dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie odprowadzenie wody

    Witajcie, mam pytanko czy mozna wode z deszczowki odprowadzic rura drenazowa np wyprowadzajac ja z 10m w podworko?? Czy zda to egzamin?? Jesli tak to na jaka glebokosc wkopac drenaz??? Mam nadzieje ze mi pomozecie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sonia2003
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    256

    Domyślnie

    cześć
    my właśnie wczoraj zaczęliśmy wykopy pod deszczówkę. Koszmar, bo mamy glinę.Mam nadzieję że w Wielkanoc skończymy, bo w ciągu tygodnia nie damy radę nic więcej wykopać.
    Wykopy robimy zgodnie z planem jaki zrobił nam branżysta do pozwolenia na budowę.Na końcu wykopów będziemy mieli studnię, z której potem będziemy podlewać trawnik.
    Jak byś chciała jakieś info to zapytam się wieczorem męża jak wróci z wykopków.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam teren gliniasty i zaraz bede zakopywal fundamenty i robil rynny.
    Chcialem odprowadzic deszczowke by nie zalewac otoczenia domu.
    Mam pomysl by zakopac teraz dookola domu rury (kanalizacyjne fi 110 czy karbowane?), polaczyc to z rynnami i w jedym miejscu zrobic studzienke do glebokosci piasku do ktorej by to wszystko splywalo (wkopac kregi czy gruba rure karbowana).
    Wode mam z wlasnej studni, nie zalezy mi na odzyskiwaniu deszczowki. Zalezy mi by bylo dobrze i tanio (tak to tylko w Erze, ale moze i u mnie sie sa)

    Dobrze kombinuje?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    ja swoje rury spustowe połączyłem w dwa ciagi rur pcv (średnica nie powinna byc mniejsza niz rur spustowych), które odprowadzają deszczówkę do studni z 6 kręgów bez dna

    niestety mam okrutną glinę więc chłonność studni jest dosyć ograniczona i przy większych opadach woda wybija na zewnątrz - odpompowuję ją umieszczoną na stałe pompką zanurzeniową z włącznikiem pływakowym
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  5. #5

    Domyślnie

    Rozmawialem z ojcem i zrobimy dwie studnie bez dna do glebokosci piasku, wszystko pewnie zostanie polaczone rurami kanalizacyjnymi fi 110 pod ktore ladnie sie podlacza osadniki z rewizja idace z rynien. Do tych studni pozniej pewnie sie podlaczy jakies odplywy z podjazdu itp.

  6. #6

    Domyślnie

    w jaki sposób połączyć rynnę 90 z rurą 50 a następnie rurę 50 z drenem 80? co będzie mi potrzebne? kupię takie redukcje?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W glinie lepiej nie, ale w piasku, jak najbardziej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony