dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie Moje własne cztery kąty... czy zabawa z wykańczaniem pietra

    Witam wszystkich na forum....

    Długo myślałem czy rejestrować się i opisywać swoje zmagania z wykańczaniem piętra w domku w którym mieszkam...

    A więc mieszkam w domku jednorodzinnym który wybudował ojciec sam własnymi rękami i wykończył.. no może prawie wykończył...

    Temat ten zakładam po to by bardziej siebie mobilizować do pracy w chwilach słabości... bo i takie są... ze względów oszczędności wszystko będę robił sam od podstaw... Coś tam się umie Tynkowanie, murowanie, inst elektryczne itp... więc raczej mi się uda to doprowadzić do końca... a jeśli nie będę dalej czytał książki co i jak i kupował następne numery muratora... a już kolekcja jest nawet spora

    A więc do rzeczy... oto mój plac boju...

    Parę ścian na rysunku dodałem przy schodach które będą kupione na końcu



    A oto fotki... sorki za bałagan ale taki stan zastałem... ojciec zbierał to wszystko w trakcie budowy więc trochę mogę odsprzedać jak rury PCV 6m, rurę gazową bezszfową z 6m na oko, rury ocynkowane itp


    Wiem że może źle składam konstrukcje sufitu/podłogi stryszku... ale wykorzystuje drewno które zostało po budowie domu... bo na zakup drewna nie mam kasy... i tak musze kupić OSB na podłogi i porobić wylewki na podłogach.. najbardziej martwi mnie problem z zakupem pustaków U bo w szczecinie nie dokupienia a sztukowanie z cegieł to mozolna robota... no ale człowiek głupi i młody i z piętra zniósł pustaki pare lat temu i postawił z nudów sciane w piwnicy... a teraz one by się przydały...


    A więc rzut ogólny... po lewej salon z aneksem kuchennym ma być po środku wyżej łazienka, poniżej mały przedpokoik, korytarzyk, a po prawej wypialnia z balkonem




    Korytarzyk, wejście do sypialni i łazienki




    Łazienka




    Wejście do salonu z korytarzyka...




    Salon tzn na tej ścianie po lewej ma być aneks kuchenny a pod oknem stolik




    To samo co wyżej ale od góry...




    Salon widok od strony aneksu...




    Widok z miejsca gdzie ma stać stolik w aneksie na salon po prawej i po lewej korytarzyk i wejście na góre...




    Sypialnia, widok na balkonik...




    Sypialnia widok z wejścia... na skosie ma byś szafa zabudowana na całą ściane...




    Pod oknem dachowym w korytarzyku mam dwie takie wnęki i jakoś je wykorzystam chyba....




    Korytarzyk po lewej wejscie, po lewej wejście do salonu...




    Widok z salonu na korytarzyk, na wprost sypialnia, po prawej ta zabudowa to przyszłe schody na dół mają być...



    Takie tam konstrukcja dachu...




    A i macie mnie ostro jechać jak coś źle zrobie... potrzebuje dużo motywacji
    Ostatnio edytowane przez xxxVIPxxx ; 21-10-2014 o 19:14

  2. #2

    Domyślnie

    A prace nad wykończeniem wyglądają tak... powoli mi to idzie... no ale robie tylko sam wszystko... najgorsza była belka która miała 5m jakieś i 20x20cm przekrój... ledwo co ja tam wtargałem... Może to nie wygląda ciekawie... no ale wykorzystuje to co jest... na to pójdzie osb 22m mam nadzieję że sufit z gk nie będzie pękał... rozstaw belek to jakieś 80cm...









    [/i]
    Ostatnio edytowane przez xxxVIPxxx ; 21-10-2014 o 19:12

  3. #3

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem pooglądać płyty OSB na podłogę na stryszku i mam problem.... chciałem 22mm, ale trzeba czekać trochę czasu.. a chce mieć podłogę z głowy i częściowo pozamykać pomieszczenia... W składzie drewnianym za 74zł proponują mi OSB o grubości 18mm i mówią że wystarczy i nie będzie się uginać... z tym że rozstaw belek mam 80cm i nie wiem czy płyta się nie ugnie przy chodzeniu itp... w sumie stryszek ma być wykorzystany do przechowywania kartonów itp więc dużych obciążeń nie będzie... i mam dylemat teraz

    18mm wystarczy ?

  4. #4

    Domyślnie

    remont to cierpliwoscja bym poczekal bo 80cm to sporo.bywasz w sniatowie?

  5. #5

    Domyślnie

    Wracając do tematu... wygląda to tak... płyta będzie 2,5 x 1,25 będzie wykorzystana w całości... tutaj na rysunku rozrysowałem pierwszą płytę... reszta będzie miała takie same mocowania.. Rozstaw belek około 82cm

    Płyta będzie opierać się na zielonych belkach i dodatkowo na tych fioletowych które dojdą...


    Ostatnio edytowane przez xxxVIPxxx ; 21-10-2014 o 19:14

  6. #6

    Domyślnie

    Ja u siebie mam płytę 22 i rozstaw belek 60 cm i powiem ci że jak dobrze skoczy to się ugnie płyta. Przy czym ja łączenia podkręcałem dodatkowo kawałkami płyt więc stabilnie się to trzyma ale znajomy ma podłogę na płycie 18 i trochę pracuje. Może nie mocno ale pracuje. Radzę poczekać. Warto

  7. #7

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem w Castoramie... i doznałem szoku... myślałem że w hurtowni gdzie sprzedają samo drewno będzie taniej a tu...

    OSB 18mm w hurtowni 74zł w Castoramie 58zł z tego co pamiętam....

    OSB 22mm w hurtowni 99zł w Castoramie 74zł...

    Z tym że zabrakło by mi kasy... miałem brać 3 płyty i potem dwie... ale zdobędę brakującą kasę na dniach i odrazu kupie 5szt 22mm żeby nie marnować kasy na transport 2 razy...

    Tak z ciekawości zapytam ile wychodzi m2 sufitu podwieszanego ? Tak mniej więcej... bo będę miał jakieś 2500zł na przełomie lutego i marca więc może bym już zakupił materiały na sufity...

    Zna ktoś jakąś dobrą i tania firmę co robi/sprzedaje okna PCV ze Szczecina lub okolic ? Musze kupić 6 okien I kase na okna dostane w prezencie więc chciałbym żeby były w miarę tanie żeby nie nadużywać budżetu domowego Najlepiej z opcją białe z zewnątrz, faktura drewna wewnątrz... bo chyba takie już produkują ?


    Ehhh no i przyszedł rachunek za gaz.... 1000zł W wakacje trzeba będzie szukać normalnego pieca na koks, węgiel itp bo gazem się nie opłaca...

  8. #8

    Domyślnie

    m2 sufitu bez stelaża (ja kręciłem do belek bo akurat mogłem) wychodzi tyle co m2 regipsu + 1 zł na śruby + 5 zł na spoinowanie. Ze stelażem pewnie dojdzie około 15 zł na m2. Ale to tak na oko. Pewnie ci co robili będą lepiej szacować

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj przyjechały płyty OSB... oczywiście 22mm jak polecaliście... Oczywiście był problem jak wrzucić płyty na piętro... i okazała się niezastąpiona pomoc kolegi... ledwo co ale daliśmy rade... ciężkie to jak nie wiem... później wrzucę foto... teraz mam pytanie... czym je przykręcać do belek ? Tzn mogą być takie czarne wkręty do g/k drewno ? Jakiej długości one mają być ? Bo kupiłem 4,2 x 70 ale na za krótkie mi wyglądają... z tym że czytałem że niby te 45 wystarczają... sam teraz nie wiem....

  10. #10

    Domyślnie

    Prawidłowo powinny być takie złote dedykowane do drewna. Ja u siebie waliłem 50 mm do przykręcania k-g do drewna.. Niestety mają tą wadę że często łeb się ukręca i ilość zużytych śrub rośnie. Tylko u mnie podłoga będzie mało użytkowa (garderoba zimowa, strych w roli graciarni z może drugą garderobą zimową. I antresola gdzie jak mi będzie skrzypieć to wtedy przyładuje wkręty leprze (może bo mi nie przeszkadza, że drewniana podłoga lekko skrzypi). Puki co jest OK. Wkręty dawałem co 15-20 cm
    Mój remont poddasza

  11. #11

    Domyślnie

    No u mnie też podłoga będzie użytkowana rzadko bo to tylko taki mały stryszek będzie na jakieś kartony itp.... i skrzypieć też może... W sumie prędzej do piwnicy coś wyniosę niż na górę... ale skoro można to robię ten stryszek... bo tam będzie pewnie umieszczona rozdzielnia elektryczna na górę, i liczniki żeby jakoś sprawiedliwie dzielić opłaty

    No i właśnie tak jak napisałeś boję się tych złotych wkrętów.... bo to dla mnie katorga nimi skręcać... a czarne wchodzą pięknie... tylko pewnie mniej wytrzymałe są... Co do dawania myślałem nad tak co 20cm


    A więc tak wyglądają płyty już na górze... teraz trzeba je znowu wrzucić jeszcze wyżej... samemu dzisiaj nie dałem rady ich wrzucić... muszę jutro brata wziąść do pomocy...

    OSB & 6 rolek wełny które wcześniej już zostały kupione... Może wełna nie wygląda ciekawie... ale cena była okazyjna... i napewno nie była zalana czy coś... leżała u kolegi na strychu przy oknie... i słońce trochę "popsuło" tą folię w której wełna jest zapakowana... Poprostu pokruszyła się... wiem że raczej nie można mieszać różnych firm no ale trudno... lepsze to niż nic... Za tą cenę nie będę wybrzydzał... drugą warstwę wełny dam już jednej firmy...








    A i za jakiś czas będą pomiary okien.... okazało się że mój znajomy właśnie pracuje w firmie co montuje PCV, pytałem jak z cenami... powiedział że cenowo ich okna wypadają dobrze... więc za 2-3 tyg jak dobrze pójdzie będą robione pomiary i potem z 2 tyg trzeba będzie czekać na okna...

  12. #12

    Domyślnie

    Nie przejmuj się ja dawałem ścinki wełny bo miałem za grosze (dosłownie) i tez trzymam ciepło. Może nie tak jakby to było z porządną ale leprze niż nic.
    Mój remont poddasza

  13. #13

    Domyślnie

    No i mam podłogę... niestety walnąłem się w obliczeniach i musiałem lekko podciąć płytę ale już jest ok... narazie można tylko po środku chodzić ale zaraz zabieram się za dodatkowe punkty podparcia

    Chwilę przed...






    I po operacji






    Widok na salon z góry... tam nie będzie podłogi, bo chce zrobić wyższy sufit żeby salon nie był za niski... Więc niski stryszek odpadał... szkoda kasy....




    I uwaga na sam koniec rarytas.... oryginalne pajęczyny... jakoś tak z początku lat 90...


  14. #14

    Domyślnie

    Ehhh mam problem robię wzmocnienia do tych płyt... i przydało by się przykręcić taką deskę/belkę nie wiem jak to określić o wymiarach 5x14cm... a dlaczego problem... ? nie wiem czego użyć... jakich wkrętów, kotew ? no naprawdę nie wiem... jaka średnica itp... ehh drugim problemem jest czy wiercić w pustaku czy w zaprawie pomiędzy pustakami... z tym że zaprawa nie była dawana na równo między pustakami... i teraz są szczeliny po 3-5cm...

    Myślałem że taka zabawa w wykończenie jest łatwiejsza... wiadomo coś bym dobrał... ale wolę żeby było to zrobione chociaż częściowo zgodnie z technologią...



    A i teraz pytanie za 100pkt jeżeli przygotuje instalacje pod centralne to czy zamiast pod piec... w celu sprawdzenia szczelności można podpiąć ją pod instalacje wodną ? Czy będzie za małe ciśnienie ? Bo do lipca nie mogę wyciągnąć rur od centralnego na górę (wiąże się to z kuciem w kuchni.. a mały remoncik przewidziany jest dopiero jak będzie ciepło)

    Wiem że pytam się na przód ale wolę wcześniej się przygotować... mam nadzieje że na początku lutego kupię parę grzejników i rurek i zacznę robić inst centralnego... żeby poustawiać sobie rury w bruzdach i potem zatynkować...

  15. #15

    Domyślnie

    Co do przykręcenia belki jak rozumiem do ściany to w pustaku chyba najlepiej użyć kotew chemicznych i jakiś śrub 10 mm i to długich żeby 15 cm w mur weszły (w końcu trochę to musi utrzymać). A jak chodzi o rurki to nie widzę problemu, żeby sprawdzić szczelność z instalacji wodnej. Ale fachowcu mogą mieć inne zdanie, ja oceniam na swój własny rozum
    Mój remont poddasza

  16. #16

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za remontowe postępy i obiecuję, że będę tu zaglądać

  17. #17

    Domyślnie

    Ehhh pewnie będziecie się ze mnie śmiać... jeszcze dobrze początku prac nie widać, a już kupuje tak przedmiot No ale ja tak mam okazji nie przepuszcze... Będzie idealna do osobnej toalety, trafi tam sedesik i taka oto szafka ze zlewem Zawsze to będzie jakieś miejsce na środki czystości itp...



    Wiem że szału nie ma.. ale narazie ma być tanio i w miarę ładnie... Żeby dało się spokojnie mieszkać

    Kupiona za całe 70zł, nowiusieńka złożona tylko do zdjęcia... ehhh kocham allegro Jak patrzyłem na takie same to minimum 100zł drożej... czyli już mam pierwszą oszczędność...


    A tak ogólnie trwa walka z wypoziomowaniem podłogi z OSB... jakoś tak na tych 2.5m 2cm różnicy mnie denerwuje... mimo że to tylko stryszek...

  18. #18

    Domyślnie

    Witam. Widzę, że będziemy miec na forum następne poddasze po gruntownym remoncie Bedę podgladać.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  19. #19

    Domyślnie

    Prace w sumie można powiedzieć i idą i stoją... bo są niewidoczne... Po pracy odśnieżanie... już powoli nie wyrabiam... A potem na górę... i parę śrub się wkręci, na dodatek krucha wypłata była...

    No ale tak jak wyżej udało się wyrwać umywalkę z szafką za 70zł, śruby w Castoramie za 100zł.. tu akurat okazji nie było...

    Grzejnik roczny Purmo bez śladów użytkowania z głowicą za 110zł 60x40cm... może trafi pod okno dachowe...




    I dodatkowo nowiutka paleta pustaków wienerberger chyba 96szt 11,5cm + taka sama paleta tylko że zwrotów z budów połówki, 1/3, 2/3 itp zawsze to nie trzeba będzie niszczyć nowych pustaków, w gratisie 3 worki cementu z dowozem, 5 palet pod pustaki żeby nie leżały na ziemi ,a to wszystko z pomocą przy rozładunku... uwaga za niecałe 300zł Ma się te znajomości w hurtowni





    Tylko teraz mam problem... z tego co znajomy mi mówił paleta waży lekko ponad 1000kg i boję się żeby coś ze stropem się nie stało... z drugiej strony strop jest lany, na oko 10cm może więcej i zbrojony prętami chyba o średnicy 8mm więc powinien wytrzymać bez ugięcia... i nie wiem teraz czy ścianki stawiać na tym stropie bezpośrednio, czy na drugiej wylewanej warstwie która będzie czyli cieńki styropian + wylewka z 3cm... ehhh gubię się powoli... myślałem że mniej problemów będzie...

  20. #20

    Domyślnie

    Ja nie wiem jak z nośnością stropu który już jest. To trzeba by fachowców pytać. Pewnie da to radę. Ale jak chodzi o wylewkę na styropianie to stropu ona nie wzmocni a z tego co czytałem to murowane ścianki stawia się na stropie a nie na wylewce.
    Mój remont poddasza

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony