dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 160
  1. #1

    Domyślnie AD-28k - nasz dom

    Witam wszystkich, za późno żeby zacząć prowadzić dziennik, choć zdjęcia by się znalazły, postanowiłam więc zaprezentować nasz dom w tej galerii. Na początek projekt:





    A teraz nasza realizacja:
    Elewacja w trakcie roboty, na razie raz zaciągnięte klejem, czekamy na tynkowanie w przyszłym tygodniu:



  2. #2

    Domyślnie

    A teraz trochę wnętrz:
    Kuchnia

    i wizualizacja

  3. #3

    Domyślnie

    Z kuchni przejście do salonu

    i salon


    z tej długiej ściany jestem naprawdę dumna, podoba mi się jak wyszła.

    I jeszcze schody w trakcie realizacji, bo nie ma jeszcze balustrad.


  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli macie jakieś uwagi, wszystkich chętnie wysłucham, pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Wisiu, ale gdzie komentować ?

    mnie się b.podoba i od razu pytam jakie masz drewno na elewacji?
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Mnie się wydawało że od razu w tym poście można komentować, nie mogę założyć komentarzy do dziennika bo to nie jest dziennik. Jeśli mam jeszcze coś założyć to mnie tu oświećcie, założę.
    Drewno to modrzew, ale nie jakiś syberyjski czy północny , po prostu polski modrzew.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisia30
    Mnie się wydawało że od razu w tym poście można komentować, nie mogę założyć komentarzy do dziennika bo to nie jest dziennik. Jeśli mam jeszcze coś założyć to mnie tu oświećcie, założę.
    Drewno to modrzew, ale nie jakiś syberyjski czy północny , po prostu polski modrzew.
    Miło powitać krajankę
    Wisiu większość w swoich dziennikach opisuje krok po kroku poczynania na swojej budowie i przeszkadzają im obce wpisy, zapytania dlatego zakładają komentarze do swoich dzienników, w których można komentować , pytać, chwalić i prowadzić miłe towarzyskie pogaduchy.
    Inni wolą mieć w jednym miejscu wszystko, opisują swoją budowę i odpowiadają jednocześnie na pytania..
    No i znalazł się Twój dziennik w odpowiednim miejscu
    pozdrawiam

    Edzia

  8. #8

    Domyślnie

    Wisia bardzo nieprzeciętny i oryginalny projekt.

  9. #9

    Domyślnie

    Wisia bardzo nieprzeciętny i oryginalny projekt. Świetnie się zapowiada.
    Ja mam pytanie, co to za cudo masz na tej dużej ścianie?

  10. #10

    Domyślnie

    Na tej dużej ścianie mam tynk Knauf tylko jak go nakładali to robili to zwykłą miotłą (taką z brzozowych rózeg). Ja dałam wykonawcom tylko zdjęcie jak to ma wyglądać, a oni sami wymyślili jak zrobić. Mogę wkleić zbliżenie, bo mam akurat zdjęcie. Ta ściana jest jeszcze nie pomalowana, ale będzie dwukolorowa, podkład jaśniejszy - taka wanilia, lub bardzo jasna kawa, a same te wypustki raczej czekoladowy brąz.

  11. #11

    Domyślnie

    Wisia dzięki wielkie.
    To znaczy, że to tynk strukturalny? Może jakiś symbol?
    Proszę o zbliżenie.

  12. #12

    Domyślnie

    Projekt iście nietypowy, pewnie w związku z wąską działką.
    Zapowiada się oryginalnie. Zdradź jak zostały wykonane schody. Stopnice są drewniane, a te belki na których się opierają, to z czego zostały wykonane?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edmar70
    Wisia dzięki wielkie.
    To znaczy, że to tynk strukturalny? Może jakiś symbol?
    Proszę o zbliżenie.
    Ten tynk to tynk maszynowy KNAUF MP70 (nie N) taki gruboziarnisty. Fajnie wygląda na ścianach bo ma strukturę zwykłego tynku cementowo-wapienego i można nim poprawiać niedoskonałości po tynkarzach.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekO
    Projekt iście nietypowy, pewnie w związku z wąską działką.
    Zapowiada się oryginalnie. Zdradź jak zostały wykonane schody. Stopnice są drewniane, a te belki na których się opierają, to z czego zostały wykonane?
    Te belki są drewniane, pomalowane jedynie na biało, białe będą również balustrady a poręcz w kolorze stopnic.

  15. #15

    Domyślnie

    We wnętrzach kładą kafelki na dole. Zdecydowaliśmy się na travertino 02 z Nowej Gali. Ogólnie kafelki podobają mi się i podjęłabym taką decyzję jeszcze raz, ale... najpierw zamówiliśmy 30 metrów, bo roboty trwały na górze domu więc nie blokowałam sobie kasy, jak przyszło do domawiania reszty metrażu to dzięki forum (i całe szczęście) okazało się że te kafelki to nie tylko są w kolorze 02, one są w odcieniu F-21 i Kalibracji R. No i sobie poczekaliśmy na odpowiedni odcień i kaliber, żeby pasowały do reszty. Jak już wreszcie są to mam takie zastrzeżenie że niektóre są powyginane jak łódki, po prostu się kolebią i pewnie reklamowałabym to, ale potniemy je i pójdą na cokoły, bo trzeba by czekać pewnie ze 2 miesiące na wymianę. Jestem tym trochę rozczarowana bo cena za metr to 89 zł.
    A teraz zdjęcie kafelka ze strony producenta i w trakcie roboty u nas.




    One mają taki lekki połysk i ogólnie wyglądają jak kamień gdzieniegdzie przeszlifowany.

  16. #16

    Domyślnie

    Hej
    swietny domek wybudowaliscie
    bardzo podobaja mi sie schody i elewacja, czy u Was rowniez bedzie zielony tynk?

  17. #17

    Domyślnie

    Wisiu jestem pod wrazeniem, tym bardziej ze bede miec podobnie nietypowy domek, postaram sie wkkleic tez projekt mojego.
    Mam generalnie wlasnie podobnie skonstruowane schody i caly czas zachodze w glowe jak je rozwiazac.Napisz czy schody sa jakiegos projektu ii kto je robil? ewnetualnie interesuje mnie rowniez koszt wykonania.Napisz jelsi mozesz skad wzielas ta elewacje drewniana , jaka firma i jaki koszt polozenia.Ja mam dosc sporo elewacji drewnianej w projekcie i chcialabym znac realne koszty.Ceny mozesz podac na maila jesli nie chcesz tutaj.
    Czy w domku bedziesz miala polozony tylko zwykly tynk czy tez gladz?
    pozdrawiam i jest na prawde super!

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    naprawdę oryginalny projekt. przyłączam się do prośby o fotkę "z bliska" ściany ze strukturą

  19. #19

    Domyślnie

    Najpierw ściana w salonie:

    to było zbliżenie, oraz moja inspiracja, zdjęcie które przekazałam fachowcom

  20. #20

    Domyślnie

    wisia30 wiem ze zastanawialas sie nad murkiem zamiast balustrady, na czym w koncu stanelo?
    bo jesli wciąż sie zastanawiasz to namawiam do murku

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony