dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41

    Domyślnie

    Cześć, konkretna robota i szacun. Słuchaj, jak długie masz te belki i ile płaciłeś za nie?

    Piszesz, że się uginają, zależy jak długie, ale przy ok 4m długości i 8cm to nie powinny się zauważalnie giąć.

  2. #42

    Domyślnie

    Belki kupiłem długości w przybliżeniu 440cm w sumie zapłaciłem jakoś około 800zł

    Rozpiętość to właśnie 4m Belki już zabetonowane dawno usztywnione i jest w miarę ok ugina się ale w sumie niezauważalnie

    Strop w trakcie prac Mam nadzieję że wytrzyma... pierwszy raz coś takiego planowałem i robiłem






    Aktualnie po skończeniu stropu zaciągnąłem ścianę szczytową i zajmuję się mocowaniem listewek dystansowych i łapaniem membrany






  3. #43

    Domyślnie

    No i całkiem dobrze ci to wyszło, OSB jakie dajesz 25mm? Ja też planuję sobie zrobić podobny strop, tylko o większej rozpiętości ok 4,5m, ale nieużytkowy, jedynie pod sufit podwieszany i jakiś schowek na górze. Planuję dać belki ok 6cm x 20cm. To jeszcze sprawa dyskusyjna bo może zrezygnuję ze stropu i podwieszę sufit do jętek.
    Ostatnio edytowane przez Miszcz Jaszczonb ; 23-09-2014 o 23:44

  4. #44

    Domyślnie

    Niestety OSB 22mm bo mam sporo ścinków 22 i dodatkowo miałem na stanie taką jedną nową płytę... Zależy jak wyjdę ze schodami to może dołożę na te płyty jeszcze jakieś 5-8mm


    A tak generalnie zmuszony byłem do zakupu zszywacza.... zajechałem 3 zwykłe zszywacze i już miałem dosyć plucia po 2 zszywki, nie dobijania itp.. Poczytałem trochę na forum i wybór stał się prosty... cena trochę wysoka... ale w końcu to mercedes wśród zszywaczy




    Zająłem się ścianą pod TV... dołożyłem dodatkowo kanał do gniazdek żebym mógł w razie czego dorzucić jakiś przewód jak wejdzie jakaś nowinka technologiczna albo brakowało by jakiegoś kabla










    Kolejny zakup to wół roboczy... Jednak Transporter T4 jest za mały Koniec z płaceniem za transport




    Generalnie robię wszystko żeby tylko nie zajmować się gładziami Chociaż kupiłem już nawet żyrafę żeby nie trzeć ręcznie to jakoś uciekam od tego tematu.... Boję się narobić dołów i górek A bez gładzi nie zacznę wylewek

  5. #45

    Domyślnie

    Sam te sciany tynkujesz? roboty przy tym co nie miara i jeszcze upaćkać się idzie, ale efekt końcowy i wykokonanie własnymi siłami jest bezcenne, szacunek.

  6. #46

    Domyślnie

    Sam, sam Wszystko robię sam wyjątkiem będzie składanie rozdzielni z prądem... pewnie sam bym to zrobił, ale kuzyn elektryk jest winien przysługę i chce się zrewanżować więc niech robi Co do tynków na początku był dramat.... teraz już końcówka tynków, a dopiero co nabrałem wprawy i z chęcią bym więcej potynkował sobie

  7. #47

    Domyślnie

    Powiem ci, że trochę ci zazdroszczę, ja również sam robię u siebie, ale jesli chodzi o tynkowanie to bym się zastanawiał, może sam się podejmę tego bo wiem ile robota kosztuje a co się orobisz to twoje, jednak zawsze jakiś pieniądz zostaje w kieszeni na inne rzeczy no i satysfakcja, że człowiek zrobił to sam i wie co ma. Co do elektryki to mnie też to czeka i o ile jakieś drobne instalacje potrafię sam wykonać to już z dużą rozdzielnią bym się obawiał zabawy i wolę powierzyć to fachowcowi.

  8. #48

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu spróbował Pierwsze kroki najmilej wspominam Więcej zaprawy na podłodze niż na ścianie Jak byś kupował gotowe mieszanki z najniższej półki cenowej dołóż parę groszy na worku i kupuj Atlas cem-wap. Najpierw leciałem tynkfixem z Lerła... i jakiś taki słaby, mało plastyczny i nie jest tak twardy jak Atlas, gorzej też mi się zacierało Ale człowiek uczy się na błędach Fakt faktem najbardziej lubię tynk gipsowy MP75 ale nie wszędzie go daję ze względu na cenę i nie równe ściany.... Może jeszcze jak by wychodziło mi zacieranie idealnie gładkie to i by się opłacało, ale postanowiłem że wszędzie położę gładź i tyle

  9. #49

    Domyślnie

    Mam u siebie na poddaszu ściany zewnętrzne z pustaka MAX, dosyć równe a działowe z betonu komórkowego solbeta, wiadomo równiótkie. Na początku myślałem, że zrobię płytami karton gips na klej, ale tak sobie pomyślałem, że tradycyjne tynkowanie może dać lepszy efekt, przede wszystkim chodzi o trwałość i solidność, zawsze to dodatkowo zwiąże i wzmocni ścianki działowe i zawiesić coś można. Jednak, jak pamiętam to zawsze miałem problemy z tego typu pracami, jak szpachlowanie etc, zawsze się upaćkałem i narobiłem syfu, najgorzej mam z zaciąganiem gipsu czy szpachli bo nie mogę nabrać wprawy.

  10. #50

    Domyślnie

    Małe przymusowe zakupy



    Tynkowanie ściany pod TV










  11. #51

    Domyślnie

    No i super ci robota idzie.

  12. #52

    Domyślnie

    Ponad tydzień po za Szczecinem ale już wróciłem i pora zakasać rękawy Porobiłem porządki w salonie, a teraz aktualnie pomału stawiam konstrukcję pod schody










  13. #53

    Domyślnie

    Pierwsze cięcia i spawy już za mną Mam nadzieję że konstrukcja wytrzyma Na razie tak to się prezentuje

    Udało mi się po znajomości załatwić cięcie i wiercenie blach w gratisie















    Mam nadzieję że wiertarka podoła i da radę wywiercić kilkanaście otworów o średnicy 16mm na głębokość około 30cm.... Bo niestety sprzęgło w niej już pada

  14. #54

    Domyślnie

    gratuluję samozaparcia i motywacji do działania. Efekty niesamowite.
    Ja jestem właśnie przed wykończeniem piętra w swoim rodzinnym domku.
    Tyle, że ja muszę wziąć na to kredyt niestety.. Ale jeśli chodzi o wykonanie to nie będą żadne firmy tylko znajomi wspólnymi siłami będą próbowali coś tam zdziałać. Mieszkanie ma ok 100m2. Okna są już wprawione, na podłagach gołe wylewki, jeśli chodzi o elektrykę to wiem, że założony jest osobny licznik i w jednym pokoju jest już prąd. Ogólnie jeden pokoik taki malutki jest już zrobiony i w lato można było tam pomieszkiwać. Ale teraz przyszła zima a niestety ogrzewania nie ma. Powiedz ile kosztowało Cię to wszystko do tej pory i ile myślisz, że wyniesie Cię całość do momentu zamieszkania tam... Chciałabym mieć ogólny wstępny zarys tego na ile kredytu muszę się szykować z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Dziękuję za odwiedziny

    Co do kosztów to będzie ciężki temat... Większość rzeczy kupuję okazyjnie Np teraz kupiłem styropian pod wylewki za 1/3 ceny rynkowej, kable kupowałem za połowę ceny , profile do regipsów też kupione za 1/3 ceny, wełna prawie za darmo Szukam kombinuje i jakoś się udaje Nawet gniazdka kupiłem takie jak marzyłem z firmy Ospel za 1/3 ceny bo zdjęte były z deweloperskiego mieszkania Grzejniki brałem za 50zł/szt nowe z małymi wadami Co do cen mogę podać cenę tynków bo min je kupowałem w sklepie m2 około 16zł-20zł zależy jak nierówna była ściana... Nawet głupie kształtki miedziane kupiłem w sumie na wagę po upadającej firmie Więc wyszły mnie grosze w porównaniu do ceny sklepowej Co do kosztów nie chce szacować Np teraz pracuję nad schodami półkowymi... Koszt takich schodów w firmie to od 12tyś w zwyż.... ja kupiłem nową stal za około 150zł warta ponad 1000zł.... Do tego kupię drewno za 1000-1500zł tu niestety nie zaoszczędzę bo nie mam znajomości... Ale i tak schody wyjdą za grosze... W sumie nawet nie liczę ile wydałem kasy na to wszystko do tej pory Coś jest potrzebne jadę i kupuję Nie mam teraz kasy na wylewki chociaż powinienem je już robić to działam w temacie schodów żeby nie było przestojów

    A tak generalnie pomału do przodu

    Prowizorka podest....




    I lecimy dalej z listwami nawet nie wiem kiedy, a już 130 listew poszło






    Wytynkowałem ścianę od aneksu do końca






    I w prymitywny sposób wytyczyłem oś dachu potrzebną mi do dalszej budowy schodów


  16. #56

    Domyślnie

    Słuchaj co do tynków, pisałeś, że ten kreisel tynfix jakiś słaby a atlas dobry, ale który to tynk? ten http://www.leroymerlin.pl/materialy-...9780,l377.html czy może ten http://www.atlas.com.pl/pl/produkty/...YNKARSKA_ATLAS
    Poza tym, czy obrzytka jest konieczna, jeśli wcześniej porządnie zagruntuje się ściany?

    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Ja tynkowałem tym z Lerła bo najbliżej miałem gdzie kupić Co do obrzutki ja dawałem Ale nie gruntowałem ścian Kiedyś gruntów nie było i jakoś tylko się trzymają Ja zwilżałem ścianę, obrzutka... za kilka dni znowu zwilżenie i na to tynk Na razie trzyma się bdb i myślę że będzie się trzymać latami

  18. #58

    Domyślnie

    Kolega coś działa? może jakieś nowe zdjęcia? .

  19. #59

    Domyślnie

    Działa, działa Nawet teraz w przyspieszonym tempie Zapuściłem trochę temat ale się teraz poprawię Coś tam do przodu prace poszły... w sypialni zrobiłem wylewkę, rzuciłem 2x gładź, stelaże pod sufity i częściowo dociepliłem, uruchomiłem wodę już z właściwych pionów szykuję się teraz do lania łazienki, toalety i korytarza Mam tylko problem bo nie mogę znaleźć nigdzie tanio XPS.... boję się kłaść styropian pod wylewkę w WC i łazience ze względu na obciążenia... w sypialni styro niby podłogowe a wylewka się ugina w narożnikach... a dałem 6cm i 5cm zbrojonej wylewki i czuć że styropian jest tak jakby miękki...

    Tak w skrócie... Lerła mnie wykiwało, to ja wykiwałem ich Skorzystałem z dnia darmowej wysyłki




    Moja pierwsza wylewka... 16h zajęło mi robienie jej samemu




    Tak było jak zaczynałem....



    Tak jest teraz Doszła jeszcze konstrukcja sufitu pod GK niestety nie ma na foto


  20. #60

    Domyślnie

    Trochę zaległości co podłubałem od marca... w sumie nic się nie działo ciekawego

    W sypialni rozciągnąłem membranę



    Potem stelaże i wełna






    Ostatnio pokończyłem część instalacji





    Oraz szykowałem łazienkę pod wylewkę







    Posprzątałem trochę korytarz żebym miał jak ganiać z wiadrami



    Wylewki kupione i przywiezione...



    Dzisiaj wylewka rozłożona... ale fotek nie mam Jutro porobię... Generalnie mam problem z wygładzeniem...

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony