dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Piec kaflowy

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    martha135

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-705
    Posty
    1

    Smile Piec kaflowy

    Witam wszystkich

    Posiadam w mieszkaniu piec kaflowy. W tamtym roku wymieniliśmy w nim grzałki elektryczne, ponieważ podobno wcześniejsze były zepsute, dlatego ogrzewanie nie było dość wystarczające. Po stracie około 300 zł na nowe nadal piec nie daje żadnych efektów i niestety zima to jedno wielkie zimno. Zdecydowałam się, więc na przerobienie pieca kaflowego na klasyczny tzn wywalanie grzałek i ogrzewanie węglem itp. Z tego co wiem piec ma dojście do komina. Teraz mam pytanie związku z tym: czy można określić jakim kosztem byłaby zamiana z pieca kaflowego z grzałkami na ten klasyczny i kto mógłby to zrobić najmniejszym kosztem? Dziękuję za każdą odpowiedź

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał martha135 Zobacz post
    Witam wszystkich

    Posiadam w mieszkaniu piec kaflowy. W tamtym roku wymieniliśmy w nim grzałki elektryczne, ponieważ podobno wcześniejsze były zepsute, dlatego ogrzewanie nie było dość wystarczające. Po stracie około 300 zł na nowe nadal piec nie daje żadnych efektów i niestety zima to jedno wielkie zimno. Zdecydowałam się, więc na przerobienie pieca kaflowego na klasyczny tzn wywalanie grzałek i ogrzewanie węglem itp. Z tego co wiem piec ma dojście do komina. Teraz mam pytanie związku z tym: czy można określić jakim kosztem byłaby zamiana z pieca kaflowego z grzałkami na ten klasyczny i kto mógłby to zrobić najmniejszym kosztem? Dziękuję za każdą odpowiedź

    Pozdrawiam
    Po pierwsze jak jest zima to musi być zimno, żeby nie powiedzieć Sorry, taki mamy klimat.
    A poważnie: to jeden piec ogrzewa całe mieszkanie ?
    Miałem piec z grzałkami ale on był przede wszystkim na węgiel a grzałek używano w okresach przejściowych.
    Może najtaniej będzie kupić elektryczny grzejnik konwektorowy lub zainwestować w piec akumulacyjny dynamiczny.
    Palenie węglem ? A jest palacz, sprzątacz, wybieracz popiołu i nosiciel węgla w jednym ?
    Jest średniowiecze czy mamy już XXI wiek ?

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Piec kaflowy równie dobrze można wybudować w wersji do spalania drewna , unika się wtedy nieprzyjemnej strony przykrych zapachów będących następstwem spalania węgla .
    Dobrze wykonany piec kaflowy do spalania drewna sprawnością bije na głowę większość wkładów kominkowych oferowanych w RP

    Możliwe że obecnie masz źle dobrane grzałki , generalnie piec kaflowy do ogrzewania prądem ma inna budowę wewnętrzną od typowego na węgiel .
    Czy "dojście do komina" jest teraz zatkane ??
    Darek B

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kiedyś to palili tylko drewnem ... potem powszechnie palili węglem i....nastał smród dokoła .
    Szczególnie w miastach takich jak Poznań sąsiad palący węglem to dopiero przyjemność ...

    Grzałki elektryczne wykonuje i instaluje zakład na ulicy RYBAKI , w rzeczonym Poznaniu oczywiście , może tam pomogą dobrać odpowiednie i zobaczą "co w tym piecu jest nie halo ".
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony