uroku
    Kłaniam

  3. #2723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie wszedł mi jeden duży zbiornik na ciepłą wodę to powiesiłem dwa mniejsze. Stację uzdatniania wody mam ze względu na twardą wodę. Jeżeli chcesz pobierać wodę ze studni to powinieneś najpierw ją zbadać i ewentualnie coś wtedy dobrać.

  4. #2724
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Czy ktoś jeszcze ma 2 zasobniki poziome do CWU? Jak to się sprawdza?

    Wolałbym powiesić zasobniki na ścianie, bo zaoszczędzę trochę miejsca i nie obciążę tak podłogi
    Pomysł na dwa podgrzewacze poziome wziąłem do Liwko. Zapytaj go jak mu się sprawują, używa ich trochę dłużej. Chociaż instalacja którą ja zrealizowałem też działa bez problemów.

  5. #2725
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie wszedł mi jeden duży zbiornik na ciepłą wodę to powiesiłem dwa mniejsze. Stację uzdatniania wody mam ze względu na twardą wodę. Jeżeli chcesz pobierać wodę ze studni to powinieneś najpierw ją zbadać i ewentualnie coś wtedy dobrać.
    Widzę, że już się zgłosiłeś (nie czytałem wcześniej Twojego posta).

  6. #2726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Moze zamiast sie ratowac niekonwencjonalnymi rozwiazaniami gromadzenia CWU, praktyczniej jest przewidziec miejsce na zasobnik w fazie projektu domu?
    Po co stwarzac sobie problemy tylko dlatego, ze mozna je jakos rozwiazac?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  7. #2727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Moze zamiast sie ratowac niekonwencjonalnymi rozwiazaniami gromadzenia CWU, praktyczniej jest przewidziec miejsce na zasobnik w fazie projektu domu?
    Po co stwarzac sobie problemy tylko dlatego, ze mozna je jakos rozwiazac?
    Jakiś ty mądry ... to dlaczego w fazie projektu nie przewidziałeś miejsca na położenie cyrkulacji i latasz po domu z pilotem albo nie przewidziałeś zbiornika z większą wężownicą. Te dwa zbiorniki wiszące lepiej zdają egzamin niż ten twój jeden i miejsca też mniej zajmują.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  8. #2728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Moze zamiast sie ratowac niekonwencjonalnymi rozwiazaniami gromadzenia CWU, praktyczniej jest przewidziec miejsce na zasobnik w fazie projektu domu?
    Po co stwarzac sobie problemy tylko dlatego, ze mozna je jakos rozwiazac?

    Super rada!
    Żebym mógł wstawić jeden większy zbiornik musiałbym poszerzyć pomieszczenie gospodarcze o minimum 0,5m. To znaczy, że po boku domu musiałbym zabrać 5m2 powierzchni mieszkalnej, albo o zgrozo, dobudować 5m2!
    Zastanów się zanim coś klepniesz.

  9. #2729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Pomysł na dwa podgrzewacze poziome wziąłem do Liwko. Zapytaj go jak mu się sprawują, używa ich trochę dłużej. Chociaż instalacja którą ja zrealizowałem też działa bez problemów.
    Cześć HenoK!
    Na brak ciepłej wody nie mogą narzekać. Przez pięć lat zdarzyło się może kilka razy, że trzeba było na ciepłą poczekać.
    Jedynie co mnie niepokoi, to mimo wyłączonej (niemal) cyrkulacji, PC włącza mi się na podgrzanie CWU około 5-6 razy dziennie i za cholerę nie mogę zejść niżej.
    Nie wiesz jak to wygląda w tej "twojej" instalacji?

  10. #2730
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Cześć HenoK!
    Na brak ciepłej wody nie mogą narzekać. Przez pięć lat zdarzyło się może kilka razy, że trzeba było na ciepłą poczekać.
    Jedynie co mnie niepokoi, to mimo wyłączonej (niemal) cyrkulacji, PC włącza mi się na podgrzanie CWU około 5-6 razy dziennie i za cholerę nie mogę zejść niżej.
    Nie wiesz jak to wygląda w tej "twojej" instalacji?
    Musiałbym zapytać inwestora, bo sam aż tak szczegółowo tego nie sprawdzałem.
    Przyczyną takiego działania może być zbyt mała powierzchnia wężownicy (ja zastosowałem wymiennik dwupłaszczowe ze stali nierdzewnej, 2x140 litrów).
    Można temu zaradzić stosując dodatkowy wymiennik płytowy. Ktoś (za moją podpowiedzią) już takie rozwiązanie z powodzeniem stosuje - http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4982108 .
    Ale oczywiście trzeba rozważyć, czy warto w to zainwestować.
    Samo rozwiązanie opisane jest tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4980447 .
    Ostatnio edytowane przez HenoK ; 02-10-2014 o 10:00

  11. #2731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mam dwa dwupłaszczowe 120l Biawaru.

  12. #2732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Super rada!
    Żebym mógł wstawić jeden większy zbiornik musiałbym poszerzyć pomieszczenie gospodarcze o minimum 0,5m. To znaczy, że po boku domu musiałbym zabrać 5m2 powierzchni mieszkalnej, albo o zgrozo, dobudować 5m2!
    Zastanów się zanim coś klepniesz.
    To wlasnie znaczy, ze nie przemyslales tego w fazie wyboru projektu domu.
    Z czym sie w tym stwierdzeniu nie zgadzasz?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #2733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jedynie co mnie niepokoi, to mimo wyłączonej (niemal) cyrkulacji, PC włącza mi się na podgrzanie CWU około 5-6 razy dziennie i za cholerę nie mogę zejść niżej.
    Duze straty postojowe?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #2734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Jakiś ty mądry ... to dlaczego w fazie projektu nie przewidziałeś miejsca na położenie cyrkulacji i latasz po domu z pilotem albo nie przewidziałeś zbiornika z większą wężownicą. Te dwa zbiorniki wiszące lepiej zdają egzamin niż ten twój jeden i miejsca też mniej zajmują.
    Nie latam, bo piloty sa w lazienkach i kuchni. Przycisk sie naciska na nim.
    Przewidzialem cyrkulacje i to byla moja rola. Techniczne bledy wykonawstawa to raczej wina hydry. Ja nie jestem hydraulikiem. Co do zasobnikow, to wtedy Galmet jeszcze nie robil wersji Maxi, a na zasobnik w cenie polowy wartosci pompy po prostu szkoda mi bylo kasy.

    W jakim sensie lepiej zdaja egzamin? Bo na raize to Liwko pisze, ze ma problem z czestym startem pompy pomimo oszczednej cyrkulacji. Taki system dwuzasobnikowy to niestety jest jakas tam proteza, a nie rozwiazanie praktyczne.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #2735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Cześć HenoK!
    Na brak ciepłej wody nie mogą narzekać. Przez pięć lat zdarzyło się może kilka razy, że trzeba było na ciepłą poczekać.
    Jedynie co mnie niepokoi, to mimo wyłączonej (niemal) cyrkulacji, PC włącza mi się na podgrzanie CWU około 5-6 razy dziennie i za cholerę nie mogę zejść niżej.
    Nie wiesz jak to wygląda w tej "twojej" instalacji?
    To nie możesz ustawić tak aby woda grzała się tylko godzinę po południu i godzinę rano. U mnie włącza się raz na dobę sporadycznie 2 razy latem. Zimą w trakcie grzania CO. Cyba że faktycznie szybko ci stygnie.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  16. #2736
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mam dwa dwupłaszczowe 120l Biawaru.
    Może też pomóc podłączenie przeciwprądowe, zasilanie z pompy ciepła podłączone pod chłodniejszy płaszcz (w zbiorniku do którego masz podłączoną zimną wodę. Trochę stracisz wtedy na COP pompy ciepła, ale zagrzejesz całe 240 litrów do mniej więcej jednakowej temperatury.

  17. #2737

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Nie latam, bo piloty sa w lazienkach i kuchni. Przycisk sie naciska na nim.
    Przewidzialem cyrkulacje i to byla moja rola. Techniczne bledy wykonawstawa to raczej wina hydry. Ja nie jestem hydraulikiem. Co do zasobnikow, to wtedy Galmet jeszcze nie robil wersji Maxi, a na zasobnik w cenie polowy wartosci pompy po prostu szkoda mi bylo kasy.

    W jakim sensie lepiej zdaja egzamin? Bo na raize to Liwko pisze, ze ma problem z czestym startem pompy pomimo oszczednej cyrkulacji. Taki system dwuzasobnikowy to niestety jest jakas tam proteza, a nie rozwiazanie praktyczne.
    Też nad takimi się zastanawiałem a galmet już robił takie i robił z mamką (ok 4 tys) a elektromet robił przepływowe fakt że kosztowały ok 6tys.
    Co do Liwka to może czujnik ma w złym miejscu. Może ma za mała histerezę.
    Codziło mi o to że powierzchnię wymiany mają podobną a łatwiej je upchnąć.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  18. #2738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    To nie możesz ustawić tak aby woda grzała się tylko godzinę po południu i godzinę rano.
    Tutaj może być problem ponieważ niem mam tanich godzin w dzień i podgrzewam przed 6.00 i po 21.00. Zbyt dużo godzin miedzy grzaniem i zbiorniki się wychładzają do temperatury ekonomicznej (40 stopni).

  19. #2739
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To wlasnie znaczy, ze nie przemyslales tego w fazie wyboru projektu domu.
    Buahaha, miałbym wybierać inny projekt ze względu na baniak?
    Buahaha

  20. #2740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Taki system dwuzasobnikowy to niestety jest jakas tam proteza...
    Sam jesteś proteza

Strona 137 z 209

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony