dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 131
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2617
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie projekt PRAKTYCZNY pracownia DOMY Z WIZJĄ

    Witam,

    Ostatnio znajomi pokazali nam stronę tej pracowni
    www.domyzwizja.pl gdzie wypatrzyliśmy projekt "Praktyczny".

    Po 2 latach szukania projektów, jego wersja lustrzana pasuje nam praktycznie w 100% bez zmian i jest usytuowana względem stron świata identycznie jak chcielibyśmy na naszej na działce.

    O ile na forum jest kilka wątków na temat różnych innych projektów tej pracowni, na temat "Praktycznego" nie znalazłem nic. Wiem, że to nowy projekt (po kontakcie z pracownią obiecali coś więcej wrzucić na stronę za ok. tydzień), ale może ktoś też jest nim zainteresowany lub ma już projekt zakupiony?

    Poprzednio byłem zainteresowany Niewielkim M05b z Muratora, ale na 99% zakupimy "Praktycznego", bo jesteśmy nim z żoną zauroczeni.

    Obawą napawa mnie duża ilość dużych okien (straty ciepła, większe koszty), ale taki już urok tego projektu.

    Chętnie wysłucham wszelakich uwag.

    Mam też nadzieję, że ten wątek otworzy dyskusję na temat projektu, ewentualnie będzie miejscem wymiany doświadczeń budujących "Praktycznego".

  2. #2

    Domyślnie

    No cóż, „praktyczny” jak pozostałe projekty tej pracowni jest bardzo ładnie zaprezentowany na wizualizacjach. Podczas realizacji takiego domu powinno się bardzo rygorystycznie trzymać materiałów i rozwiązań zaproponowanych przez projektanta. Jeżeli pozwolimy sobie na zastępstwo tańszymi, łatwo można zepsuć efekt. Niestety trzeba się przez to liczyć z wyższymi kosztami realizacji.

    Mnie się również ten projekt podoba, okien wcale nie ma tak dużo, szczególnie w porównaniu do innych projektów tego biura. W dodatku jeżeli okna umieszczone są od nasłonecznionej strony poprawiają one bilans energetyczny domu.

    W porównaniu do innych domów tej pracowni dom jest bardziej ekonomiczny w realizacji, jednakowoż mniej ekstrawagancki i unikalny.

    Szacuję koszt wykonania takiego domu w stanie deweloperskim na ok 300-350 tys.

  3. #3

    Domyślnie

    kuchnia dość mała i chyba wąska to takie pierwsze skojarzenie,
    mnie tez projekty się podobają z tej pracowni ale jak ja pokazałam znajomej ich strone to ona podsumowała tak: normalne domy z innych biur tylko ubrane w duze okna, w piękną dachowke, super wizualizacja i dlatego taki efekt
    zapewniałą mnie, że domy z innych pracowni, ktore nie wyglądają tak efektownie w obrazkach wystarczy zrobic na styl domów z wizją i efekt ten sam a czesto lepszy. Jak jest nie wiem...
    ten praktyczny chyba faktycznie calkiem jest praktyczny i okna w nim sa do przezycia finansowo

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Opinii nie za wiele, ale dobre i to...
    Projekt zamówiony, może około środy będę go miał w rękach.

    Jak dobrze pójdzie z PNB to na wiosnę ruszam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    WC otwierające się na jadalnię i salon.
    Jak mozna robić tak podstawowy bład?!
    Cudowny widok do podziwiania dla siedzących przy stole...

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    WC otwierające się na jadalnię i salon.
    Jak mozna robić tak podstawowy bład?!
    Cudowny widok do podziwiania dla siedzących przy stole...
    Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi.
    Ale nie jest tak tragicznie, bo skrzydło drzwi otwiera się na kominek, a nie na centrum salonu. I nie jest to przy samym stole, tylko po drugiej stronie 38-metrowego pokoju, więc chyba wielkiej "skuchy" nie będzie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Swobodnie popierdzieć nie bedzie można

  8. #8

    Domyślnie

    Zawsze można na pięterko się udać i tam w spokoju podziałać. Przy otwartych przestrzeniach na małej powierzchni wychodzą takie kwiatki

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bmiara
    Zawsze można na pięterko się udać i tam w spokoju podziałać. Przy otwartych przestrzeniach na małej powierzchni wychodzą takie kwiatki
    Dzięki za słowa otuchy

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bmiara
    Zawsze można na pięterko się udać i tam w spokoju podziałać. Przy otwartych przestrzeniach na małej powierzchni wychodzą takie kwiatki
    Gość ma iść na górę, jak trwa właśnie impreza?
    Jak dla mnie to typowy błąd architektoniczny.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrgawlik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    My również zastanawiamy się nad zakupem Praktyczny 2, na działkę 35x30m
    i wjazd od strony wschodniej z dłuższego boku.
    Ciekawi jesteśmy Waszych doświadczeń i ewentualnych przemyślanych zmian np.:rezygnacja z jednej łazienki na piętrze.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    O, nawet nie zauważyłem, że nam się Praktyczny rozdwoił na 1 i 2.

    Mnie wystarczy Praktyczny 1. Ale jak nie było kosztorysu i rysunków szczegółowych, tak do dziś ich nie ma.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrgawlik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Na stronie już są rysunki szczegółowe praktycznego1 . Macie jakieś pomysły nad ewentualnym udoskonaleniem "tego" cuda?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam,

    Projekt "Praktyczny 1" w wersji lustrzanej jest już w moim posiadaniu.
    Nie miałem za bardzo czasu aby się z nim dogłębnie zapoznać, ale służę ewentualnymi informacjami.

    Teraz zabieram się za formalności w związku z PNB.

    Pozdrawiam
    miejski

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrgawlik
    Na stronie już są rysunki szczegółowe praktycznego1 . Macie jakieś pomysły nad ewentualnym udoskonaleniem "tego" cuda?

    Witam wszystkich!

    Cieszę się, że jest co raz większe zainteresowanie "Praktycznym", bo i nam podoba się on najbardziej ze wszystkich obejrzanych w internecie projektów, poza tym idealnie pasuje na działkę. My mamy kilka przemyśleń co do ewentualnych przeróbek, są to:

    1. W projekcie przewidziano ścianę dwuwarstwową, my raczej będziemy szli w kieunku betonu komórkowego o szerokości 42cm i w ramach adaptacji projektu zastosujemy ścianę jednowarstwową.
    2. Wydłużenie pokoju na dole. Ściana licowałaby się z górą i salonem, innymi słowy nie byłoby wnęki. (jest to prosta przeróbka, architekci z biura domy z wizją odpisali, że jak najbardziej można to wykonać tylko bryła straci na atrakcyjności). Dla mnie to jedyny minus przy wielu plusach takiej przeróbki
    3. Na górze planujemy nie robić łazienki w w głównej sypialni (tej do której wchodzi się przez garderobę). Między garderobą a łazienką byłaby ścianka działowa, a wejście do łazienki z korytarza (tam gdzie teraz jest szafa), a pomieszczenie obok, tam gdzie jest teraz łazienka byłoby pralnio-suszarnią.
    4. Na pewno zastosujemy też rekuperator powietrza czyli wentylację mechaniczną, a nie jak w projekcie grawitacyjną.

    Na razie mamy tylko tyle pomysłów. W sprawie Praktycznego 2... no cóż wydaje mi się, że stosunek wielkości garażu do bryły budynku mieszkalnego jest za duży... duży garaż i mały domek, może wyglądać komicznie. No ale cóż, jak się ma dwa auta to coś za coś... my na pewno wybierzemy 1

    Fajnie, że ktoś już kupił ten projekt i rusza z budową Interesujący też jest kosztorys... nie mogę się doczekać

    Pozdrawiam,
    k

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil543
    Fajnie, że ktoś już kupił ten projekt i rusza z budową Interesujący też jest kosztorys... nie mogę się doczekać

    Pozdrawiam,
    k
    No właśnie, kosztorys - czy jest ktoś już w posiadaniu przybliżonego kosztorysu Praktycznego ?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Za ok. tydzień obiecano mi przesłanie e-maila z pełnym kosztorysem.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski
    Za ok. tydzień obiecano mi przesłanie e-maila z pełnym kosztorysem.
    Jeśli dostaniesz kosztorys to proszę podziel się informacją Bardzo ładny dom, ja już mam wybraną parterówkę, ale gdy tylko zmieniłyby mi się plany co do domku z poddaszem to ten jest mój numer jeden. Bardzo fajnie przemyślany w środku, ładny wizualnie- super prkatyczny domek. W dodatku dach 2spadowy z bardzo fajnym wyglądem-SUPER!!
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  19. #19

    Domyślnie

    Witam

    My także z żoną, zastanawiamy się nad tym projektem, dokładnie Praktyczny 2. Pasuje nam idealnie na dzialkę oraz idealnie względem stron świata.

    przeróbki nad którymi się zastanawiamy to:

    1. Jedna łazienka na piętrze
    2. powiększyć pomieszczenie gospodarcze (tj zrównać ścianę ze ścianą kuchenną, i przedłużyć garaż o te jakieś 50-70 cm)
    3. rekuperator zamiast wentylacji grawitacyjnej
    4. solary

    chcielibyśmy zrobić z niego dom energooszczedny ok 5 litrowy, zastanawiamy sie co udoskonalić prócz:

    1. 20 cm styro na gruncie
    2. 20 cm styro na scianach
    3. 30 cm wełny na dach
    4. okna i drzwi lepszej jakosci o lepszym wsp przeniaknia ciepła

    macie jakies propozycje ogrzewania tego domu ?

    pzdr

  20. #20

    Domyślnie

    Ogrzewanie:

    - piec gazowy dwufunkcyjny (gaz ziemny mamy już na działce)
    - parter: ogrzewanie podłogowe wodne (może w salonie jakiś ozdoby kaloryfer)
    - piętro: tradycyjne kaloryfery

Strona 1 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony