dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie Jakie macie wielkosci otworow schodow strychowych ?

    Witam
    Mozecie dac znac, jakie macie wewnetrze otwory schodow na strychi ?
    Z tych co sobie wybralem sa takie do wyboru: 58x118,6 68x118,6 68x128,6 68x138,6.
    Z jednej strony im wieksze tym wygodniejsze. Z drugiej strony, sa drozsze, i bede musial przerabiac wiecej kleszcze.

    Jakie macie wymiary u siebie i jak w praktyce to wyglada (za male/za duze) ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #2

    Domyślnie

    70x120

    planowałem większe, po położeniu podłogi na stryszku (deski+osb) trzeba było wyciąć otwór żeby zanim schody to podstawić drabinę i wejść, żeby nie zepsuć wyciąłem mniejszy otwór, 60x110, żeby sobie później dopasować docinając, i po wycięciu gdy juz była pewna imitacja schodów (czyli otwór z drabiną) dopiero zobaczyłem, że 70x120 w zupełności mi wystarczy

    za to wykosztowałem się na najcieplejsze fakro, LTK-termo, do tego kiedyś i tak dorzucę kontrkalpę na górze ze styropianu np. 10cm

  3. #3

    Domyślnie schody...

    Witam,
    Jeszcze nie mam wcale, ale w planach będą schody okrągłe / kręcone - otwór fi 170 (schody 160).
    Pzdr. Paweł.
    Spokojna przystań M36L
    …może w tym co napisałeś nie ma błędów i z góry nie przepraszaj, ale zastanów się zanim wyślesz tekst, czy nikogo nie obraziłeś...

  4. #4

    Domyślnie Re: schody...

    Cytat Napisał iza_i_pawel
    Witam,
    Jeszcze nie mam wcale, ale w planach będą schody okrągłe / kręcone - otwór fi 170 (schody 160).
    Pzdr. Paweł.
    na strych? kręcone?

  5. #5

    Domyślnie

    hehe, witam, nieee na poddasze, które nie miało być, a będzie jakby użytkowe.
    Pzdr. Paweł.
    Spokojna przystań M36L
    …może w tym co napisałeś nie ma błędów i z góry nie przepraszaj, ale zastanów się zanim wyślesz tekst, czy nikogo nie obraziłeś...

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Nie przypominajcie mi tego słowa - największa wtopa budowy. Dziura była (uwaga - w żelbetowym stropie 18cm B30!) 120x80. Więc jakie schody zamówiłem? Oczywiście jak ten matoł - 120x80. Nota bene nie do dostania więc na specjalne zamówienie (cena).

    A potem było 3 dni kucia i wciskania.

    Gdybym miał mózg, to bym wział 70 x110 i byłoby cacy.

    Na pytanie : jaki rozmiar schodów? odpowiedz powinna brzmieć - minimum 5cm mniejszy od rozmiaru dziury
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie Re: Jakie macie wielkosci otworow schodow strychowych ?

    Cytat Napisał szczukot
    Witam
    Mozecie dac znac, jakie macie wewnetrze otwory schodow na strychi ?
    Fantom
    Schody Fakro 70 na 120 dziura byłą troszkę większa.
    Zupełnie starcza do w miare wygodnego wchodzenia na strych.
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  8. #8

    Domyślnie

    Też mam 120x70 i spokojnie starcza. Otwór w stropie robiłem 120,5x70,5 ale miałem ten komfort, że strop robiłem drewniany jednocześnie montując schody. Dziura spokojnie wystarcza na wniesienie wielu rzeczy choć z regipsami jest dość trudno (ale da się)
    Mój remont poddasza

  9. #9

    Domyślnie

    70x130 thermo fakro, ale chyba wystarczyłyby 70x120. Może chociaż nie będzie problemów z wnoszeniem kartonów

  10. #10

    Domyślnie

    Czy wymiar "dziury" na skrzynkę ze schodami strychowymi musi być idealnie dopasowany do podanego przez producenta wymiaru?
    Np. Fakro 70x120 muszą mieć dokładnie taki otwór czy może być np. 1 cm różnicy albo więcej? Czy np. dopuszczalny będzie otwór 71 x 121 albo 75 x 120?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ten centymetr luzu to spokojnie powinno być, chociażby żeby zapianować szczelinę. U mnie było tak właśnie 1-1.5 cm luzu.

  12. #12

    Domyślnie

    Ale jakiś tam luz już jest "domyślnie", bo np. schody o wymiarze 120x70 mają faktycznie wymiar ok. 118x68, czyli dokładnie po 1 cm po całym obwodzie.
    Kwestia tego, czy może być luz np. 0,5 cm lub 1,5 cm lub nieco więcej.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie rozumiem. U mnie otwór w stropie był 1-1.5cm większy niż wymiary zewnętrzne skrzyni schodów.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja przed szalunkiem otworu w lanym stropie żelbetowym dzwoniłem do Fakro jaką mam zrobić dziurę i kazali zrobić dokładnie tak jak w katalogu: 130x86, a schody ponoć są trochę mniejsze. Grubość stropu 13 cm. Będę miał na strychu rekuperator i nie chciałem mieć problemu z wnoszeniem go po schodach.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  15. #15

    Domyślnie

    OK, już wiem jaki ma być otwór w takim razie.
    Chociaż mam jeszcze inną wątpliwość, bo jętki mają 20 cm, pod jętkami jeszcze 10 cm wełny, a potem ok. 15 cm pustki i dopiero sufit g-k poniżej.
    Jak zamontuję skrzynię schodów na poziomie jętki, to klapa wyjdzie sporo wyżej niż sufit g-k.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony