dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 177
  1. #1

    Domyślnie Projekt Z99 z pracowni Z500

    http://www.z500.pl/projekt/z99.html

    Chciałbym zapytać co sądzicie o tym projekcie? NIestety w internecie nie ma zbyt wiele informacji gdyż jest to nowy projekt. Proszę o opinie lub jakieś rzucające się w oczy wady tego projektu - lub co byście w nim zmienili.

    Projekt powstał na bazie innego projektu tej firmy - Z1.

    Mnie na pierwszy rzut oka martwi brak komina wentylacyjnego w kuchni.
    Na plus dla mnie przemawia dodatkowy pokoik na dole.


    Napiszcie co sądzicie....

  2. #2

    Domyślnie

    No dajcie chociaż parę uwag....

    Nasze założenia były takie:
    powierzchnia ok.100m2
    dwuspadowy dach
    bez okien po bokach (wąską działka)
    dodatkowy pokoik na dole

    Ale może ktoś dostrzeże jakieś rażące wady/błędy projektu - my już nie możemy obiektywnie ocenić niestety

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wooz

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    chris.p nie jestem specjalistą, ja też jestem na etapie wyboru projektu i nawet zainteresowałem się projektem z tej samej pracowni, a mianowicie z47. Ten projekt na pewno nie jest taki uroczy jak wasz, ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę która, przynajmniej dla mnie jest bardzo ważna, chodzi mi o skosy na poddaszu, które zaczynają się dopiero na wysokości 225cm. Nie znalazłem takiego rozwiązania w żadnym projekcie o charakterze tradycyjnym z dachem dwuspadowym. Moi rodzice zbudowali dom (nie pamiętam nazwy projektu)z bardzo finezyjnym dachem, z zewnątrz wygląda świetnie, natomiast niskie "połamane" skosy w środku uniemożliwiają wręcz normalne użytkowanie przynajmniej jednego najmniejszego pokoju a bardzo utrudniają postawienie mebli w drugim. Oczywiście tutaj jest dach dwuspadowy więc na pewno aż tak strasznie nie będzie. Poza tym z99 wydaje się projektem bardzo racjonalnym i przemyślanym. Taki domek w sam raz jakiego i ja szukam. Mam do ciebie małe pytanko czy nie uważasz że orientacyjne kosztorysy na stronie z500 są trochę optymistyczne? bo mnie się wydaje że nawet w czasach kryzysu są one trochę zaniżone.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za pierwszą opinię. Co do kosztorysów przedstawianych na stronach WWW z projektami to też uważam, że są zaniżane. W przypadku Z99 to myślę, że minimalny koszt jego zbudowania stosując materiały na średnim poziomie cenowym to 250tys. – ale to tylko moje wstępne szacowanie. Sam projekt bardzo mi się podoba głównie ze względu na prostotę – ma swój urok. Miejsca w nim nie ma za wiele ale czego wymagać od powierzchni ~100m2 – większy być nie może ze względu na małą działkę. Myślę, że wybudowanie Z47 będzie zdecydowanie droższe od Z99. – no i ten dodatkowy mały pokoik na dole (dla nas to duuuży plus)

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ya
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.915
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Projekt ładny, ale mam kilka uwag. Zwróć uwagę, że we wszystkich pokojach na górze masz w projekcie przewidziane okna połaciowe. Nie wiem czy będziecie chcieli je robić (zależy na ile wąska jest działka ) Jeśli z nich zrezygnujecie - będzie ciemno bo okna są małe. Poza tym nie podoba mi się, że do kuchni i spiżarki trzeba iść przez cały dom - niewygodne np. przy wnoszeniu zakupów itp. Ja jeszcze chciałbym mieć w domu garderobę - przydatna rzecz. Tu jej nie ma i nie specjalnie jest miejsce żeby ją zrobić. Są niby szafy w pokojach ale nie zawsze wystarczają. Brak komina w kuchni to jakaś zupełna pomyłka.
    Koszt 213 tys wydaje się zaniżony - bardziej prawdopodobny będzie między 250 a 300 tys.
    To tyle "na gorąco"
    Pozdrawiam
    Ya

  6. #6

    Domyślnie

    Ya- dzięki za odpowiedź.

    Co do okien połaciowych to też nie wiem do końca jak to jest - bo na stronce biura przy tym projekcie jest napisane że minimalne odległości od granic to 3mb (a okna połaciowe są po obydwóch stronach) więc nie wiem czy przepis dotyczący odległości od granic działki dotyczy tylko okien w ścianach czy połaciowych również.

    Co do ciemności pomieszczeń to myślę, że nie jest tak źle (te okna nie są małe patrząc na rysunek szczegółowy)

    Co do lokalizacji kuchni i spiżarki też nie mam zastrzeżeń - bardziej martwi mnie w jaki sposób zapewnić dobrą wentylację w kuchni (brak komina)

    Zgadzam się z Tobą w kwestii garderoby - też chciałbym ją mieć a w tym projekcie nie ma na nią miejsca niestety...ale zawsze są szafy

  7. #7

    Domyślnie

    Będe wdzięczny za więcej opinii

  8. #8

    Domyślnie

    Podbijam temat
    I wstawiam fotki dla ułatwienia wydawania opinii:













    Opinie mile widziane....

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    j.a.s

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Zakupiliśmy ten projekt jako jedni z pierwszych jeśli nie pierwsi. Obecnie jest na etapie adaptacji. Zmiany w projekcie to: likwidacja wykusza poprzez przesunięcie ściany zewnętrznej do wymiaru 1036cm., przedłużenie wewnętrznej ściany nośnej na poddaszu tak aby była możliwość oparcia 2 płatwi zamiast 1 podpartej na belkach drewnianych (jak w projekcie).
    W kwesti wentylacji w kuchni i łażience na poddaszu, są tam rury spiro zakończone wywiewkami dachowymi.
    Ogólnie projekt po zmianach jest jeszcze bardziej prosty w budowie niż na oryginalnym projekcie. W wyniku przsunięcia ściany likwidacji ulegają 2 słupy żelbetowe które są przy wykuszu oraz belka żelbetowa na której spoczywała kalenica.

  10. #10

    Domyślnie

    j.a.s. - fajnie, że jest już ktoś kto kupił ten projekt myślę, że ja będę następny - to tylko kwestia czasu.

    Wydłużenie ścian to dobry pomysł (też myślałem o likwidacji wykusza na rzecz ich w wydłużenia) ale nie bardzo rozumiem o co chodzi w tej drugiej zmianie. (jestem jeszcze laikiem w kwestii budownictwa )

    A co ze ścianą kolankową? - podnosicie czy wystarczy 82cm?

    Czekam z niecierpliwością na rzuty po adaptacji

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    j.a.s

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Faktycznie piszę skrótami myślowymi ale mam spore doświadczenie budowlane.
    W kwestii ściany już wyjaśniam:
    W oryginalnym projekcie jest 1 płatew umiejscowiona w szczycie dachu. Ta płatew opiera się na 2 słupach drewnianych, które są oparte na wewnętrznej ściane nośnej parteru. Po zmianie bedą 2 płatwie które będą sie opierać oprócz ścian szczytowych na wewnętrznej ścianie nośnej która będzie przedłuzeniem wewnętrznej ściany nośnej parteru.
    Ścianka kolankowa pozostaje bez zmian, w warunkach zabudowy mam określoną max wysokość budynku. W przypadku podniesienia ścianki kolankowej aby zachować wysokość należałoby zmienić kąt dachu a tego nie chciałbym robić (zmiana proporcji)
    Po zmianach (wydłużeniu budynku) likwidacji ulega potężna belka żelbetowa na której w oryginalnym projekcie spoczywała ściana szczytowa, oraz słupy żelbetowe które podtrzymują tą belkę.

  12. #12

    Domyślnie

    Ya - co do kosztorysu tego projektu - przygotowuje od jakiegoś czasu swój "własny" kosztorys (na podstawie rysunków szczegółowych, informacji z internetu i z tego forum) i jak na razie szacunkowy koszt - 280tys. plus rzeczy o których zapomniałem/nie wiem więc w sumie wyjdzie ponad 300tys.
    Zaznaczam, że nie jest to żaden profesjonalny kosztorys ale taki orientacyjny dla mojej wiadomości.

  13. #13

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karinkaad
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Poważnie rozważam zakup z99, czy ktoś z was zaczął już budowę?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    j.a.s

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam zalany strop na z99, robią się ścianki kolankowe. W przyszłym tygodniu będzie robiony dach, ścianki działowe i elektryka.
    Co do projektu, jest bardzo prosty w budowie, 1,5 miesiąca bez dużego pośpiechu - stan surowy zamknięty.
    Ilośc stali w zestawieniu jest za duża. Trzeba kupic mniejszą ilośc stali niż w zestawieniu ok. 20%.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rrkwiatki

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie zdjecia

    Cytat Napisał j.a.s Zobacz post
    Mam zalany strop na z99, robią się ścianki kolankowe. W przyszłym tygodniu będzie robiony dach, ścianki działowe i elektryka.
    Co do projektu, jest bardzo prosty w budowie, 1,5 miesiąca bez dużego pośpiechu - stan surowy zamknięty.
    Ilośc stali w zestawieniu jest za duża. Trzeba kupic mniejszą ilośc stali niż w zestawieniu ok. 20%.
    prosze o zdjęcia z budowy tego projektu

  17. #17

    Domyślnie projekt Z99 pracownia STUDIO Z500

    Witam,

    W takim razie... piszcie i wklejajcie zdjęcia

    Pozdrawiam,
    Martyna

  18. #18

    Domyślnie

    http://picasaweb.google.pl/zibik1962...eDach12052010# póki co to są zdjęcia mojego Z99. Nie ma tu np. elektryki i takich tam.... bo nie wiem, czy to też jest Wam potrzebne. A po drugie, nie opanowałam wklejania zdjęć tutaj

  19. #19

    Talking

    Witam,
    Melduję się na forum.
    Buduję Z99 pod Wrocławiem
    pozdrawiam
    Maciek

  20. #20

    Domyślnie

    Szkoda, że tak daleko... :/ U mnie ludzie oglądają dom na żywo - sama chętnie zobaczyłabym u kogoś...
    Wstaw jakieś zdjęcia chociaż...
    Na jakim etapie jesteś?

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony