dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Nierówne płytki z Opoczna

    Zakupiłem około 40m2 płytek z Opoczna (Inwencja) 30x30 do salonu i na korytarz. Okazało się właśnie, że płytki te, pomimo faktu, że są niby z tej samej serii rożnią się między sobą o 1-2 mm. Fugi zaplanowałem małe 1,5mm, zatem przy kilkunastu płytkach robią się straszne "zęby" i wygląda to po prostu tragicznie.

    Jako, że jestem zielony, moje pytanie brzmi, czy jest szansa, że uda mi się wymienić te płytki w sklepie, część juz niestety jest położona? Czy są jakieś określone "normy" i te 1-2 mm się powiedzmy w nich mieszczą? Czy to często spotykane zjawisko? Jako laik, nigdy się czegos takiego nie spodziewalem, kupuje plytki, place kase i fakt, ze maja one byc rownych rozmiarow nie jest chyba jakims wygorowanym wymaganiem?

  2. #2

    Domyślnie

    Nic z tego 1-2mm to dopuszczalna tolerancja. Przy zamówieniu trzeba było powiedzieć aby wszystkie były skalibrowane. Teraz to juz po .........
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    Nom dokładnie, zależy jeszcze której klasy się brało...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    płytka jest z gliny i musi być krzywa
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar basiula_81
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    201
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Właśnie mam płytki Wood&Cement w małej łazience i niestety też są nierówne. W hurtowni powiedzieli, że jeżeli chodzi o Opoczno to standard.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    wedlug mnie nie ma sie co rzucac jak wieloryb na agrafce, tylko dokupic troche wiecej (z reguly dodaje sie 10-20% do obmiaru) i wszystko w rękach fachowca. Uwierzcie mi ze jezeli fachowiec jest do chrzanu to nawet idealnie równa płytkę połozy źle.
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Podnoszę temat, czy naprawdę płytki z Opoczna są takie nierówne?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Miałam to samo z opoczno flower

  9. #9

    Domyślnie

    To niefajnie, bo właśnie chciałam położyć flower w kuchni

  10. #10

    Domyślnie

    Jak jest dobry fachowiec, to sobie z każdymi płytkami poradzi . W opinii naszego, nie ma praktycznie prostych , zwłaszcza polskich, plytek.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam opoczno linero i są ok. Fachowiec nie narzekał(fuga 1,5 mm), a mówił że hiszpańskie i włoskie też często są krzywe.

  12. #12

    Domyślnie

    ja mam opoczno flower i gres metalic.
    flower był ok. natomiast gres metalic TRAGEDIA! różnice w wymiarze nawet do 5mm W TEJ SAMEJ GRUPIE WYMIAROWEJ I JEDNEJ PACZCE! mimo, ze I gatunek płytek.
    poza tym wszystkie były wygiete w banan, a wiekszosc nie miala katow prostych na rogach.

  13. #13

    Domyślnie

    Moje Flowery są krzywe, różnica 1-2mm na kafelkach z tej samej paczki. Poza tym jest wiele skaz. Ale i tak są piękne

  14. #14

    Domyślnie

    Też słyszałam od moich 3 "kandydatów" na płytkarzy o tym, że płytki z OPOCZNA bywają bardzo krzywe.
    Radzili, żeby temat odpuścić i kupić inne.


    Byłam bardzo zaskoczona, tym bardziej że teraz ceny OPOCZNA są niemal... włoskie czy hiszpańskie.
    Aktualnie OPOCZNO baaardzo się ceni.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie najdroższe i zarazem "najkrzywsze" były Tubądzin (Onyx) - tragedia kompletna. Na drugim miejscu czarnej listy właśnie Opoczno (Fiji) - krzywe mocno nie były ale za to jasne miały zupełnie inny wymiar niż ciemne i dla odmiany jeszcze inny wymiar miały dekory. Ale fachowcy poradzili sobie fugami i wyszło OK.

    Najlepszy i zarazem najtańszy był Paradyż - z niego miałem najwięcej (Terrano, Amber, Markiza, Inca, Alabama). W holu z Ambera ułożony "dywan" w karo praktycznie bezfugowo.

    Bardzo zaskoczony byłem płytkami firmy Domino (nomen omen z Tubądzina) - kupiliśmy takie (Fiesta) do pralni. Ładne i też równe.

    Łącznie wszystkich płytek było ok. 200 m2 z czego Tubądzina raptem 18 m2, a Opoczna 26 m2... więc raczej statystyka na niekorzyść tychże.

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie było podobnie, Paradyż dużo tańszy a był w miarę prosty. W korytarzu został ułożony bez krzyżyków. To jest paranoja, że Opoczno chce 75zł/m kw kafelek które są gorsze niż te za 36 zł./m.

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie w łazience OPOCZNO Maleno - Kupilem w OBI ale nigdzie w necie nie moge ich znaleźć Kolor braz i krem

    Wszystkie wykrzywione w banan a na dodatek jak dokupilem jeszcze paczke z tej samej palety to okazalo sie ze maja inny odcien od reszty

    Cena 40zl/m

    Gres polerowany OPOCZNO SATURN - troche porysowany 120zl/m
    Spokojnie Dopiero się uczę

  18. #18

    Domyślnie

    heh, właśnie tez mnie zastanawiało to Maleno. Nigdzie tego nie mogę znaleźć na necie, a chciałam to do rodziców do łazienki. Ale po przygodach z Opocznem chyba zrezygnuje z tych płytek. Chciałam jeszcze Fiji ale widzę ze też z nimi kiepsko :/

  19. #19

    Domyślnie

    ale prezentuja sie calkiem calkiem


    Fotka nie oddaje koloru bo robiona w pochmurny dzien
    Spokojnie Dopiero się uczę

  20. #20

    Domyślnie

    Powiem tak: Jestem wściekła na kafelki z Opoczna. To największe gó*no jakie można było kupić. Ledwo kafelki położyli mi w kuchni a już się okazuje, że dwie są pęknięte.... Musiałam dokupić nowych. I co? Za 2 tyg się okaże, że kolejne dwie są pęknięte? I tak je będę wymieniać i wymieniać!!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony