dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Temat: Ytong Multipor

Domyślnie Ytong Multipor

Witam!
    Czy ktoś już używał Ytong Multipor do docieplania ściany?
    A może ma ktoś jakieś inne doświadczenia?
    pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Domyślnie

Widzę że jest to jeszcze zbyt świeży temat w naszym budownictwie. Ale jednak jak ktoś będzie chciał się podzielić swoimi doświadczeniami to bardzo chętnie o nich przeczytam

3. Dom pod sosnami. Luksusowy budynek na wyjątkowej działce Parterowy dom modernistyczny. Płaski dach, duże przeszklenia i prosta bryła Remont tarasu - naprawa hydroizolacji krok po kroku. Galeria Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały?
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    perm

Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie

Domyślnie

Cytat Napisał Sylwekkk
    Widzę że jest to jeszcze zbyt świeży temat w naszym budownictwie. Ale jednak jak ktoś będzie chciał się podzielić swoimi doświadczeniami to bardzo chętnie o nich przeczytam
    To nie jest "świeży" temat tylko drogi temat. Chyba nie jest to na razie alternatywa dla czegokolwiek. No może dla szkła piankowego
    Gul. gul, gul, gul http://www.youtube.com/watch?v=6lzkEkeadmk
    nowoczesność zawitała, tradycja pozostała http://www.youtube.com/watch?v=28Cn-1hmOZQ

Domyślnie

hehe chyba jak każda nowość jest droga ale na tym forum widziałem już ludzi którzy różne drogie rzeczy stosowali więc pytam

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar viperolo

Domyślnie

witam

mam w planach zrobic mur z Ytonga 30 lub 36,5 i na to multipor i wcale nie jest tak strasznie drogi,pewnie że droższy niż styropian,ale ocieplanie styropianem to nie jest najlepszy pomysł
    MIESZKAMY!!!

Domyślnie

Witam!
    z tego co widać będzie Pan prekursorem który naklei na swoją ścianę multipora. Bardzo bym prosił o jakąś relacje jak nędzie pan to wykonywał( może jakieś zdjęcia) i później jak to się sprawdza. osobiście też nie jestem zwolennikiem styropianu. Narazie mam a raczej jestem w trakcie budowy domu z ytonga 36,5 i usłyszałem nie dawno właśnie o multiporze dlatego stąd moje pytanie oten materiał
    pozdrawiam

Domyślnie

Ten sie zastanawiałem, ale www.bruk-bet.pl zrobiła bloczek 40cm (lambda 0.075) i już jesteśmy blisko ciepłej sciany. Teraz albo czekać kiedy zrobią szersze bloczki (np. 4, albo grubo otynkować tynkiem na bazie perlitu.
    Pasywny - może się uda.

perm

Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie

Domyślnie

Cytat Napisał GrzegorzPN
    Ten sie zastanawiałem, ale www.bruk-bet.pl zrobiła bloczek 40cm (lambda 0.075) i już jesteśmy blisko ciepłej sciany. Teraz albo czekać kiedy zrobią szersze bloczki (np. 4, albo grubo otynkować tynkiem na bazie perlitu.
    To brzmi zbyt ładnie żeby było prawdziwe. Wytrzymałość 2 Mpa przy gęstości 250kg/m3. Ściana 40 cm o współczynniku U 0,19. Lepsze współczynniki niż ytong. Aż nierzeczywiste. Ciekaw jestem ile to kosztuje.
    nowoczesność zawitała, tradycja pozostała http://www.youtube.com/watch?v=28Cn-1hmOZQ

Domyślnie

jade z katalogu:
    Gęstość 300kg/m3
    bloczek 30 - za m2 wychodzi 105,39pln netto
    bloczek 36,5 - za m2 130,07 pln netto
    bloczek 40 - za m2 wychodzi 142,74 pln netto

Mam katalog z Budmy.
    Pasywny - może się uda.

Domyślnie

Takie obliczenia poczyniłem:
    1 m2 ściany z Ytong 350, gr 20cm (przez analogię) kosztowałby 72,13pln netto.
    1m2 izolacji z Ytong Multipor (gęstosć 115) gr 20 kosztuje 216,1pln netto.

Czyli multipor, w którym jest 1/3 surowca Ytong 350 kosztuje 3 razy więcej niż tenże bloczek. Hmm.

Tyle sie nauczyłem, że firma ma przychód jak sie towar sprzedaje, a nie kiedy jest w magazynie i ma tylko przylepioną cenę, ale to nie mój biznes...
    Pasywny - może się uda.

perm

Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie

Domyślnie

Cytat Napisał GrzegorzPN
    Takie obliczenia poczyniłem:
    1 m2 ściany z Ytong 350, gr 20cm (przez analogię) kosztowałby 72,13pln netto.
    1m2 izolacji z Ytong Multipor (gęstosć 115) gr 20 kosztuje 216,1pln netto.

Czyli multipor, w którym jest 1/3 surowca Ytong 350 kosztuje 3 razy więcej niż tenże bloczek. Hmm.

Tyle sie nauczyłem, że firma ma przychód jak sie towar sprzedaje, a nie kiedy jest w magazynie i ma tylko przylepioną cenę, ale to nie mój biznes...
    Jakoś nie bardzo wierzę w tą izolacyjność przy takiej gęstości. Multipor ma taką samą ale gęstość 2 razy mniejszą przez co nie jest surowcem na ściany konstrukcyjne i inne. Im się udało?

Domyślnie

Multipor ma lepszą izolacyjność. Lambda 0.045.
    Bruk-bet (300) - lambda 0.075.
    Ytong 350 - lambda 0.095

A więc możliwe
    Pasywny - może się uda.

perm

Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie

Domyślnie

Cytat Napisał GrzegorzPN
    Multipor ma lepszą izolacyjność. Lambda 0.045.
    Bruk-bet (300) - lambda 0.075.
    Ytong 350 - lambda 0.095

A więc możliwe
    Faktycznie Już wiadomo skąd ta cena.

Domyślnie

hm z tego co wiem to jest ytong energo 48 cm. współczynnik przenikania ciepła u 0.19. Ale z tego co wiem to na kązdego ytonga w przyszłości można przykleić multipora a nie wiem jak to by było z przyklejeniem multipora na bloczki z brukbetu. Z tego co wiem to cieplejsze jest 48 cm niż 40cm.

Domyślnie

surowiec ten sam - brukbet ma 25 cm wysokości, multipor 20. Taka rożnica.

Ps. A co myślisz, że multipor stanieje? Wg mnie prędzej konkurencja coś wymysli
    Pasywny - może się uda.

Domyślnie

hm coś mi tu nie gra. piszecie że brukbet zrobił ciepły bloczek 40 cm. a multipor to taka cienka płytka (cieńka - pojęcie względne) o długości 60 cm, szerokości 39cm, i różnej grubości. a jeżeli chodzi o sam bloczek to jest Ytong Energo 48 cm i jak do tego się doklei multipor (co wydaję mi sie przesadą) to wychodzi niski współczynnik. więc nie wiem dokładnie o czym piszesz czy multiporze czy ytongu. nie wiem czy stanieje ale jest to jakaś alternatywa dla styropianu i dopóki konkurencja nie wymyśli czegoś podobnego to byli by głupi obniżając cene. bo jeżeli ktoś nie chce styropianu ani wełny a chce multipora to zapłaci taką cenę, a pozatym to cena cennikowa od której można uzyskać stosowny rabat pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Napisał Sylwekkk
    hm coś mi tu nie gra. piszecie że brukbet zrobił ciepły bloczek 40 cm. a multipor to taka cienka płytka (cieńka - pojęcie względne) o długości 60 cm, szerokości 39cm, i różnej grubości. a jeżeli chodzi o sam bloczek to jest Ytong Energo 48 cm i jak do tego się doklei multipor (co wydaję mi sie przesadą) to wychodzi niski współczynnik. więc nie wiem dokładnie o czym piszesz czy multiporze czy ytongu. nie wiem czy stanieje ale jest to jakaś alternatywa dla styropianu i dopóki konkurencja nie wymyśli czegoś podobnego to byli by głupi obniżając cene. bo jeżeli ktoś nie chce styropianu ani wełny a chce multipora to zapłaci taką cenę, a pozatym to cena cennikowa od której można uzyskać stosowny rabat pozdrawiam
    Ytong Energo 48cm ma lambde 0.095.
    Bruk bet 40cm ma lambde 0.075 - czyli wskaznik "u" maja podobny
    Rozwiązanie: Bruk Bet 40cm + Multipor 10cm.
    Rozwiązanie: Bruk Bet 40cm + 10cm wełny
    Rozwiazanie: Bruk bet 40cm i czekac az multipor stanieje, czyli jak konkurencja zrobi cos podobnego
    Pasywny - może się uda.

Domyślnie

hm faktycznie jest to ciepły materiał ale z bardzo delikatnej odmiany. ciekawe jak tam z tolerancją wymiarową??nasuwa mi sie teraz pytanie skoro jest to materiał ciepły i buduje się z nich ściany jednowarstwowe to po co kleić na to docieplenie w jakiejkolwiek postaci?? skoro chcemy mieć jeszcze cieplejszą ściany to postawmy ją z byle jakiego bk i dokleimy 20 albo więcej cm docieplenia? nie jest tak??

Domyślnie

Cytat Napisał Sylwekkk
    hm faktycznie jest to ciepły materiał ale z bardzo delikatnej odmiany. ciekawe jak tam z tolerancją wymiarową??nasuwa mi sie teraz pytanie skoro jest to materiał ciepły i buduje się z nich ściany jednowarstwowe to po co kleić na to docieplenie w jakiejkolwiek postaci?? skoro chcemy mieć jeszcze cieplejszą ściany to postawmy ją z byle jakiego bk i dokleimy 20 albo więcej cm docieplenia? nie jest tak??

Ooo sorry, myślę o swoim projekcie. NA wątku o płycie fundamentowej pokazałem koncepcje płyty betonowej, na której stawiam od razu ściane z ciepłych BK. Chodzi o to, żeby ściana nie przejmowała dużo ciepła z pomieszczeń i nie odprowadzała go fundamentu betonowego.

POza tym ciensza izolacja z wely/multiporu jest latwiejsza i tansza do zamocowania. Różnica cenowa między BK 36 a 40cm nie jest wielka, a różnica w cenie izolacji jest spora, bo dochodzi kwestia montażu grubych płych albo montażu dwóch warstw (np. po 10cm).

Mówiąc szczerze zastanawiałem się nad domem z litego drewna + ocieplenie(www.konsbud.com.pl), ale mam myszy na działce, obok pola pszenicy. Moja dziewczyna sie boi
    Pasywny - może się uda.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie

Cytat Napisał Sylwekkk
    skoro chcemy mieć jeszcze cieplejszą ściany to postawmy ją z byle jakiego bk i dokleimy 20 albo więcej cm docieplenia? nie jest tak??
    jest dokładnie tak jak piszesz, tak jest cieplej, cieniej, taniej, szybciej, na tym forum jest znaczna liczba takich co już tak mieszkają i sobie chwalą, nawet na stronach Xelli żalą się że liczyli na powrót popularności ścian 1W dzięki wprowadzeniu nowych ciepłych odmian BK, ale skoro nie widać różnicy w użytkowaniu to po co przepłacać min 100% za multipora ??
    buduję dom 3 litrowy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia