dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 101
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2617

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    W poście 187 na tym forum znajdziesz przeróbkę praktycznego 1. Ktoś przerobił projekt tak by garaż znalazł się z boku. Zadzwoniłem do DZW czy zgodzą się na takie przeróbki. Pan projektant powiedział, że właśnie pracują nad praktycznym trzy i cztery. Trójka będzie taka jak wizka z mojego ostatniego posta - z garażem z boku i pokojem nad mim. Czwórka będzie tarasem nad garażem. Niestety dostałem tylko tą wizkę którą opublikowałem na forum. Na resztę trzeba poczekać do października.
    Pozdrawiam
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam wszystkich "Praktycznych" :)
    Ja też najprawdopodobniej będę budował dom Praktyczny 2 (wersję lustrzaną). Czekam na WZ.
    Przeczytałem wszystkie wątki i sporo osób będzie dokonywać zmian w projekcie, ale co do wielkości samego garażu (jego wymiarów) to nie wiele osób miało zastrzeżenia.
    Czy nie sądzicie, że garaż 2-u stanowiskowy 5,75m x 5,75m to trochę mało aby był praktyczny?
    Swobodnie wysiąść czy wsiąść do samochodu, gdy już jeden stoi chyba się nie da, nie mówiąc o tym jak bym jeszcze miał dzieci z fotelików wyjąć?
    Myślałem o jego powiększeniu (wydłużyć o 0,9m i poszerzyć o 0,6m), ale czy to nie zepsuje całej estetyki, że garaż będzie dominował nad domem? Co o tym sądzicie?
    Chyba, że będę jednym autem do garażu wjeżdżać, a wolną przestrzeń przeznaczę na półki, rowery, koła zapasowe i inne... ;)

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Wink

    c.d. już niedługo nastąpi
    jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4545.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	21503   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8787.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	21504  

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    c.d. już niedługo nastąpi
    jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć

    Pozdrawiam
    Ja mam, jak to kobieta. Jak w realu wygląda kuchnia? bardzo mała? Jak myślisz czy da się zamontować zabudowę w ''U''? niby na wizualizacjach jest taka, ale w realu różnie to bywa. Pozdrawiam.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Ja mam, jak to kobieta. Jak w realu wygląda kuchnia? bardzo mała? Jak myślisz czy da się zamontować zabudowę w ''U''? niby na wizualizacjach jest taka, ale w realu różnie to bywa. Pozdrawiam.
    Witam
    Taka już nasza natura z którą mi bardzo dobrze a tak serio w realu kuchnia nie jest taka zbyt duża ale dla mnie wystarczająca.Dokonaliśmy zmian i zlikwidowaliśmy okno boczne w kuchni, a także zmniejszyliśmy okno z 210*150 na 150*150 co tym samym dało miejsce na więcej szafek wiszących

    "Aga 979 widzę, ze kominy murujecie z cegły, czyli małe odstępstwo od projektu. Mogę niedyskretnie zapytać jaki to będzie koszt, chodzi mi o rząd wielkości?. Mąż zdecydował się na gotowe w/g zaleceń w projekcie, ale to najtaniej nie wychodzi. Możesz napisać pw. Dzięki. "

    Na razie nie jestem w stanie podać konkretnych sum. Ale według nas koszt budowy komina nie przekroczy połowy ceny komina z projektu, pomimo iż murarz ma przy tym więcej pracy.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    aga 979 trochę boje się tej małej kuchni, bo moja obcecna jest wiesza. Stara ma ponad 9 metrów i mim o sporej zabudowy ciasno. W nowej planuję na jednej ścianie tylko zabudowę dolną i otwarte pólki więc mam obaway, ze będzie trudno upchnać wszystkie gary. Ale zobaczymy jak to wyjdzie.

    Zastanawia mnie to, ze wiele osób rezygnuje z okna bocznego hmmmmm w zasadzie ono o tak jest we wnęce do wejscia.......moze faktycznie zbędne. ale teraz jest juz ''po ptokach''.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Ola & Norbi
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    c.d. już niedługo nastąpi
    jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć

    Pozdrawiam
    Witam!!
    Super że wstawiłaś tak dużo zdjęć!! Ja mam pytanko - czy mogłabyś podać wymiar okna w kuchni i małym pokoju na parterze Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Witam wszystkich sympatyków
    My również zdecydowaliśmy się na projekt domu Praktyczny1. Obecnie jesteśmy na etapie dogrania wszystkich interesujących nas zmian z architektem. Domek powstanie w okolicach Bielska-Białej.

    Odpowiedź do "karo_" : jeśli chodzi o salon, to miałam takie same odczucia, że jest mały, nic zbytnio tam się nie pomieści... mój mąż ciągle przekonywał mnie, że się mylę i na dowód tego zrobił w ogrodzie "atrapę salonu". Miał rację... faktycznie nie jest on taki mały Podane metry kwadratowe mówią chyba same za siebie Jest dobrze

    pozdrawiam
    Dorota

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Ola & Norbi
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kielce
    Posty
    8

    Domyślnie

    My z mężem również jesteśmy na etapie adaptacji projektu.Mogłabyś podać jakie zmiany planujecie wprowadzić? Z góry dziękuje

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola & Norbi Zobacz post
    My z mężem również jesteśmy na etapie adaptacji projektu.Mogłabyś podać jakie zmiany planujecie wprowadzić? Z góry dziękuje
    Jeśli chodzi o nasze zmiany w projekcie to wygląda to następująco:

    - wydłużenie gabinetu przez zlikwidowanie podcienia z tyłu, drzwi balkonowe pozostają bez zmian, z możliwością wyjścia na taras

    - drzwi do gabinetu przenosimy na ścianę od strony schodów, schody prawdopodobnie będą zaczynać się głębiej i trochę będą zmienione, lokalizacja toalety też ulegnie lekkiej zmianie w zależności, jak architekt poradzi sobie z tymi schodami. Stanowczo nie podobały nam się te drzwi od strony salonu!

    - w jadalni chcemy zastosować tzw. okno panoramiczne i dwa lub jedno na boczne ścianki podobnie jak w projekcie http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m49f84cfe03fa5

    - w kuchni zostawiamy tylko to okno główne, nie wiemy jeszcze czy takiej wielkości… rezygnujemy z bocznego

    - kolejna zmiana to lokalizacja kominka, nie wiemy czemu ma służyć takie rozmieszczenie jak przedstawiono w projekcie, cała koncentracja ma skupiać się na kuchni? Druga sprawa wchodząc do domu od razu wpadamy do salonu? Postanowiliśmy znaleźć jakieś jedno rozwiązanie na to… kominek przesuniemy do przodu mniej więcej tak, aby przysłonił miejsce komunikacyjne (max do wysokości schodów)

    - ze względu na taki, a nie inny układ działki, zdecydowaliśmy się na garaż wolnostojący, tym samym powiększa się nam trochę pomieszczenie gospodarcze, gdzie będzie można zrobić zarówno pralnię jak i schowek

    To tyle chyba z takich większych zmian Czekam na uwagi i spostrzeżenia. Jak tylko projekt będzie gotowy dodam jakieś zdjęcia.

    pozdrawiam
    Dorota
    Ostatnio edytowane przez dorisa ; 28-08-2010 o 13:40

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola & Norbi Zobacz post
    Witam!!
    Super że wstawiłaś tak dużo zdjęć!! Ja mam pytanko - czy mogłabyś podać wymiar okna w kuchni i małym pokoju na parterze Dzięki
    Witam
    Okno w kuchni 150*150 + roleta na okienna
    Mały pokój 150*150 + roleta na okienna,pokój znajduje się z zachodniej strony,zdaje sobie sprawę że może być tam troszkę ciemno ale myślę że nie będzie źle
    pozdrawiam

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lena125

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    jestem Ci Aga 979 bardzo wdzięczna, że piszesz o postępach swojej budowy. My planujemy budowę na wiosnę. Bardzo mnie interesuje, czy już masz pobudowany garaż? Jeśli tak, to jak on się komponuje z resztą? Moim dzieciom bardziej podoba się z jednym garażem, ale mi trochę szkoda zrezygnować szczególnie z podcienia za nim. Bardzo wydaje mi się praktyczne i super wygląda. Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Dobry wieczór Wszystkim,
    Miejski zdradził dziś koszt budowy stanu zero dla Praktycznego1.
    My natomiast stawiamy Praktycznego 2, dotarliśmy już do etapu stropu. Ściany stoją i, Drogie Panie, z tą powierzchnią salonu i reszty nie jest tak źle, jak wskazywały na to same fundamenty. Wątpliwości częściowo rozwiane
    Co do kosztów... Nasze nieco różnią się od tych podanych przez Miejskiego. I to z kilku względów. Po pierwsze Praktyczny 2 jest większy. Po drugie nasza działka ma podłoże piaskowe. To ma swoje zalety (patrz: sucha gleba i możliwość instalacji oczyszczalni ścieków, którą mamy w planach). Ma też i swoje wady. Ze względu na ryzyko obsuwania się piasku, kierbud zadecydował o wykopaniu całości terenu pod fundamenty. Koparka kopała 2 dni, no i do tego zasypywanie też trwało. Poza tym doszły koszty desek na szalunki, a to wydatek rzędy kilku tysięcy.
    Tym samym oszczędzając na niższych kosztach materiałów w porównaniu z kosztorysem, wydaliśmy nieco na rzeczy w nim nieuwzględnione (właśnie szalunki i podłoga na gruncie). Ale koszt ostateczny wyniósł niewiele ponad 40 tys, czyli wszystko w normie Najdroższy był oczywiście beton. Morze betonu
    Ostatnio edytowane przez karo_ ; 19-09-2010 o 13:03 Powód: Uzupełnienie wpisu
    Pozdrawiam,
    karo_

    Praktyczny 2

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    c.d. już niedługo nastąpi
    jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć

    Pozdrawiam
    aga979 możesz napisać na jakim etapie budowy jesteście, proszę wrzuć jakieś fotki - to już miesiąc minął od ostatnich

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam Miejski
    Jest, mogę wysłać zdjęcie na e-mail
    Pozdrawiam

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga979 Zobacz post
    Witam Miejski
    Jest, mogę wysłać zdjęcie na e-mail
    Pozdrawiam
    Nie ma problemu, tak tylko pytałem
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś z Budujących zamawiał już więźbę dachową? Czy sprawdziliście wykaz drewna, który jest w projekcie? Czy można się na tym opierać?
    Z pierwszych wyliczeń wynika nam, że jest ok, z pewnym minimalnym zapasem.

    Dzięki z góry za odzew!
    Pozdrawiam,
    karo_

    Praktyczny 2

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Po niedzieli mam mieć wycenę kompletnego dachu, więc może coś będę wiedział.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aga979

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Red face

    "Żona m" że po ptakach to do końca nie jest powiedziane my zrobiliśmy parę zamian bez adaptacji i konsultacji kierownika budowy np. zrobienie małego okna w kotłowni , zmniejszenie okna w kuchni a także zmniejszenie okna w małym pokoju a to dopiero etap dołu hihi i nie wiemy co z odbiorem na razie się tym nie przejmujemy, więc Ty także nie powinnaś przejmować się takimi małymi zmianami

  20. #20

    Domyślnie

    aga dzis wstępnie rozmawialiśmy o zrezygnowaniu z okna kuchennego tego bocznego. Mój argument zmieszczę więcej szafek, zlew przeniosę na ścianę boczną a duze okno nie będzie fiksem, tylko normalnych uchylnym. Maż wstępnie zaakceptował zmiany.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

Strona 15 z 101

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony