Witam,

Swoje pytanie kieruję głównie do instalatorów ale również doświadczenia domowych monterów są mile widziane. Problem pojawił się po montażu kabiny prysznicowej. Została skręcona i uszczelniona silikonem sanitarnym przezroczystym. I efekt jest taki, że przecieka w miejscu wskazanym na obrazku
.

Silikon dobrze trzyma się do ramy ale za nic w świecie nie chce łapać do brodzika akrylowego. Najpierw myślałem, że może felerna tuba albo jakiś lipny ten silikon (choć niby czemu - SOUDAL robi dobre kleje i silikony). Sprawdziłem z tyłu innymi i niestety odpadają równie łatwo.

Dziś poszukałem na forum i po odrobieniu pracy domowej doszukałem się, że silikony o utwardzeniu kwaśnym nie chwytają do akrylowych brodzików. A więc mogę kupić neutralny. Tylko zmartwiło mnie to, że znalazłem również opinię, iż neutralny też przeciekał. Jedna jaskółka wiosny nie czyni bo i neutralny można źle położyć.

Jednak aby mieć pewność wolę zapytać tych którzy mają z tym styczność na co dzień czego używają. Interesuje mnie wszystko co jest przezroczyste, białe a względnie to nawet srebrzyste. Może walić niemiłosiernie, schnąć 3 dni idt. Ważne żeby przykleiło się trwale do brodzika akrylowego i metalu. Oczywiście wolałbym iść w kierunku mas w kartuszach niż epoksydów czy żywic poliestrowych ale najważniejsza jest trwałość połączenia.
Na razie sam zastanawiam się nad:
klej polimerowy
silikon neutralny