dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EvciK

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Stabilizacja gruntu

    Witam,
    Jestem nowa na forum, szukałam podobnego tematu jednak nie udało mi się znaleźć odpowiedzi - mam nadzieję, że nie powtarzam czyjegoś wątku!

    Może najpierw trochę wstępu.. Od miesiąca intensywnie poszukuję działki pod budowę domu ( przyszłości nie od razu) w okolicach Trójmiasta. Jak wiadomo ceny są porażające i w naszych możliwościach udało mi się znaleźć niewiele ofert. Jedną z nich jest działka, która ma wiele pozytywnych dla nas walorów tj bliskość do miasta, walory przyrodnicze i znajomi mieszkający w tej okolicy. Występuje jednak parę niewiadomych..

    Działka leży w bliskim sąsiedztwie jeziora(za nią znajduje się jedynie pas ochronny) znajdowała się też poniżej poziomu drogi oraz poziomu działki obok na której nota bene stoi dom. Teren tej działki więc nie jest równy a znajdują się na nim sterty ziemi. Jak dowiedziałam się od sąsiadów, właściciel działki nawiózł tam podobno ok. 3 metrów ziemi, w tym sporo gliny tak aby wyrównać poziom terenu.
    Sąsiedzi nie mieli podobno problemów z budową domu czy teraz już z wilgocią, ale oni mieli tam macierzysty grunt i nic nie nawozili.

    Teraz moje główne pytanie: czy ktoś miał podobny problem? czy wiecie może ile czasu(ile lat) potrzeba na ustabilizowanie się nawiezionej ziemi aby stała się ona również prawdziwym stabilnym gruntem??

    Orientuję się, że przy zamiarze budowy teraz trzeba by było fundamenty kopać
    aż do ziemi macierzystej czyli około tych 3 metrów.

    Bardzo wdzięczna będę za wszelkie komentarze, porady i uwagi jako że jestem kompletną amatorką z tej dziedziny!

    Dziękuję i Pozdrawiam
    Ewa z Gdańska

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Nie doczekasz się.

    Zróba badanie geologiczne gruntu będziez widaiła co amsz i na jakiej głebokości.
    Jeżeli nasyp ma koło 3 metrów to zób pinice bedzie to "tańsze" niż wymiana gruntu a zyskasz powerzchnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony