dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 36
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 714
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie Jak stworzyć własną dekorację okienną i nie tylko....

    Witam. Zajmuję się szyciem wszelkich dekoracji okiennych takich jak firany, zasłony, lambrekiny, rolety rzymskie i weneckie, panele itp. Poza dekoracjami wykonuję także inne "dodatki " do wnętrz jak: obrusy, nakładki, serwetki, narzuty, jaśki i inne. Zakładając tą stronę postawiłam sobie duży cel. Jaki? Nauczyć Was korzystania z maszyn domowych i udowodnić, że na zwykłych maszynach, które być może chowacie w Waszych szafach, można bardzo prosto z odrobiną chęci i czasu stworzyć wspaniałe wnętrze nowego domu czy mieszkania. Aby rozpocząć ten etap, za pomocą zdjęć i opisów, postaram się dokładnie wytłumaczyć schemat i zasady działania maszyny "domowej". Pokażę jak prawidłowo powinna przebiegać nitka górna i dolna, jak wygląda ścieg i jakie są jego rodzaje. Obiecuję, że wszelkie nazewnictwo będzie bardzo proste i postaram się w miarę dokładnie wszystko tłumaczyć. Potem objaśnię zasady dokładnego szycia. Mam nadzieję, że moje porady spowodują to, iż uwierzycie w siebie i odkryjecie to, co jeszcze nie odkryte. Czasami może być tak, że przez kilka dni nie pojawię się na forum a to tylko z racji tego, że mam sporo pracy. Ale zawsze staram się nadrabiać zaległości. Ci co zaglądają na inny temat: Dekoracja okna, gdzie również się udzielam to doskonale wiedzą co mam na myśli. W razie potrzeby podaję mój email: [email protected].
    A więc zaczynamy.................
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Melduję się

  3. #3

    Domyślnie

    Witam serdecznie jakiś czas temu znalazłam wątek ''dekoracja okna '' i od czasu do czasu wchodze i zobaczyłam że otwierasz nowy wątek Super poniewaz zamierzam z niego korzystac pomału...
    na razie z pomoca siostry zrobilam sobie zaslonki ale używanie maszyny to dla mnie czarna magia wiec prosze o super rady i pozdrawiam serdecznie Asiu



    Może jakaś rada

  4. #4

    Domyślnie

    To ja też do Was zawitam , a w miarę wolnego czasu postaram się coś dodać od siebie.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  5. #5

    Domyślnie

    Chętnie pouczę się szycia z Wami

  6. #6

    Domyślnie

    i ja nieśmiało się zapisze bo chce sie nauczyc czegoś ale narazie niestety maszyny nie posiadam

  7. #7

    Domyślnie

    ja maszynę posiadam i 19 okien do ubrania, może dzięki temu wątkowi i umiejętności przyjdą

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo pozyteczny i potrzebny temat
    Twoja pomoc na pewno bedzie nieoceniona
    Pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Tylko nie wiem, czy nie powinien być w dziale "Zrób to sam"?

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    AsiaMariusz wspaniale ja bardzo chętnie pisze się na takie zajęcia bo mam fisia na punkcie wystroju okien a mam ich 6 . Bo dla mnie jak jest ładne okno i podłoga to resza się "ułoży" . Do tej pory kupowałam na Allegro ale to trochę kosztuje a mam maszynę NewLife elegance 4084D oraz coverlock Pfaff 4852 więc brakuje mi tylko wskazówek co i jak . A to moje okienko w "salonie" hi hi


  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Melduję się
    ja tez

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejki
    Cytat Napisał OK
    Melduję się
    ja tez
    Ja to już nawet mam pierwsze pytanie
    Ale na początek chyba dobre

    Jak się zabrać do krojenia materiału (żakard - żeby nie było za letko) o powierzchni 2,8 x 2m
    Muszę cholerstwo skrócić, ale nie wiem, czy jednoosobowo to w ogóle jest sens podchodzić do tego, czy lepiej wezwać posiłki

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witajcie i ja chętnie będę zaglądać na ten wątek Może uda się coś samodzielnie zmajstrować.
    oliwia07 mam pytanie jaki to rodzaj taśmy? Super się prezentuje.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynap3
    Witajcie i ja chętnie będę zaglądać na ten wątek Może uda się coś samodzielnie zmajstrować.
    oliwia07 mam pytanie jaki to rodzaj taśmy? Super się prezentuje.
    Taki jak w prawym dolnym rogu. Są w sklepach dostępne.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Cytat Napisał katarzynap3
    Witajcie i ja chętnie będę zaglądać na ten wątek Może uda się coś samodzielnie zmajstrować.
    oliwia07 mam pytanie jaki to rodzaj taśmy? Super się prezentuje.
    Taki jak w prawym dolnym rogu. Są w sklepach dostępne.

    A może tak , taśma nazywa sie kielichowa
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign
    Cytat Napisał OK
    Cytat Napisał katarzynap3
    Witajcie i ja chętnie będę zaglądać na ten wątek Może uda się coś samodzielnie zmajstrować.
    oliwia07 mam pytanie jaki to rodzaj taśmy? Super się prezentuje.
    Taki jak w prawym dolnym rogu. Są w sklepach dostępne.

    A może tak , taśma nazywa sie kielichowa
    O tak, to nazewnictwo taśmowe mnie przerasta

  17. #17

    Domyślnie

    I ja, i ja... super by było się czegoś nauczy. Mama krawcowa a jakos nigdy nie siedziałam przy maszynie-nie licząc dziecięcej, która jeden prosty ścieg potrafiła
    Wczoraj własnie myślałam, że fajnie by było potrafic coś uszyc z tym, że konkretnie pomyślałam o pikowaniu kapy na łóżko.Czy w tej kwestii też mogę liczyc na jkieś rady?
    Pozdrawiam panią psorkę

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign
    To ja też do Was zawitam , a w miarę wolnego czasu postaram się coś dodać od siebie.
    Witam Cię bardzo i nawet nie wiesz jak miło Cię ponownie widzieć
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał andape
    I ja, i ja... super by było się czegoś nauczy. Mama krawcowa a jakos nigdy nie siedziałam przy maszynie-nie licząc dziecięcej, która jeden prosty ścieg potrafiła
    Wczoraj własnie myślałam, że fajnie by było potrafic coś uszyc z tym, że konkretnie pomyślałam o pikowaniu kapy na łóżko.Czy w tej kwestii też mogę liczyc na jkieś rady?
    Pozdrawiam panią psorkę
    Kapa na łóżko - też będzie, będą też pokrowce na krzesła. Właśnie takie szyję z kokardami z tyłu. Robię zdjęcia od samego początku żeby potem je wykorzystać.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    z tymi nazewnictwami jest bardzo cieżko. Nie chodzi o to jak co się nazywa, ale problem w tym że w każdym sklepie to samo mogą (choć nie muszą)nazywać inaczej. Często się z tym spotykam przy zakupie tkanin. Nawet ostatnio same Panie w sklepie przyznały, że same się już gubią. Ja będę opisywać dokładnie o co mi chodzi (dotyk, chwyt, rodzaj) i myślę, że z takimi informacjami poradzicie sobie same.
    Tymczasem idę porobić zdjęcia maszyny i kilku jej elementów.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

Strona 1 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony