dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2617

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam Kolegów i Koleżanki

    mam pytanie do osób które już rozpoczęły budowę - gdzie powstają pierwsze PRAKTYCZNE?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    levv

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich inwestorów Praktycznego. Wczoraj zamówiliśmy projekt Praktyczny 2 lustrzane odbicie. Planuję realizację domu od wiosny 2011. Lokalizacja: Legnica. Z zainteresowaniem czytam wszystkie posty w tym wątku i pomysly na zmiany w projekcie.
    Osobiście również chcę zlikwidować podcień na rzecz większego gabinetu i z uwagi na kierunki świata przesunąć duże okno salonowe.
    Zastanawiam się nad otwieranymi drzwiami w wykuszu jadalni (przesuwne) ze względu na to, że będzie w tej części mój główny taras ogrodowy. Planujemy powiększenie części gospodarczej kotłowni wzdłuż ściany szczytowej równolegle do gabinetu i wygospodarowanie spiżarni w części kotłowni z wejściem od korytarza wejściowego do garażu.
    Myślę nad zmianą schodów z zabiegowych na takie ze spocznikiem w środku biegu (wygodniejsze w użytkowaniu).
    Na poddaszu, w mniejszym pokoju (w tym bez okna dachowego) z uwagi na małe doświetlenie chcę zrobić okno w ścianie szczytowej, a okno na klatce schodowej przesunąć symetrycznie względem kalenicy.
    Co sądzicie o mojej koncepcji?
    Jak wyglądają Wasze kosztorysy. Szacuję, że systemem gospodarczym możnaby go postawić za jakieś 350 tys. zł.

    Po konsultacji z architektem, jak uda się zmaterializować na papierze projekt zmian to podeślę na forum.
    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał siuta9 Zobacz post
    Witam Kolegów i Koleżanki

    mam pytanie do osób które już rozpoczęły budowę - gdzie powstają pierwsze PRAKTYCZNE?
    Witam
    Koło Swarzędza (wielkopolska)
    Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    neumann55

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Smile Budowa koło Tarnowskich Gór

    Witam w piątek otrzymałem pozwolenie na budowe domu PRAKTYCZNEGO 2. Dom powstanie koło Tarnowskich Gór .Zaczynam na przełomie sierpnia i września. Dokonałem pewnych zmian w projekcie tj. sciany warstwowe,strop teriwa,likwidacja wieńca,likwidacja murków na tarasie ,wykonanie spadu tarasu w jedną stronę o1,5 stopnia, powiększenie pomieszczenia gospodarczego . Pozdrawiam wszystkich budujących czy ktoś buduje Praktycznego na Śląsku? ADRIAN

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał neumann55 Zobacz post
    Witam w piątek otrzymałem pozwolenie na budowe domu PRAKTYCZNEGO 2. Dom powstanie koło Tarnowskich Gór .Zaczynam na przełomie sierpnia i września. Dokonałem pewnych zmian w projekcie tj. sciany warstwowe,strop teriwa,likwidacja wieńca,likwidacja murków na tarasie ,wykonanie spadu tarasu w jedną stronę o1,5 stopnia, powiększenie pomieszczenia gospodarczego . Pozdrawiam wszystkich budujących czy ktoś buduje Praktycznego na Śląsku? ADRIAN
    Gratuluję!

    Nasz Praktyczny 2 stanie pod Gliwicami. ZnB uprawomocniona, dom wytyczony, mamy gotowy wjazd, woda i prąd są, koparka i ekipa budowlana wchodzi w poniedziałek. Materiały w drodze

    A propos zmian w projekcie, my mamy ich niewiele, ale chętnie zapoznalibyśmy się z projektem zmian zwłaszcza w obrębie pomieszczenia gospodarczego! Może możemy już skontaktować się przez priva?
    Pozdrawiam,
    karo_

    Praktyczny 2

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EWELINAP2

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie "Praktycznie na Śląsku"

    Cytat Napisał karo_ Zobacz post
    Gratuluję!

    Nasz Praktyczny 2 stanie pod Gliwicami. ZnB uprawomocniona, dom wytyczony, mamy gotowy wjazd, woda i prąd są, koparka i ekipa budowlana wchodzi w poniedziałek. Materiały w drodze

    A propos zmian w projekcie, my mamy ich niewiele, ale chętnie zapoznalibyśmy się z projektem zmian zwłaszcza w obrębie pomieszczenia gospodarczego! Może możemy już skontaktować się przez priva?

    Witam

    My również rozpoczynamy budowę Praktycznego 2, ok. 17 km od Gliwic. Na chwilę obecną dom jest wytyczony.
    Zdecydowaliśmy się na podpiwniczenie, co pozwoliło na całkowitą rezygnację z pomieszczenia gospodarczego, w jego miejsce powstanie WC. Dzięki temu będzie też ono oddzielone od WC.

    Jak już zdecydujesz się na ujawnienie kryjówki, daj znać.

    pozdrawiam
    EWELINAP2

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniaasp

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    Witam
    Koło Swarzędza (wielkopolska)
    Pozdrawiam
    Witam,

    My też będziemy się budować koło Swarzędza.....w tamtym tygodniu odebraliśmy projekt oczywiście Praktyczny 1

  8. #8

    Domyślnie praktyczny 1 pod gliwicami

    Witam!
    PnB juz mamy także w najbliższym czasie zaczynamy budowę praktycznego 1. W tym roku tylko fundamenty.
    karo_ mam do Ciebie pytanko gdzie dokładnie budujecie i ile wyjdą Was materiały na fundamenty.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiol_@ Zobacz post
    Witam!
    PnB juz mamy także w najbliższym czasie zaczynamy budowę praktycznego 1. W tym roku tylko fundamenty.
    karo_ mam do Ciebie pytanko gdzie dokładnie budujecie i ile wyjdą Was materiały na fundamenty.
    Witaj!
    Budujemy ok 20 km od Gliwic, na razie jednak wolelibyśmy nie zdradzać naszej kryjówki Jeśli chodzi o koszt materiałów na fundamenty, to ceny ostatecznej jeszcze nie znamy, bo materiały zamówione są na pierwszych kilka dni pracy, zgodnie z wytycznymi ilościowymi naszych wykonawców. Damy znać za jakiś czas.
    Dla ciekawostki podam, że z tych większych ilościowo materiałów, tylko stal wyjdzie nas drożej niż w kosztorysie inwestorskim. Cała reszta mniej lub porównywalnie (reszta, czyli bloczki, beton, etc.) Oby tak dalej
    Pozdrawiam,
    karo_

    Praktyczny 2

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał karo_ Zobacz post
    Witaj!
    Dla ciekawostki podam, że z tych większych ilościowo materiałów, tylko stal wyjdzie nas drożej niż w kosztorysie inwestorskim. Cała reszta mniej lub porównywalnie (reszta, czyli bloczki, beton, etc.) Oby tak dalej
    Potwierdzam,
    U mnie:
    - bloczki - 2,25 zł/szt. (w projekcie 3,20),
    - beton B-20 - 200 zł/m3 netto ((w projekcie 208 ),
    - stal fi12 - ok 2400 zł/t (w projekcie 1705)
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    Potwierdzam,
    U mnie:
    - bloczki - 2,25 zł/szt. (w projekcie 3,20),
    - beton B-20 - 200 zł/m3 netto ((w projekcie 208 ),
    - stal fi12 - ok 2400 zł/t (w projekcie 1705)
    Miejski - u nas podobnie:
    - bloczki: 2,2 zł nett/ szt.
    - beton B-20 - 171 zl netto/m3
    - stal fi12- 2220,00 netto/ tona
    Pozdrawiam,
    karo_

    Praktyczny 2

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaasp Zobacz post
    Witam,

    My też będziemy się budować koło Swarzędza.....w tamtym tygodniu odebraliśmy projekt oczywiście Praktyczny 1
    Witam
    Jeśli to nie tajemnica to 'gdzie" ))dokładniej
    Pozdrawiam

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Aga979,
    Czy w Praktycznym 2 poziom garażu nie jest o 2 schodki niżej od reszty? Tak jest w Praktycznym 1, a jakoś tego nie widzę po Twoich zdjęciach.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniaasp

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    Witam
    Jeśli to nie tajemnica to 'gdzie" ))dokładniej
    Pozdrawiam
    W Gowarzewie...... tylko te wszystkie formalności......tak długo trwają, że jeszcze troszkę wody w Warcie upłynie zanim zmienimy zameldowanie

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pikuś26

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    Witam
    Koło Swarzędza (wielkopolska)
    Pozdrawiam
    Czy istniałaby możliwość obejrzenia u Was tego domu. Jesteśmy z mężem zdecydowani na ten projekt, ale fajnie byłoby zobaczyć jak wygląda "na żywo"

    Ewentualnie czy ktoś z forumowiczów jest w trakcie lub po zakończeniu budowy w woj. wielkopolskim i pozwoliłby na obejrzenie PRAKTYCZNEGO?

    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Pikuś26 ; 17-10-2016 o 11:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony