dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 16
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 313
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    tomekn mam małą prośbę, a mianowicie czy mógłbyś wstawić jakieś fotki ze środka? bo widzęże masz kolankową podniesioną tak samo jak ja mam w planach, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda od środka

    PS: zastanawia mnie jedna sprawa: drzwi wejściowe otwierana do środka czy na zewnątrz?!

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    tomekn mam małą prośbę, a mianowicie czy mógłbyś wstawić jakieś fotki ze środka? bo widzęże masz kolankową podniesioną tak samo jak ja mam w planach, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda od środka

    PS: zastanawia mnie jedna sprawa: drzwi wejściowe otwierana do środka czy na zewnątrz?!
    My drzwi wejściowe mamy otwierane na zewnątrz na lewą stronę- miom zdnaiem takie rozwiazanie jest bardzo dobre.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwgg84 Zobacz post
    Witam wszystkich, strasznie tu cicho ostatnio. Mam pytanie do tych, którzy już kupili okna, z jakiej firmy wybraliście i za ile? Dostałem wycenę z kilku firm (ceny bez rolet zewnętrznych, w kolorze z zewnątrz), a mianowicie: Sonarol Jedwabne- 11,000zł, Drutex- 9,850zł, Aluplast 4000- 9,750zł, Salamander Streamline- 10,800zł.
    Wybraliśmy okna firmy avante koszt ok. 12 tyś.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    tomekn mam małą prośbę, a mianowicie czy mógłbyś wstawić jakieś fotki ze środka? bo widzęże masz kolankową podniesioną tak samo jak ja mam w planach, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda od środka

    PS: zastanawia mnie jedna sprawa: drzwi wejściowe otwierana do środka czy na zewnątrz?!
    Ścianka kolankowa została podniesiona bardzo niewiele, postaram się zrobić kilka fotek od środka i w tym tygodniu wrzucić je na stronę.
    Jeżeli chodzi o dzrzwi to u mnie będą otwierane na zewnątrz z prawej na lewą, z prawej strony naświetle, drzwi otwierane do środka są chyba rzadko spotykane, może w rejonach gdzie występują duże opady śniegu aby łatwo było wyjść z domu po zasypaniu, poza tym takie drzwi łatwiej wyważyć.
    Pozdrawiam,
    Tomasz

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kurek200

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ścianka kolankowa trochę podniesiona
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0093.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	67300   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0090.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	67301   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0121.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	67302   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0118.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	67303   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0130.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	67304  


  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    dzięki serdeczne, wlasnie tak samo mam podnieść ową sciankę, i teraz wiem jak to wygląda w rzeczywistości

  7. #67

    Domyślnie Ścianka kolankowa

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    tomekn mam małą prośbę, a mianowicie czy mógłbyś wstawić jakieś fotki ze środka? bo widzęże masz kolankową podniesioną tak samo jak ja mam w planach, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda od środka

    PS: zastanawia mnie jedna sprawa: drzwi wejściowe otwierana do środka czy na zewnątrz?!
    U mnie to wygląda tak, całość o wysokości 72cm, z tym, że ostatnia warstwa to bloczek o grubości 8cm, który zakrywa murłatę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-07-28 18.28.09.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	67485Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-07-28 18.27.54.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	67486

  8. #68

    Domyślnie

    [QUOTE=tomekn;4831781]U mnie to wygląda tak, całość o wysokości 72cm, z tym, że ostatnia warstwa to bloczek o grubości 8cm, który zakrywa murłatę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-07-28 18.28.09.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	67485Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-07-28 18.27.54.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	67486[/QUO
    u nas wygląda to tak:pokpok

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    mój ARAMIS w chwili obecnej wygląda, tak

    i jeszcze jedno pytanie, jak zrobiliście schody? ja po powiększeniu dolnej łazienki w miejsce gdzie w projekcie jest miejsce na szafe zrobiłem pierwsze dwa skośne schodki
    Ostatnio edytowane przez yavol ; 30-07-2011 o 10:23

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anitka77

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    śląskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC13665.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	70581   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC13666.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	70582  

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anitka77

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    śląskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nasz Aramisek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC13664.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	70591  

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    wracając do tematu schodków zastanawiałem się jak to zrobić i zrobiłem tak:

    EDIT: aha zastanawia mnie jeszcze jak kombinujecie ze ścianką między kuchnią a salonem?!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schodkidwa.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	71041  

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam nad tą ścianką i nie mam koncepcji, chyba będę musiał sobie ją ułożyć z cegiełek i zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości

    wiadomo po drugiej stronie ma być kominek, ale to jeszcze daleka przyszłość, myślałem żeby na szerokość kominka ściana byłą normalna do sufitu, a potem taka metrowa, do połowy szerokości okna kuchennego, żeby na niej zrobić blat taki ala barowy, ale nie wiem jak to będzie wyglądać i czy w ogóle ma to sens

    aha jeszcze chciałem zapytać z czego robićie scianki działowe? zastanawiam się miedzy porothermem 8 i 12 cm?!

    a tak obecnie wygląda mój aramisek :Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0549.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	71219
    Ostatnio edytowane przez yavol ; 22-08-2011 o 14:15

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    czy myśleliście już o wykończeniu podłóg?
    chodzi mi szczególnie co planujecie robić z izolacją i ociepleniem?
    jeśli dobrzę pamietam to w projekcie jest 6cm styro na to wylewka, zastanawiam się czy nie dać 10cm, a pod to papy.
    zastanawiam się dlatego że muszę zacząć sie rozglądać za oknami, a do tego muszę znac poziom podłogi, dodam że mam kilka cm zapasu

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    no ja chudziaka mam juz wylanego, ale podniosłem się zciut z wysokością ścian, dlatego myślę że zrobię tak:
    -10 cm styro
    -wylewka 6 cm
    -wykończenie 2cm
    razem mam 18 cm od chudziaka i zostaje mi miejsce na okna i drzwi

  16. #76

    Domyślnie Pytanie o koszty robocizny

    Witam wszystkich budujących, widzę że ostatnio mało postów na forum. Podejrzewam, że każdy jest zajęty teraz budową.
    Właśnie przymierzam się do montażu sufitów na poddaszu i mam w związku z tym pytanie.
    Jakie są u Was stawki za montaż sufitu wraz z ociepleniem i przygotowaniem do malowania(cena za m2).
    Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.
    Przy okazji wrzucam kilka fotek z budowy.

    Pozdrawiam wszystkich budujących ARAMISA,
    Tomek N.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-09-11 15.55.00.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	76661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-09-25 14.01.38.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	76659Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-09-25 14.02.04.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	76660

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał silvia90 Zobacz post
    Witam! My ruszamy z budową dopiero w maju i wszystko będziemy robić własnymi siłami. Nie wiem jak biorą firmy ale mój mąż z teściem za zrobienie sufitu podwieszanego z płyt kart-gips+ ocieplenie wełną + gipsowanie i szlifowanie bierze 20zł/m2 pozdrawiam!
    Dzięki za odpowiedź! Muszę stwierdzić, że 20PLN za m2 to bardzo tanio, popytałem trochę i u mnie na prowincji to 35PLN za m2.
    POzdrawiam,
    Tomek

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mareckiboss10

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-220
    Posty
    12

    Domyślnie :))

    Cytat Napisał tomekn Zobacz post
    Witam wszystkich budujących, widzę że ostatnio mało postów na forum. Podejrzewam, że każdy jest zajęty teraz budową.
    Właśnie przymierzam się do montażu sufitów na poddaszu i mam w związku z tym pytanie.
    Jakie są u Was stawki za montaż sufitu wraz z ociepleniem i przygotowaniem do malowania(cena za m2).
    Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.
    Przy okazji wrzucam kilka fotek z budowy.

    Pozdrawiam wszystkich budujących ARAMISA,
    Tomek N.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-09-11 15.55.00.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	76661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-09-25 14.01.38.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	76659Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-09-25 14.02.04.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	76660
    Witam przepiękny domek - tylko pozazdrościc , pozdrawiam

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yavol
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Radziwiłłów
    Kod pocztowy
    96-332
    Posty
    157

    Domyślnie

    tomekn taka mała prośba jakbyś mógł napisać coś o oknach, jakie, za ile i jak się prezentują

    a ja narazie mam mały przestój gdyż ekipa na innej budowie, ale podejrzewam że w ciągu 2-3 tygodi ruszam z dachem, mam nadzieję że pogoda dopisze

    aha moi fachowcy stwierdzili że warto dokupić 4 krokwy i dodatkowo wpasować je po zewnętrznej stronie muru na szczycie, w sumie wydatek niewielki, ale mówią że będzie łątwiej jeżeli chodzi o podbitkę i ocieplenia. Robił ktoś może coś takiego u siebie?

  20. #80

    Domyślnie Okna

    Cytat Napisał yavol Zobacz post
    tomekn taka mała prośba jakbyś mógł napisać coś o oknach, jakie, za ile i jak się prezentują

    a ja narazie mam mały przestój gdyż ekipa na innej budowie, ale podejrzewam że w ciągu 2-3 tygodi ruszam z dachem, mam nadzieję że pogoda dopisze

    aha moi fachowcy stwierdzili że warto dokupić 4 krokwy i dodatkowo wpasować je po zewnętrznej stronie muru na szczycie, w sumie wydatek niewielki, ale mówią że będzie łątwiej jeżeli chodzi o podbitkę i ocieplenia. Robił ktoś może coś takiego u siebie?
    Moje okna to profil Brugmann/Salamander BluEvolution, sześciokomorowe, trzyszybowe o grubości 92mm + dzrzwi tarasowe przesuwane z okuciami GU. Koszt 16tys. Okna kupione z firmy Urzędowski, były to najtańsze tego typu okna jakie znalazłem, podobne sprzedaje firma Vetrex, kilka tys. drożej a następnie Oknoplast, który jest jeszcze droższy. Okna przyjechały z małymi wadami, ale po jakimś czasie doczekałem się serwisu, który usterki usunął.

    Pozdrawiam,
    Tomek N.

Strona 4 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony