dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar qnik111
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Garaż Wiata Pomieszczenie gospodarcze

    Witam
    Szukałem, czytałem i nadal mam wątpliwości
    Chciałbym zbudować pomieszczenie gospodarcze z garażem 5.5m. na 6m. z przęseł betonowych (z płotu betonowego).

    1. Czy na taki budynek jest potrzebne pozwolenie na budowę ?
    2. Czy taki budynek ( długość 5.5m. wysokość 3m.) mogę postawić w granicy działki (działka graniczy z działkami rolnymi)
    3. Czy na taki budynek potrzebny jest projekt ?

    Wyczytałem że do 25 m2 można budować na zgłoszenie. Czy możliwe było by pobudować to jako dwa budynki złączone do siebie

    Działka ma 25 arów i nie graniczy z żadną zabudowaną




  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar qnik111
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę
    Czy ktoś z waz budował cokolwiek z płyt betonowych ?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Zgodnie z polskim prawem.
    Garaż bez względu na powierzchnie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.
    Na zgłoszenie można wybudować tylko :
    wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;
    ( art 29 ust 1 pkt 2 prawa budowlanego)
    Czyli odpada możliwość budowy dwóch budynków złączonych ze sobą.
    Potrzebny jest projekt i pozwolenie na budowę.
    Co do drugiego pytania dotyczące odległości od granicy.
    . W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się:
    4)sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych
    (art 12 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.))
    O statucie działki decyduje tylko i wyłącznie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
    Materiał z którego zbudowany jest obiekt ( cegła , drewno czy też betonowy płot) nie ma znaczenia dla klasyfikacji obiektu.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony