dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 131
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2617
  1. #241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał diprivan Zobacz post
    Aga979 dlaczego to tej pory nie pokazałaś nam żadnej fotki? Jesteśmy strasznie ciekawi jak przebiega u Ciebie budowa. Może masz jakieś problemy ? Z czego jesteś zadowolona ? Proszę podziel się z nami swoimi odczuciami, mile widziane fotki ( nawet bardziej niż mile) ! Pozdrawiam

    Witam
    Jedyny problem jaki mam to pogoda tzn. duże gorączki lub deszcze. Zmian jakie dokonaliśmy:
    - zamiast okna balkonowego w gabinecie wstawiliśmy standardowe okno,
    - w części jadalnej w narożniku okna ze słupka okiennego będziemy mieć słupek betonowy,
    - usunięcie małego bocznego okna w kuchni,
    - pomniejszenie drzwi w kotłowni ze 140 na 100
    - na poddaszu połączenie 2 łazienek w 1 i tym samym zamiast dwóch jedno okno.
    Rolety będą na okienne, zastanawiamy się nad tynkami? Czy tradycyjne bądź gipsowe? Pewnie wątpliwości będą w trakcie dalszej budowy.
    Najbardziej jesteśmy zadowolenie z cegły "EDER" ma dobre parametry i jest bardzo równa
    Przesyłam kilka zdjęć początkowych z budowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SL387363.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	17418   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SL387378.jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	17419   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SL387387.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	17420   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SL387578.jpg
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	17421  

  2. #242
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    diprivan

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nareszcie jakieś fotki w realu !!! Do tej pory oglądaliśmy tylko modyfikacje naszych wizji projektu. Fundamenty cacy ! Też uważam, że zmniejszenie drzwi do kotłowni to dobry pomysł. Trzymam kciuki i oczekuje kolejnych obrazków. Pozdrawiam

  3. #243
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    diprivan

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    AnMar007 czy mógłbyś wkleić jeszcze fotkę rzutu poddasza twojego projektu?

  4. #244
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ilona.musial

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja również dołączam się do grupy budujących Praktycznego 1. Jesteśmy na etapie załatwiania formalności. Jesienią planujemy wylanie fundamentów, a cała reszta od wiosny 2011. Oto zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie:
    - likwidacja wykusza kosztem powiększenia kuchni, a tym samym ulokowanie tam spiżarki
    - powiększenie gabinetu kosztem tarasu
    - usunięcie garażu z bryły budynku przez co w pom. gosp. pojawi się okno
    - na piętrze połączenie dwóch łazienek w jedną i wygospodarowanie tam miejsca na pralnio-suszarnię.
    -

  5. #245

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Jeżeli chodzi o projekt Praktycznego z garażem obok domu, to dostałem informację z biura projektowego, że najwcześniej będzie gotowy we wrześniu.

  6. #246

    Domyślnie

    no to nic tylko czekać i zobaczymy co wymyślą Mi akurat się nie śpieszy

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    AnMar007 - fajne te zmiany, my tez zastanawiamy sie nad przesunieciem garazu tylko bez zadaszenia. Po zmianach likwidujesz okno szczytowe, ktore doswietla klatke schodowa i hol. Tak sie zastanawam czy tam nie bedzie zbyt ciemno?

    Czy ktos z forumowiczow posiadajacych projekt moglby wkleic rzut wiezby?

  8. #248
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    diprivan

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcos Zobacz post
    AnMar007 - fajne te zmiany, my tez zastanawiamy sie nad przesunieciem garazu tylko bez zadaszenia. Po zmianach likwidujesz okno szczytowe, ktore doswietla klatke schodowa i hol. Tak sie zastanawam czy tam nie bedzie zbyt ciemno?

    Czy ktos z forumowiczow posiadajacych projekt moglby wkleic rzut wiezby?
    Klatkę schodową pewnie można byłoby doświetlić świetlikiem dachowym.

  9. #249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    U mnie zamiast okna przy schodach mają być luksfery.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  10. #250

    Domyślnie

    Witam. Fotkę poddasza wkleję jutro, bo kosztorysy odbieram. Co do okienka przy schodach to chce luksfery zastosować ,żeby chociaż trochę je doświetlić. Co do wszystkich zmian wygląda to następująco:

    1 Przeniesienie garażu na bok- ponieważ w projekcie pierwotnym usadowienie domku według wymogów odległości od granic działki wymusza, aby domek znajdował się na środku działki ( działka 33m x 24m). W takim przypadku nie miał bym miejsca z przodu ani z tyłu budynku.
    2 Garaż zadaszony dwu spadzisty.- bo pierwsze dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na poddaszu garażu ( które jest bardzo potrzebne). Po drugie z tarasu nad garażem bym nigdy nie korzystał ( po to mam ogródek). Po trzecie i najważniejsze jest problem z uszczelnieniem takiego tarasu na garażem. Mało co ekip potrafi to odpowiednio wykonać, jest to dosyć drogie i wcześniej czy późnie i tak zacznie przeciekać.
    3 Powiększenie salonu ( zlicowanie do ściany wykusza) Przede wszystkim z powodu wąskiej kuchni, która miała szerokość 3m a po dostawieniu szafek około 1,5m szerokości! Wykusz zlikwidowałem też z powodu trudności w izolacji i odprowadzania wody z nad wykusza. Chociaż nie ukrywam, że taki wykusz dodaje uroku ogólnej bryle domu, co do praktyczności to już jest różnie. Zamiast wykusza będę miał okno przesuwne HST o szerokości 3m
    4 Wyjście na taras zrobiłem z salonu też przez okno przesuwne HST 3,5m a nie jak w projekcie przez drzwi balkonowe obok gabinetu. ( bardziej mi pasuje rozsunąć 1,7m skrzydło okna i mieć bezpośrednie wyjście i widok z salonu)
    5 Co do parteru to powiększyła się (co cieszy żonę) garderoba i łazienki
    6 Pomieszczenie gospodarcze przy wejściu zlicowałem ze ścianą fontową ( wystarczające miejsce na piec kondensacyjny, pralkę, suszarkę i może malutką spiżarkę.



    No i w końcu najważniejsze, dzisiaj podpisałem z wykonawcą umowę na SSO.
    Umowa obejmuję:

    Kierownika budowy zapewnia wykonawca
    Stan zerowy: Posadowienie fundamentów dla strefy przemarzania
    hz = 0,8m. Geodezyjne wytyczenie budynku, roboty ziemne( przy założeniu normalnych warunków gruntowych to znaczy : odpowiednio niski poziom wody gruntowej , brak głazów narzutowych ,starych fundamentów , śmieci.) wylanie chudziaka 5cm , zazbrojenie ław fundamentowych, wysokość ław fundamentowych 30cm zalanie betonem towarowym B 20 z wyprowadzeniem uziemienia pod tablicę rozdzielczą, wymurowanie z bloczków betonowych ścian fundamentowych o wysokości 0,80 m (5 warstw bloczków ) do poziomu –17cm . Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej poziomej na ławach fundamentowych z papy termozgrzewanej i pionowej powłokowo , wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentowych od zewnątrz ze styropianu grubości 10 cm pokrytych siatką zatopioną w kleju i zaizolowanego dysperbitem. Zasypanie wnętrza budynku ziemią z wykopu i obsypanie budynku od zewnątrz do poziomu –0.45 cm.

    Ściany parteru: wykonanie nośnych i osłonowych ścian parteru z Porothermu. Przesklepienie otworów okiennych żelbetowymi nadprożami , wykonanie wylewki betonowej pod oparcie stropu .

    Strop nad parterem: Ułożenie stropu teriva zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi , wykonanie wieńca i wytyków trzpieni ścianki kolankowej . Zalanie całości betonem projektowanej marki .

    Ściany poddasza : Wymurowanie ścian kolankowych i ścian szczytowych ,mansard

    Dach: wykonanie impregnowanej drewnianej konstrukcji dachu heblowane końcówki krokwi , przybicie pomalowanych bejcą koloryzującą desek okapu jako nadbitki , heblowanych , na wpust i pióro, przybicie folii paro przepuszczalnej , przybicie kontr łat i łat, montaż dachówki ceramicznej Koramic L15 antracytowy , ze wszystkimi akcesoriami ( blacha okapowa w kolorze brązu , obróbka kominów i kosze blacha powlekana , osówka , wróblówka) oprócz stopni i ław kominiarskich . Montaż rynien z blachy powlekanej( Bez okien)

    Wykonanie kominów modułowych murowanych ponad dachem z cegły klinkierowej

    Wykonanie kanalizacji podposadzkowej (do wyjścia z budynku ) izolacji p-w. 2* folia budowlana 0,15mm i pierwszego betonu gr. 10 cm

    Wykonanie ścianek działowych parteru i poddasza zgodnie z projektem

    Oferta nie obejmuje wykonania tarasów i podjazdu (wolę bardziej trwałą kostkę granitową na podjazd i na taras drewno) , schodów żelbetowych (bo po co płacić za beton i jeszcze raz z obicie betonu drewnem, całe będą drewniane)

    Cenę mogę podesłać na priwa.

    Sprzęt budowlany i geodeta wjeżdżają za dwa dni, a fundament od 02 sierpnia leją.

  11. #251
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pfortuna

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ja rozważam budowę praktyczny 2 lub doskonały 1EN. Czy ktoś ma już postawiony stan surowy otwarty Praktycznego lub wyżej w woj podkarpackie, świętokrzyskie lub lubelskie.

  12. #252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnMar007 Zobacz post
    Cenę mogę podesłać na priwa.
    To ja poproszę, porównam ze swoją, choć ja mam mniejszy zakres robót.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  13. #253

    Domyślnie

    Jestem bardzo zadowolony ,że forum w końcu się rozkręciło. aga979 i AnMar007 proszę o jak największą liczbę zdjęć i opisów z postępu robót. Te informacje są dla nas wszystkich bezcenne.

  14. #254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu dostanę PnB potem jeszcze 14 dnia na uprawomocnienie i ruszam
    W międzyczasie instalacja blaszaka, wychodka i podciągnięcie prądu do celów budowlanych oraz ściągnięcie humusu i wytyczenie budynku.

    Zastanawiam się czy grodzić tymczasowo działkę siatką leśną czy nie?

    Może wreszczcie się ruszy coś w moim dzienniku...
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  15. #255
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    imat7

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Projekt praktycznego 2 czeka na pozwolenie w starostwie. Budowa w okolicach Wrocławia. Dostałem na dzień dzisiejszy jedną ofertę na wykonanie SSO z dachem. AnMar007 jeśli możesz podeślij na maila [email protected] cenę do przedstawionego zakresu prac. Dziękuję i pozdrawiam

  16. #256
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu dostanę PnB potem jeszcze 14 dnia na uprawomocnienie i ruszam
    W międzyczasie instalacja blaszaka, wychodka i podciągnięcie prądu do celów budowlanych oraz ściągnięcie humusu i wytyczenie budynku.

    Zastanawiam się czy grodzić tymczasowo działkę siatką leśną czy nie?

    Może wreszczcie się ruszy coś w moim dzienniku...
    Witam
    Nasze gratulacje Miejski
    Także myśleliśmy nad ogrodzeniem tymczasowo działki siatką leśną , ale zrezygnowaliśmy i jak na razie jest si.
    Zależy to także jak daleko się znajduje twoja działka, my mamy 10 minut drogi na pieszo.
    Pozdrawiam

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja mam jakieś 50m do ulicy i pętli autobusowej oraz co najmniej kilka budynków w promieniu 100m, więc na dzień dzisiejszy nie grodzę.
    Gmina ma też robić kolektor ściekowy (m.in. przez kawałek mojej działki) więc grodzenie jest niecelowe.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  18. #258
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SylwiaGru

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Chciałabym zapytać o lokalizację inwestycji i czy byłaby możliwość obejrzenia jej na żywo? Jestem zainteresowana zakupem projektu i chciałabym jeśli to możliwe znaleźć się we wnętrzu tego domu.

    pozdrawiam

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Raczej nie ma takiej mozliwości, pierwsze projekty sprzedano w lutym 2010.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  20. #260

    Domyślnie

    Witam Kolegów i Koleżanki

    mam pytanie do osób które już rozpoczęły budowę - gdzie powstają pierwsze PRAKTYCZNE?

Strona 13 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony