dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 313
  1. #1

    Domyślnie projekt ARAMIS pracownia DOBRE DOMY

    Czy ktoś buduje dom Aramis (pracownia dobre domy)?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nie buduję ale według mnie projekt bardzo fajny. Ostatnimi czasy szukałam projektu z poddaszem użytkowym i właśnie Aramis był jednym z moich faworytów. (podoba mi się też hektor ale chyba będzie droższy w budowie i salon troszkę mało ustawny). Aramis wydaje się domem praktycznym, z dużymi sypialniami i bez zbędnych "udziwnień" które znacznie obniżają koszty budowy. Na górze fajnie wydzielona pralnia. Dodatkowo duża kotłownia - co jest atutem przy ogrzewaniu na paliwo stałe. Ja sama mam problem który dom budować gdyż waham się cały czas czy parterówka czy z poddaszem. Jeśli z poddaszem to najprawdopodobniej Aramis a jak parterówka to Irys z domnahoryzoncie.pl
    Jeśli jesteś zdecydowana na dom z poddaszem to myślę, że Aramis to świetny wybór
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  3. #3

    Domyślnie

    My długo nie mogliśmy się zdecydować na konkretny projekt i też mieliśmy dylemat między domem parterowym a z poddaszem jak również co do wielkości. O poddaszu zadecydował fakt lepszego oddzielenia części sypialnianej od dziennej i to, że chcę mieć balkon. Ten projekt dlatego, że jest w miarę prosty w budowie, a tym samym tańszy. I ostatecznie na coś musieliśmy się zdecydować. Hektora też rozważaliśmy - bardzo podoba mi się zadaszony taras, ale ma małą kotłownie i na parterze tylko wc i masz rację salon mało ustawny. Irysa wcześniej nie widziałam, ale całkiem przyjemny domek - tylko to przejście z kuchni do kotłowni i garażu jakoś mi nie pasuje. Braliśmy pod uwagę jeszcze takie projekty jak bella, tymek, wenecja, LK&603 z większych małgosia z hb studio. A tak osobiście to myślę, że te wszystkie udziwnienia w projektach owszem niektóre całkiem ładne, ale niestety w wielu przypadkach są bardzo niepraktyczne. a dom powinien być przedewszystkim wygodny. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

  4. #4

    Domyślnie

    Co do Irysa to będzie u mnie mała zmiana. Z pom gosp. za kuchnia będzie pralnia ze spiżarnią a kotłownię wydzielę za garażem, który zamierzam troszkę poszerzyć. Dodatkowo jeszcze dodaję oddzielne WC
    Ja cały czas się dumam czy Aramis czy Irys hehe miałam tez jeszcze kilka innych na oku, ale jak na początku próbuję sama sobie przetłumaczyć który domek jest lepszy- parterówka czy poddasze. Wspomniałaś o oddzieleniu części sypialnej od nocnej- jak jest dobre zrobiona parterówka to i w niej da się ładnie wszystko fajnie oddzielić. Ktoś kiedyś mi wspominał, że jak jest dom z poddaszem to dzieci się "izolują" gdyż zazwyczaj nie siedzą z rodzicami w salonie. W przypadku parterówki jest wszystko na 1 poziomie więc jest to mniej odczuwalne. Kolejna sprawa schody- naczytałam się o tylu wypadkach na schodach..., że sama nie wiem Zawsze chciałam mieć sypialnie na poddaszu ale z perspektywy czasu (a projekty przeglądam już ponad rok) zmienia mi się zdanie
    Ps z tych wszystkich projektów co podałaś Aramis wydaje mi się najbardziej praktyczny no chyba, że potrzebujesz jeszcze gabinet!
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chcę ci namieszać w głowie, ale jeśli chodzi o schody i o "izolowanie się" dzieci to jakoś się z tym nie zgadzaam. Wychowałam się w pietrowym domu i na schodach nigdy nikomu nic się nie stało. Wypadki zdarzają się wszędzie i na równej powierzchni też można się połamać. Co do "izolowania się" no cóż to już kwestia sposobu spędzania czasu razem, od relacji z dzieckiem. Raczej rozmieszczenie pokoi nie ma tu nic do rzeczy.
    Ale najważniejszy jest komfort psychiczny, jeśli schody mają ci spędzać sen z powiek i miałabyś ciągle się bać, ze coś tam się może wydarzyć to zdecydowanie zostań przy parterze. Po prostu musisz się zastanowić na ile ważne są argumenty za i przeciw.
    Domek Irys jest naprawdę ładny i po zmianach jeszcze lepszy. Oczywiście mój Aramis też jest piękny Tylko zastanawiam się dlaczego nikt go nie buduje... A ja już kupiłam projekt...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anitka77

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    śląskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cześć fajnie, ze wreszcie się ktoś odezwał kto również buduje lub będzie budował domek Aramis
    My aktualnie złożyliśmy projekt w Starostwie i czekamy na pozwolenie. Mieliśmy zamiar zacząć jeszcze w tym roku ale chyba
    nic z tego bo nasz projektant zwlekał ze złożeniem dokumentów i wszystko się przedłuża.
    Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to również z garażu chcemy zrobić dodatkowy pokój i gdzies tam wcisnąć spiżarkę ale jeszcze nie wiem jak to będzie.
    Zmieniliśmy też kształt wykuszu żeby był w trakcie trapezu, to chyba tyle jeśli chodzi o zmiany.
    A może już ktoś wybudował ten domek bo bardzo chcielibyśmy zobaczyć jak będzie wyglądał jeśli byłaby taka możliwość.
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Witam !
    My też zdecydowalismy sie na projekt domu Aramis!
    Mamy już zrobiony tzw. stan "0", a już niedługo ruszamy z murami (ok. 27 września)
    W aramisie zmieniliśmy niewiele: dodaliśmy filary z przodu domu, przedłuzyliśmy balkon, poza tym myslę na zmainie przeznaczeniu pralni na garderobę i zrobieniu wejscia do garderobu z pokoju, a nie z łązienki jak jest w planie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwgg84 Zobacz post
    A z jakiego materiału będziesz miała mury? Ja wybrałem Porotherm 30P+W, budowlaniec obliczył, że będę potrzebował ok 4000szt., nie wiem czy nie przesadził (już kupiłem)
    My zdecydowaliśmy sie na H+H (podobno 1800 sztuk wystarczy).

  9. #9

    Domyślnie

    bloczków betonowych u nas poszło ok. 1200 sztuk, ale tylko dlatego, ze mamy 7 warstw z bloczków.

  10. #10

    Domyślnie

    co tu tak cicho?
    nikt nie buduje aramisa?

  11. #11

    Domyślnie

    mój aramis
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PA230429 2..jpg
Wyświetleń:	480
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	28328  

  12. #12

    Domyślnie

    co do grubości krokwy to nalezy pamiętać, że w projeckcie dach jest z dachówki, my mamy krokwy 14 bo będziemy mieć dach z blachodachówki.
    co do kominów stawiane są z czerwonej cegły.
    niedługo wstawie zdjecia z salonu, kuchni i łazeinki - czekam jak zrobuią ścianki działowe.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    a ja dopiero się przymierzam do budowy aramisa na wiosnę, ale tak się właśnie zastanawiam czy silka czy beton komórkowy> jak myślićie i czemy zamienialiście bo w projekcie są silikaty

  14. #14

    Red face

    Mój aramisek :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aramis 5..jpg
Wyświetleń:	614
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	32432   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aramis 4..jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	32433   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aramis 1..jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	32434   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aramis 2..jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	32435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aramis 3..jpg
Wyświetleń:	526
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	32436  


  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwgg84 Zobacz post
    Ładnie się prezentuje, aż nie mogę się doczekać mojej budowy. Gosiaczek2g ile kosztował Cię dom w tym stanie jeśli możesz podać?
    ok. 120 tyś
    wwgg84 dostałeś zdjęcia na e-maila?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    pięknie

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rbs

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaczek2g Zobacz post
    ok. 120 tyś
    wwgg84 dostałeś zdjęcia na e-maila?
    Witam!
    My również budujemy Aramisa, mamy wszystkie pozwolenia, ale zaczynamy dopiero na wiosnę. Kupiliśmy już część materiałów. Do projektu dodaliśmy podpiwniczenie ale tylko pod częścią domu. Mam pytanie: ile poszło wam pustaka ile bloczka, ile m3 betonu, ile cegły na kominy. Jeżeli nie sprawiłoby problemu czy moglibyście wrzucić zdjęcia ze środka poszczególnych pomieszczeń na e-maila?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareckiboss10

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-220
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam my takze zamierzamy z zoną budować ten dom spełnia on najbardziej nasze oczekiwania . Wielkie dzieki dla gosiaczek2g za zdjecia , bo to one utwierdziły nas w przekonaniu , że projekt jest fajny.Bedziemy wdzieczni za jakiekolwiek informacje pozdrawiamy wszystkich Aramisów

  19. #19

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujacych i tych co beda budowac dom Aramis. Ja mam juz wszystkie pozwolenia i zaczynam wczesna wiosna, kupilem juz nawet stal i gazobeton H+H. Bede wdzieczny za szczegolowe informacje na temat budowy od tych co juz zaczeli no i jak najwiecej zdjec na zewnatrz jak i wewnatrz. Jak rozpoczne budowe postaram sie odwdzieczyc tym samym i zamiescic jak najwiecej informacji dla osob, ktore beda zaczynac.

    Pozdrawiam wszyskich i z gory dziekuje za wszelkie informacje.
    Tomek

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rbs

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łomża
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Tomek!
    My też budujemy z gazobetonu, na początek kupiliśmy 1200 szt ale wybraliśmy gazobeton z Solbetu i 1200 szt bloczka betonowego. Mamy majstra który będzie murował na zaprawę o kleju nie chce słyszeć. Mam też już gotowe drewno na konstrukcje dachu i deskowanie, drzewo mam z własnego lasu sosnowe więc trochę zaoszczędziliśmy. Mam wszystkie pozwolenia więc ruszamy na wiosnę. teraz umawiam powoli ludzi do centralnego, tynków i posadzek. piszcie ile czego kupiliście. pozdrawiam

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony